[8.1.0_r30][CRACKLING][OFFICIAL]CrDroid v4.6 For GM 4G

'Android One 4G Oreo Custom Romlar' forumunda onur5488 tarafından 15 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.039
    1.085
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    İlk önce ayarlar/telefon hakkında/derleme numarasına 5 kez tıklayın geliştiği seçenekler açılsın.geliştici seçeneklere girin oem kilidini ve usb hata ayıklamasını açın.
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir./

Linkteki programı ve içindeki driverları kurun.
    Sonra telefonu pcye bağlayın.programda cihazın açık olmadığını göreceksiniz.driverları doğru kurduysanız telefona uyarı gelecek ve usb hata ayıklamasını soracak tamam deyin.şimdi program cihazı gördü.programdan twrp recoveryi kalıcı kur seçeneğine tıklayın.
    Kurunca otomatik recoveryi açılacak.

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

linkteki crackling twrp yi telefona Atın twrpye girin install yazacak sol en üst köşede ona tıklayın.zip dosyasını bulun ve oku sağ kaydırın recoveryi kurulsun.
    Sonra indirdiğiniz bootloader imajını kurun.sonra twrp 3.2.1.0 ı telefona Atın.twrp install/sağ butonda zip yazıyor ona tıklayın img olsun.imgyi kurun.
    twrp img sini kurarken 2.seçenegi seçin kurulduktan sonra geri gelin sağ alttaki yere girin ve recoveryi modunda başlat yapın.twrp yüklendi.sonra ilk önce romu sonra gapps kurabilirsiniz.

2. volkanadana

volkanadana Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Sistemi silmek derken??

3. djugurss

djugurss Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cevabınız için teşekkür ederim. Sayenizde sorunsuz kurulum yapabildim. Fakat bir kaç sorun var birincisi sarj oluyorken yavaş şarj oluyor yazısı gözüküyor ikincisi Fm radyo nasıl kurabilirim? romun içerisinde göremedim.

4. Yerisamur

Yerisamur Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

62
    1
    8
    Cihaz:
    Gm 4g
    rom başarılı yapanların emeği geçenlerin ellerine sağlık. çift tık uyandırma daha önceki romlarda ekran sapıtmasına neden oluyordu. bunda öyle bir durum yok tıkır tıkır çalışıyor sade stabil

5. Elmandrill

Elmandrill Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Merhaba arkadaslar mobil veride ince ayar icin root atmam lazim 7.1 de verilen supersu denedim olmadi hangi supersu ile rootlayabilirim link verebilirmisiniz birde rootlayinca ota guncellemeleri kesiliyormu

Edit :gozumun onundeki ayari gorememisim sonradan gordum ozur dilerim :emoji_slight_smile:
    Tesekkur ederim emegi gecenlere

6. TriosF

TriosF Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    GM 4G
    ROM:
    crDroid
    4.2 Sürümünü kullanıyordum bugün 4.6 geçtim fakat Boot ekranında kalıyor sürekli temiz kurulum yapıyorum 1-1 atladığım bir şey mi var acaba ?

7. Haşsmetli

Haşsmetli Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

12
    0
    1
    Cihaz:
    Gm4
    ROM:
    Stock
    Dual sürümüne uyarmı bu rom

8. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.039
    1.085
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    Evet dual sürümüne uyar.

9. sinan00

sinan00 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Romun kurulum videosu falan yaparmisiniz ben yapamadım rica etsem detaylı olarak anlatıp söylermisiniz hocam

10. roothunder

roothunder Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    gm4g
    Yardıma ihtiyacım var. crackling twrp kurun demişsiniz. Ama crackling twrp nasıl kuruluyor yardımcı olabilir misiniz? Bende seed twrp var. Onu Silip crackling kurmam gerekiyor. Nasıl yapacağımı bilemiyorum. Seed twrpden dosyaları flashlamaya çalıştığımda 255 hatası alıyorum.
    Kuramıyorum. Tek istediğim Crackling twrp kurabilmek. Başka bir şey istemiyorum.

11. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.039
    1.085
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    İlk önce ayarlar/telefon hakkında/derleme numarasına 5 kez tıklayın geliştiği seçenekler açılsın.geliştici seçeneklere girin oem kilidini ve usb hata ayıklamasını açın.
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir./

Linkteki programı ve içindeki driverları kurun.
    Sonra telefonu pcye bağlayın.programda cihazın açık olmadığını göreceksiniz.driverları doğru kurduysanız telefona uyarı gelecek ve usb hata ayıklamasını soracak tamam deyin.şimdi program cihazı gördü.programdan twrp recoveryi kalıcı kur seçeneğine tıklayın.
    Kurunca otomatik recoveryi açılacak.

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

linkteki crackling twrp yi telefona Atın twrpye girin install yazacak sol en üst köşede ona tıklayın.zip dosyasını bulun ve oku sağ kaydırın recoveryi kurulsun.
    Sonra indirdiğiniz bootloader imajını kurun.sonra twrp 3.2.1.0 ı telefona Atın.twrp install/sağ butonda zip yazıyor ona tıklayın img olsun.imgyi kurun.
    twrp img sini kurarken 2.seçenegi seçin kurulduktan sonra geri gelin sağ alttaki yere girin ve recoveryi modunda başlat yapın.twrp yüklendi.sonra ilk önce romu sonra gapps kurabilirsiniz.

roothunder bunu beğendi.
  12. erciyes

erciyes Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Bu rom çift hattı destekliyorsa tek hat cihaza kurulduğu zaman cihaz çift hatlımı görülecek.

13. roothunder

roothunder Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    gm4g
    Adb sideload aç diyor telefonda twrp açınca açıyorum sideolad hata veriyor onun bağlantısı nasıl yapılacak
    --- Mesajlar Birleştirildi, 2 Eylül 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 1 Eylül 2018 ---
    bootloader imajı nasıl kuruluyor

14. Haşsmetli

Haşsmetli Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

12
    0
    1
    Cihaz:
    Gm4
    ROM:
    Stock
    Hocam romu kurdum herşey tamam ama bazen dokunmatik gidiyor ve yeniden başlatana kafar gelmiyor

15. djugurss

djugurss Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Aynı sorun bende de oluyor bende telefonun dokunmatiği bozuluyor zannediyordum demek ki romdan kaynaklanıyor bu problem umarım güncelleme ile bu sorun ortadan kalkar arama geldiğinde donuyor bazen dokunmatik çağrıyı cevaplıyamıyorum

16. alperinho06

alperinho06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

#136 alperinho06, 13 Eylül 2018
    Son düzenleme: 13 Eylül 2018
    [8.1.0_r30][CRACKLING][OFFICIAL]CrDroid v4.6 For GM 4G rom yükledim telefona otadan güncelleme geldi bugün güncellemenin oloması için ne yapmam gerekiyor bağlantı 514 mb lık roma yönlendiriyor @onur5488
    @Wes

17. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.039
    1.085
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    Güncelleme linkini konuya ekledim
    Romu direk üstüne kurup deneyebilirsiniz ama önceki sürûmlerde deneyince boot animasyonda kalıyordu.yedek alıp
    Wipe data /wipe cache yapıp yeni romu kurabilirsiniz.

18. alperinho06

alperinho06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Yani hocam olay şöyle mi oluyor güncelleme gelince sıfırdan mı tekrar rom kurmamız gerekiyor

19. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.039
    1.085
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    Evet

20. kafkef

kafkef Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    gm4g
    ROM:
    stock
    önce error 255 hatası verdi sonra error 7 hatası verdi. sorun twrp de imiş. son sürüm twrp konudaki twrp değil. 3.2.3.0 sürümünü kurdum sorunsuz kuruldu.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş