[6.0.1] BrokenOS Rom For E-TAB 5 By_KadirAyyıldız

66
Selamun Aleyküm Arkadaşlar:

[size=xx-large]Rom Hakkında:[/size]

-Android 6.0.1.

-Tam Stabil Bir Romdur.

-AOSP Tabanlıdır.

------------------------------------------------------------------------------------

NOT: Romu ben portladım çalıntı değildir. [size=large]ÇALDI DİYENLERE HAKKIM HELAL DEĞİLDİR.[/size]

------------------------------------------------------------------------------------

Hatalar:

-VPN

Not: Paylaştığım bu ROM ve Paylasacağım diğer CM13 tabanlı romlarda Kamera, video kamera filan gibi sorunlar  yoktur. Hepsini Paylasacam İnsa[size=x-large]Allah.  [/size]

ROM EKLEDİKLERİM:

[size=large][size=x-large]-Müzik Uygulaması Yoktu Eklendi.[/size][/size]
[size=large][size=x-large]-Ekran Kaydedici Yoktu Eklendi.[/size][/size]
[size=large][size=x-large]-Ses Kaydedici Yoktu Eklendi.[/size][/size]
[size=large][size=x-large]-Adway(Reklam Engelleyici Galiba) Yoktu Eklendi.[/size][/size]

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[size=xx-large][size=xx-large]Düzenlemeler:[/size][/size]

[size=xx-large]-Build.prop Düzenlendi.
[/size]
[size=xx-large]-SystemUİ Düzenlendi. Bütün Uygulamaları Kapatıp ekrana gelip kare tuşuna bastığınızda TurkDevS Yazısı Çıkıyor.[/size]
[size=xx-large]-Framework Düzenlendi.[/size]

Son Uygulamalar Menü Tuşuna Bastığınızda gelmiyor bunun için;

Ayarlar/BrokenPieces/Navigation/Hardware Buttons/Enable Custom Actions` a Tıklayın Sonrada Aşağıda Menu key yazısının altında normal press yazısına tıklayın sonrada Recents` i seçin.
[size=x-large]Daha sonra geri dönün Navigation` dan Custom Recents Options` a Tıklayın en baştaki BrokenRecents yazısına bir kere tıklayın bu kadar artık menü tuşuna bastığınızda son uygulamalar gelecektir.[/size]

[size=xx-large]Özellikleri:[/size]

[size=x-large]-Layers Tema Özelliğine Sahiptir. Root İzni Verip. Play Store` den CM13 gibi Tema Yükleyebilirsiniz.[/size]

[size=x-large]-Ayarlardan Broken Pieces` e Girerek Bir Çok Özelliği Aktifleştirebilirsiniz.(Ben Denemedim.)[/size]

-Sanal Tuş Özelliği Vardır.

-Kernel Adiutor`Den Sisteminizin Kernel` İn Filan Bilgilerine Bakabilirsiniz.

-Dev Tools Kaynak ROM` Da Vardı.
- Ayarlar`dan Ekran`a Girerek LCD Density(Ekran Boyutu)` i Kendinize Göre Değiştirebilirsiniz.(Ben 220 Yaptım. Küçültünce Daha Hızlı Oluyor.

-Ama Çok Küçükte Kötü Gözükmüyor. Ama Kullanımı Kötü Oluyor. Siz Kendinize Göre Ayarlıyabilirsiniz.

-SuperSU` Yu Ayarlar` a Girip En Telefon Hakkında` Nın Yanında Bulabilirsiniz.

-Broken Center` Dan İstediğiniz`(Fazlalık Gördüğünüz) Uygulamayı Kaldırabilirsiniz.

-Kulaklık Çalışıyor.(Denendi)

[size=x-large][size=xx-large]-Youtube 1080p Video Oynatıyor. Sorunsuz Bir Şekilde.(Kendi Tarayıcısında Denendi.)[/size][/size]

-OTG Denenmedi Çalışmazsa ES Dosya İle Deneyin.

---------------------------------------------------------------------------

Linkler:

ROM: [font=Calibri, sans-serif]
You need to like or reply to this in order to see this content.
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

[size=xx-large]PlayStore Paketi:  [font=Calibri, sans-serif]
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
[/size]

ROOT: SuperSU Paketini ROM` U Kurduktan Sonra TWRP`DEN İnstal(Yükle)` Ye Girin Systeme Girip addon.d Klasörüne girip SuperSU Paketini Flashlayın.

---------------------------------------------------------------------------

Kurulumu:

[size=xx-large]-TWRP 3.0 Ve Üzeri Olması Gerekir.[/size]
-[font=Roboto, sans-serif][size=xx-large][size=x-large]TWRP' Ye Girin Temizlik/Gelişmiş Temizlik Bölümünden[/font][/size][/size]
[size=xx-large][font=Roboto, sans-serif][size=xx-large][size=x-large]Sistem-Dalvik-Önbellek-Veri` Yi Seçip Alttaki Çubuğu Kaydırın.[/font][/size][/size][/size]
[font=Roboto, sans-serif]-Yukarıdaki İşlemi Yaptıktan Sonra Geri Dönüp  TWRP` Den [/font]
[size=x-large]Bağla(Mount)` Ya Girin Ve Sonra system` in Yanındaki Tiki Kaldırın.[/size]
-Geri Dönüp Yükle(İnstall)` Den Verdiğim ROM` Un zip Dosyasını Seçip Flashlayın.
-ROM` u Yükledikten Sonra Aynı Şekilde Yükle(İnstall) Menüsünden Gapps Ve SuperSU Paketinide  Aynı Şekilde Kurabilirsiniz.

İşlem Bu Kadar Kurulum Bittiğinde Tabletiniz Sorunsuz Bir Şekilde Açılacaktır.

Sorun Bulursanız Yoruma Yazın.
İyi Günler. Teşkkür Etmeyi Unutmayınnnn. Çalanın Günahı Kendinedir.

[size=xx-large]--------------------------------------------------------[/size]
[size=xx-large]            [/size]
[size=xx-large]--------------------------------------------------------[/size]

Robin919

Kayıtlı Üye
Cvp: [6.0.1] BrokenOS Rom For E-TAB 5

ben denedim gayet iyi calisiyor bende supersu paketi gelmedi gerci ama kingorootla rootlayabilirsiniz

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Robin919

Kayıtlı Üye
RE: Cvp: [6.0.1] BrokenOS Rom For E-TAB 5

phesehemist0' Alıntı:
Robin919' Alıntı:
ben denedim gayet iyi calisiyor bende supersu paketi gelmedi gerci ama kingorootla rootlayabilirsiniz

Su paketi system addons ta. Flashla.
maalesef 3 kere denedim yoktu

Cvp: [6.0.1] BrokenOS Rom For E-TAB 5

Robin919' Alıntı:

Su paketini romu flasladiktan sonra system addon.d klasorunden  supersu paketini flaslayin kurulumu iyi okuyun.

Robin919

Kayıtlı Üye
RE: Cvp: [6.0.1] BrokenOS Rom For E-TAB 5

phesehemist0' Alıntı:
Robin919' Alıntı:

Su paketini romu flasladiktan sonra system addons klasorunden  supersu paketini flaslayin kurulumu iyi okuyun.
evet baktim ama klasor bostu kingorootla rootladim

Cvp: RE: Cvp: [6.0.1] BrokenOS Rom For E-TAB 5

Robin919' Alıntı:
phesehemist0' Alıntı:
Su paketini romu flasladiktan sonra system addons klasorunden  supersu paketini flaslayin kurulumu iyi okuyun.
evet baktim ama klasor bostu kingorootla rootladim

kardesim bizzat bakrım klasor dolu ama olsun rootlamıssın sonucta.

RE: [6.0.1] BrokenOS Rom For E-TAB 5

Hocam rom güzel eline emeğine sağlık. Tek sıkıntısı doğal olarak kalem çalışmıyor :)
[hr]
gsyunus0038' Alıntı:
Hocam rom güzel eline emeğine sağlık. Tek sıkıntısı doğal olarak kalem çalışmıyor :)
Tamam hocam sorunu anladım. 240dpi yapınca sorun çözüldü.. İyi forumlar.