[8.1.0_r30][CRACKLING][OFFICIAL]CrDroid v4.6 For GM 4G

'Android One 4G Oreo Custom Romlar' forumunda onur5488 tarafından 15 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.038
    1.084
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. bu recovery i kurduysanız diğer adımları yapabilirsiniz.indirdiğiniz bootloader imajını kurun.sonra reboot/recovery yapın.sonra twrp 3.2.1.0 ı telefona Atın.twrp install/sağ butonda image yazıyor ona tıklayın img olsun.imgyi kurun.
    twrp img sini kurarken 2.seçenegi seçin yani recovery yazan kurulduktan sonra geri gelin sağ en alttaki yere girin ve recoveryi modunda başlat yapın.twrp yüklendi.twrp ye girin wipe kısmına format data ya tıklayın (dilin ingilizce olması lazım) yes yazın telefondaki bütün veriler silinecek.sonra recoveryi açın ilk önce romu sonra gapps paketini kurun.

Mahmut Koçyiğit bunu beğendi.
  2. Mahmut Koçyiğit

Mahmut Koçyiğit Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

38
    7
    8
    Cihaz:
    General Mobile 4G d
    Gerek kalmadı hocam çok ama çok sağolun yardımınız için.
    --- Mesajlar Birleştirildi, 8 Nisan 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 8 Nisan 2018 ---
    Eyvallah hocam çok sağolun.Çok teşekkür ederim.

onur5488 bunu beğendi.
  3. Emre0382

Emre0382 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

10
    3
    3
    Cihaz:
    General mobile 4g
    Hocam updater procces ended witf eror installing zip file hatası alıyorum yardım eder misiniz
    --- Mesajlar Birleştirildi, 10 Nisan 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 10 Nisan 2018 ---
    Hocam updater procces ended witf eror installing zip file hatası alıyorum yardım eder misiniz

4. cebrail41

cebrail41 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

205
    102
    43
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    #44 cebrail41, 12 Nisan 2018
    Son düzenleme: 13 Nisan 2018
    şampiyon gümüşhane

5. Emre0382

Emre0382 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

10
    3
    3
    Cihaz:
    General mobile 4g
    Güncel twrp nin sitesini atabilecek varmı pc den mi yoksa Telefondan m o kuracağız telde twrp var telden kuracaksak nasıl kuracagimizi gösterebilir misiniz

6. ahmetk85

ahmetk85 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    2
    3
    Cihaz:
    Gm4g
    ROM:
    Stock
    Kullanan arkadaşlar sarj süresi,stabilitesi,ses seviyesi nasıl rom'un.

_anonim_ ve pvale bunu beğendi.
  7. cebrail41

cebrail41 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

205
    102
    43
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    #47 cebrail41, 13 Nisan 2018
    Son düzenleme: 13 Nisan 2018
    şampiyon fener

8. pvale

pvale Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

evet bencede yorum lazım

9. Dijinorm

Dijinorm Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bu foxy kernel ile cihaz felaket kasıyor orjinal kernel yada başka bir kernel kurmak mümkün mü acaba bu romu

10. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.038
    1.084
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    cpu 1400mhz frekansında çalıştığı için kasmalar oluyor.Cpu frekansını 1200mhz ye düşürürseniz gayet stabil çalışıyor.oyunları açarken tekrar 1400mhz ye yükseltip oyun deneyimini arttırabilirsiniz.

11. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    HTC Sense 9 Nougat Stock ROM, LG G4 Marshmallow Stock ROM
    Teşekkürler, çok güzel, kesinlikle yüklemeye değer.
    --- Mesajlar Birleştirildi, 20 Nisan 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 ---
    Sürekli olarak TWRP Update Required uyarısı geliyor ve Play Store üzerinden Official TWRP App uygulamasını güncellemek istiyor. Biz bu ROM için TWRP Official değil TWRP Crackling kullanmıştık. Dolayısıyla sürekli olarak ekrana gelen bu güncelleme isteğini reddetmeli miyiz? Bu uyarının sürekli olarak gelmemesi için TWRP uygulamasını Devre Dışı Bırak mı yapmalıyız? Yoksa bu TWRP Official App uygulamasını Play Store üzerinden güncellemeli miyiz? Siz ne yaptınız?

12. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.038
    1.084
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    twrp uygulaması bir işe yaramıyor.sadece official olan twrp sürümlerini indirmek için yapılmış.yani güncelleseniz bir şey olmaz.ayrıca konudaki crackling twrp offical sürümdür.bence silin arkaplanda ram yiyor.

13. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    #53 L3v0, 23 Nisan 2018
    Son düzenleme: 25 Nisan 2018
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, hemen devre dışı bıraktım. İyi akşamlar.
    --- Mesajlar Birleştirildi, 23 Nisan 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2018 ---

23 Nisan 2018 Ekleme:
    Bugün ROM ve GAPPS yeni sürümleri yayınlandı. ROM kurulduğunda ANDROİD BAŞLATILIYOR yazısında kalıyor. Durum Çubuğundan Ayarlar simgesine basıp Uygulamalar ve Bildirimler bölümünden launcher uygulamasına baktım ama bulamadım, CRDroid Home launcher uygulaması yok ya da kurulamamış. Ayarlar üzerindeki Depolama bölümünden bilgisayardan yüklediğim bir launcher apk dosyasını elle kurarak çalıştırdım ve sorunu böyle çözdüm. XDA sitesinde de henüz bu konuda yeterli bir açıklama yok.

Düzeltme:
    Temiz kurulum yaptığım için CrDroid Home uygulaması gelmemişti. APK Çıkarıcı ile bir önceki romdan dört adet CrDroid uygulamasını kopyalayıp yeni roma elle kurdum.

- CrDroid Home
    - CrDroid Ayarları
    - CrDroid Sistemi
    - CrDroid Wallpapers

25 Nisan 2018 Ekleme:
    Bugün yeni ROM yayınlandı, hata düzeltilmiş.

onur5488 bunu beğendi.
  14. PhantomEX

PhantomEX Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    ROM:
    Lineage OS : Nougat Custom ROM
    Bende romu yükledim fakat bende de takılmalar var. Frekans ayarını nasıl yapacağım konusunda yardımcı olurmusunuz acaba ?

15. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.038
    1.084
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    Hebf optimizer yada kernel auditor uygulamasında CPU bölümünde ayarlar mevcut.

16. cebrail41

cebrail41 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

205
    102
    43
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. hocam konunuza yorum attım güncelleme geldide :( güncel linki koyup gelen yenilikleri bizimle paylaşır mısınız lütfen :(

17. tr_51

tr_51 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    Gm 4G
    Lütfen bi yardım edin Error 7 hatası veriyor...

18. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    Bugün yeni bir güncelleme daha geldi, CrDroid Home başlatıcısı eskiye göre oldukça geliştirilmiş, ekran ayarlama seçenekleri çoğaltılmış, simge paketinde Oreo simge biçimi bulunmayan uygulamalar için koyu arkaplan renk değişim seçeneği de eklenmiş. Güzel gözüküyot.

19. tr_51

tr_51 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    Gm 4G
    #59 tr_51, 7 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 7 Mayıs 2018
    Bu gelen güncellemeyi elle mi kurucaz ?? Yani twrpden mi kurucaz

20. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    TWRP üzerinde Install (Yükle) seçeneğinden rom.zip dosyasını yüklüyoruz, GApps için güncelleme gelmediğinden onun yeniden yüklenmesine gerek yok.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş