4G Rootlama - Yeni Yöntem

'Android One 4G Modding' forumunda hakan_k tarafından 23 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. hakan_k

hakan_k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu Kingo Root vb. programlarla rootlayamadığım 4G cihazımı Mobilego adlı uygulamayla rootladım. 

Önce Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. indirdiğimiz programı bilgisayarımıza kuruyoruz. Ardından telefonumuzu usb ile bilgisayara bağlıyoruz. 

Sağ tarafta One-Click Root kısmına tıklıyoruz. Kısa bir işlemin ardından cihazımız rootlanmış ve SuperSU yüklenmiş olacaktır.

Ayrıca bu programla yedekleme vs. işlemler de yapabilirsiniz.

2. GeneralMobile4g

GeneralMobile4g Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Root kaldirma nasil olacak

3. palaone

palaone Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bu telefona cm12 rom atabiliyoruz mu acaba bilen yapan, yapabilen varsa veya en azından oluyor mu bilgilendirirse memnun oluruz.

4. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Rom çıksa atarsın daha ne stock rom ne souce ne de rom var root bulduğuna şükretmelisin

5. palaone

palaone Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

sağolasın 

6. berkayaksoy

Hocam ben cihazı ubuntu üzerinden rootladım ABD Shell ile ancak sormak istediğim bir şey var. Başka bir snapdragon 410' lu cihazın cwm' si ya da başka bir işlemcinin cwm' si olur mu cihaza ?

7. olmaz, denemeyin

8. berkayaksoy

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Orjinal recovery yedeğini alıp bir cwm flashladım. Telefon sorunsuz açılıyor ancak recovey menüsüne girdiğimde karışık bir şeyler geliyor yani o mavimsi ekran. Lcd driverlerini değiştirsek açılır mı ?

9. Cryoera

Cryoera Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

xposed kullanan var mı :emoji_grinning:

10. hakan_k

hakan_k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

kullanılmıyor şu an için xda'da yöntemleri denerken tel garantilik oldu :emoji_grinning:

11. berkayaksoy

Cihazı göndermediysen hocam sana bir öneri sunabilirim. Eğer androidin o logosunda kalıyorsa (dönen şeyler) cihazı kapatıp pili çıkart. Sonra ses açma ve power tuşuna basıp recovery menüsüne gir ardından restart diyerek açılmasını bekle. Yine açılmıyorsa power tuşuna uzun süreli basıp reset atmasını sağla. Sonra açılacak ve uygulamaları optimize edecektir.

12. hakan_k

hakan_k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Hepsini denedim hocam hiçbiri sonuç vermediği için gönderdim

13. berkayaksoy

Hımm. CWM portlaması için uğraşıyordum belki görmüşsünüzdür :emoji_slight_smile: Bu sabah 5 gibi uğraşlar sonuç verdi. CWM 5 sürümünü cihaza kısmen uygun hale getirdim. Kısık ses problemi düzeltildi. İnşallah bu hafta içerisinde yayınlamayı planlıyorum :emoji_slight_smile:

14. hakan_k

hakan_k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Tamam hocam irtibatta olalım ortak bir şeyler yaparız bu cihazla ilgili benimki garantiden dönünce

15. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.459
    3.802
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    MIUI 9.6 /Nubia ui 4/amigo Os
    Stock rom olmadan root & cwm için uğraşmanızı tavsiye etmem geri dönüş olmazsa cihazınız garanti dışına çıkabilir & guncellemeleri alamazsınız.

16. berkayaksoy

Tamam hocam. Şuanlık sorun yukarı tuş üste çıkartmıyor. Ayrıca hafıza kartını görmüyor. Sdcard ve dahili hafıza olarak kendi hafızasını görüyor. ABD USB çalışmıyor. (daha doğrusu sisteme ekliyor, ama tanımıyor) Bunları çözersek harika olur :emoji_slight_smile:

17. hakan_k

hakan_k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Tamamdır cihaz gelsin denemelere başlarız

18. berkayaksoy

Hocam doğru diyorsun da GM stok rom vermeyeceğini söylüyor. Bir cwm hazırlayıp rom yedeği almak daha iyi olmaz mı ?

19. hakan_k

hakan_k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Aynen eğer stock rom yayınlanmayacaksa cwmden başka yöntem var mı?

20. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.459
    3.802
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    MIUI 9.6 /Nubia ui 4/amigo Os
    Cwm yedeği bir yere kadar ise yarar
    PC den yüklenecek şekilde stock romunuzda olmazsa en küçük sorunda cihazı servise vermek zorunda kalırsınız.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş