4G İMEİ SORUNU...

'Android One 4G Sorun & Yardım Bölümü' forumunda Semih Çetinbaş tarafından 31 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Semih Çetinbaş

Semih Çetinbaş Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşlar Merhabalar,

Dün Google Şifresi unuttum için açamadığım için, [font='Open Sans', sans-serif]Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. Arkadaşa başvurdum sağolsun yardımları sayesinde problemim çözüldü telefonu açtım.[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Fakat şöyle bir sorun var çok fazla uğraşıp kurcaladığım için birde ne göreyim Sadece Acil Çağrılar simkartı okumuyor zannettim bir baktım imei gözükmüyor.[/font]

[font=Open Sans, sans-serif]MÜHENDİSLİK MODUNDAN ÇÖZERİM ZANNETTİM FAKAT OEM SAÇMALIĞIMI NE VAR BİR TÜRLÜ İMEİ ATAMADIM.[/font]

[font=Open Sans, sans-serif]BU KONU HAKKINDA YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN MİNNETARIM...[/font]

2. Rygebin

Rygebin Guest

Merhabalar i açtığınıza sevindim , 6.0 stock romu indirip kurarsanız tekrardan imei geri gelecektir. :emoji_slight_smile:

3. Enes Duran

Enes Duran Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Hayır istediği romu kursan bile gelmez dün deip evresi gün benimde oldu servise verdim dedi IMEI silinmiş hiç IMEI yok 25 TL aldılar benden çözümü yok

Ha şunuda sölim uçak modunda açık kalıyor IMEI olmadığı için ben her yerde araştırdım olması mecburen servise verdim 4. 5 tane ROM yükledim gene olmadı

4. Rygebin

Rygebin Guest

Cvp: RE: 4G İMEİ SORUNU...

Gelecektir bir çok kişide uyguladım ve olumlu sonuç aldılar vermeseydiniz keşke.

5. Enes Duran

Enes Duran Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Reis ama ben birçok yöntem demedim olmadı servise verdim

6. Asderdd

Asderdd Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.057
    3.793
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    ROM:
    Stock CAF 8.0.0
    4g için imei yazma işlemi yakında anlatılacaktır, bu süreye kadar @"Rygebin" in tavsiyelerini deneyebilirsiniz.

7. Enes Duran

Enes Duran Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Tamam reis bidaha olsa senin yöntemini deniyecm

8. Semih Çetinbaş

Kayıtlı Üye

Eski İMEİ Kullanmam imkansız, REPLİKA lg g4 e yazmıştım. Benim bu telefona imei atmam lazım lolipop falan kursam imei yazabilirmiyim lütfen yardımcı olurmusunuz :emoji_slight_smile:

9. Rygebin

Rygebin Guest

İmei programı elimde yok malesef.

10. Asderdd

Asderdd Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.057
    3.793
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    ROM:
    Stock CAF 8.0.0

Replika g4 e imei atmak daha kolaydır, ona başka bir imei at 4gninki orijinal kalsın. Yok ille de 4gye imei atacağim diyorsan biraz beklemen gerek yakında paylaşacağım.

11. pasyolka95

pasyolka95 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cvp: 4G İMEİ SORUNU...

Arkadaslar rootlu cihazlar icin google play'de chamelephon uygulamasi var imei degistirmek(yazmak) cok kolay. Butun rom'larda calisiyor. İmei'ni yazdiktan sonra cihazi yeniden baslatin ve iyi kullanimlar.
    Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelephon

12. Rygebin

Rygebin Guest

Yav arkadaşlar sizin 15 katınız rom atıyorum hiç imeim gitmedi stock roma geçince geliyor ımeı kaybolma diye bir olay yok .

13. Semih Çetinbaş

Kayıtlı Üye

KARŞINIZDA ÇOCUK YOK SEVİYELİ ŞEKİLDE YAZACAKLARINIZI YAZIN VEYA HİÇ YAZMAYIN. BURASI BİR FORUM YARDIM İSTEDİK VARKİ BİR PROBLEM YAZIYORUZ İMEİ PATLADI CİHAZIN HATALI İŞLEM YAPTIĞIMIZ İÇİN BİZE GEREKLİ OLAN KONU İMEİ YAZMAK CİHAZA ODA ŞUANLIK MÜMKÜN GİBİ GÖRÜNMÜYOR.

14. Rygebin

Rygebin Guest

Bende diyorum ki başka bir roma geçin stock romlara geliyor mu gelmiyor mu, büyük yazmam demek saygızılık yaptığımın anlamına gelmez ben nerede olduğumu çok iyi biliyorum. Eğer sorun düzelmesse birkaç birşey deneyelim tekrardan.

15. UtkuAblakTR

UtkuAblakTR Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

@rygebin hocam haklı bende 15 tane fln rom degistirdim stock roma döndüğün vakit IMEI geliyor

16. ByEgeLi

ByEgeLi Guest

Bol bol telpaya para kazandırın ne diyelim :emoji_slight_smile:

17. gokhantatlici133

gokhantatlici133 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

bir midir bilmem ama discovery cihazımda yaşadım bu sorunu. recovery yüklemeye çalışmaktan basebandı uçtu telefonun. imei falan komple gitti. flash tool ile stock roma dönmen gerekiyor. imei geliyor.

18. Semih Çetinbaş

Kayıtlı Üye

Stock rom da attım farkeden birşey yok BENİM İMEİ Yazmam lazım nasıl önceden telefonlardan muhendislik modundan gprs girip imei yazıyorduk o şekil birşey yokmu öyle birşey düşerse süper olacaktır.

19. Rygebin

Rygebin Guest

Önceki imeı temizlediğinden gelemiyor.

20. Semih Çetinbaş

Kayıtlı Üye

evet önceki imei zaten kullanamıyorum telpa diyo imei g4 telefonunda kullandığınız için yeni imei atmamız lazım 50tl para istiyo benim bitane boşta telefonum var onun imeini atmam lazım

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş