[8.1.0][CRACKLİNG]CrDroid 4.3 For GM 4G

'Android One 4G Oreo Custom Romlar' forumunda onur5488 tarafından 15 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. tr_51

tr_51 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    Gm 4G
    wipeları yapmıyoruz demi
    --- Mesajlar Birleştirildi, 7 Mayıs 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 7 Mayıs 2018 ---
    wipeları yapmıyoruz dmi
    --- Mesajlar Birleştirildi, 7 Mayıs 2018 ---
    wipeları yapmadan dmi

2. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

49
    10
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, GM 4G
    ROM:
    HTC Sense 9, CrDroid 8.1.0
    GÜNCELLEŞTİRME:
    Rom.Zip dosyasını telefon dahili depolama alanına ya da MicroSD karta kopyalıyoruz.
    Telefonu kapatıyoruz.
    Ses açma düğmesine basarken güç düğmesine basarak telefonu açıyoruz.
    Ses açma ve kısma düğmeleriyle aşağı yukarı hareket ederek Reboot to Recovery seçiyoruz ve TWRP yükleniyor.
    Güncellemeye başlamadan önce Backup seçeneğinden System, Data ve Boot bölümlerinin yedeği alınabilir.
    Wipe seçeneğinden yalnızca Advanced Wipe seçip Dalvik/ART Cache ve Cache bölümlerini temizliyoruz.
    Install seçeneğinden yeni Rom.Zip yüklüyoruz.
    Install seçeneğinden yeni GApps dosyasını yüklüyoruz.

TEMİZ KURULUM YA DA YENİ BİR ROM YÜKLEME:
    Bootloader.Zip, TWRP3.2.1.0.IMG, Rom.Zip ve GApps.Zip dosyaları olmak üzere toplam 4 dosyayı MicroSD karta kopyalıyoruz.
    Telefonu kapatıyoruz.
    Ses açma düğmesine basarken güç düğmesine basarak telefonu açıyoruz.
    Ses açma ve kısma düğmeleriyle aşağı yukarı hareket ederek Reboot to Recovery seçiyoruz ve TWRP yükleniyor.
    Wipe seçeneğinden MicroSD kart dışındaki hepsini seçip temizliyoruz.
    Install seçeneğinden Bootloader.zip dosyasını yüklüyoruz. (TWRP3.2.1.0.IMG dosyasını telefonun Recovery bölümüne yüklemek amacıyla)
    Install seçeneğinden Install Image seçerek TWRP3.2.1.0.IMG dosyasını seçerek, gelen sayfadan Recovery bölümünü seçerek TWRP3.2.1.0 kalıcı olarak kuruyoruz.
    Reboot seçeneğinden Recovery seçerek çıkıyoruz ve kalıcı olarak kurduğumuz yeni TWRP3.2.1.0 telefon yeniden açılınca kendiliğinden yükleniyor.
    Install seçeneğinden Select Storage ile MicroSD karta geçerek Rom.Zip dosyasını yüklüyoruz.
    Install seçeneğinden GApps.Zip dosyasını yüklüyoruz.
    Advanced seçeneğinden Fix Contents çalıştırıyoruz.
    Reboot seçeneğinden System seçerek telefonu yeniden başlatıyoruz.

--- Mesajlar Birleştirildi, 13 Mayıs 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 7 Mayıs 2018 ---
    12 Mayıs 2018 tarihli rom ve gapps güncellemeleri geldi, bir önceki romda anasayfada donma, duvarkağıdı değiştirirken kasılma, batarya tüketiminin fazla olması ve şarj süresinde uzama gibi sorunlar yaşamıştım, şu anda pek de bir sorun göremedim, düzelmiş sanki.

onur5488 bunu beğendi.
  3. tr_51

tr_51 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    Gm 4G
    #63 tr_51, 13 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 13 Mayıs 2018
    Hocam ben stock romdaydım sıfırdan yükledim de bu en son gelen güncelleme ile Instagram hata veriyor play storeda mevcut sürüm ile uyumlu değil diyor ve yükle butonu gelmiyor ?

4. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

49
    10
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, GM 4G
    ROM:
    Bende GApps 12 Mayıs 2018 tarihli sürümü vardı, onunla denedim Play Store'da Instagram uygulamasını çağırdığımda Yükle düğmesi geldi, şimdi 13 Mayıs 2018 tarihli GApps sürümünü yükledim, onda da Yükle düğmesi gözüküyor.
    GApps uygulamasını indirmeden önce ARM64, 8.1 ve Pico olarak seçmiş miydiniz? Yanlış GApps sürümünü indirmeden dolayı bir sorun olabilir mi acaba?

5. ngnnr

ngnnr Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    gm 4g
    ROM:
    stock
    gm 4g bildirim ışığı yanmıyor

6. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

49
    10
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, GM 4G
    ROM:
    Şimdi SMS geldi ve bildirim ışığı yeşil renkte yanıp sönüyor, bildirim ışığı çalışmayan bunun gibi Oreo 8.1.0 olan Beta DotOS romu var.

7. TLPAKBDK

TLPAKBDK Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    A8 2018
    ROM:
    COSTUM
    Daldık belleğini sil kardeş hanı twrp den sifirlama yapıyorsun ya oradan wipe dalvik var onu diyor

8. cebrail41

cebrail41 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

177
    34
    28
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    @onur5488 hocam roma bugünün güncellemesi geldi linki düzeltir misiniz ? birde bugünün gelen güncellemesi ile yenilikler nedir acaba yazabilir misiniz ?
    --- Mesajlar Birleştirildi, 27 Mayıs 2018 21:45, Önceki Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2018 21:26 ---
    @onur5488 hocam konu başlığı düzeltilirse iyi olur romun sürümü 4.3 oldu. Romun güncel sürümü linki: Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    27.05.2018 güncelleme yenilikleri:
    - parlaklık kaydırıcısı seçmek için özel menü eklenmiş
    - şarj olduğunda telefonda yanan ledin rengini değiştirme özelliği gelmiş
    - QS paneli şeffaflığını ayarlamak için özelleştirme eklendi
    - Substratum için daha iyi destek
    - Son ekran için sabit Android P animasyonu

Rom git gide daha iyi oluyor :emoji_slight_smile: kesinlikle öneririm bu romdayım hiçbir sorunu yok yarında romun tanıtımını yapıcam :emoji_slight_smile: beklemede kalın her gelen yenilikde yazıp sizi bilgilendirceğim :emoji_slight_smile:

onur5488 ve Dr.Techno™ bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş