Allah Aşkına İnat Ettim Sorunu Nasıl Çözebiliri 4032 hatası

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda sinanuzun tarafından 20 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. sinanuzun

  sinanuzun Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Arkadaşlar daha önce buradan 4gb telefonuma rom atarken telefonun açılış ekranında kaldığını yazmıştım. Sizler flash tools dan bahsetmiştiniz. bende usb ile bilgisayar bağlanmayı denemiş ne yazıkki sarj ucu değişikliği nedeniyle bağlantı kuramamıştım. Bunun üzerine usb üzerinden telefonu görebilir hale getirecek onarımı yaptırtdım. Cihazı onarıma gönderdiğim teknik servis yazılım atamaya çalışmış, onarım sonrası cihaz hiç açılmaz olmuş yani adamlar telefona yazılım atmaya çalışmış kapalı halde telefonu göndermişler.

  Şimdi telefona flashtools üzerinden program atmaya çalışıyorum ama karşıma 4032 hatası çıkıyor ne yapmalıyım ? Bir çok siteyi inceledim kafam iyice karıştııı.

  [​IMG]

  [size=xx-large]SORUN ÇÖZÜLDÜ ARKADAŞLAR BELKİ AYNI SORUNU YAŞAYAN OLUR DİYE ÇÖZÜMÜ AŞAĞIDA PAYLAŞIYORUZ.[/size]
   
 2. Dr.Razor™

  Dr.Razor™ Administrator
  Site Yetkilisi Administrator

  996
  1.346
  93
  Cihaz:
  Nokia 6020
  Birazdan link atacagım. Onu indir ve romu o sp flash ile kur.
   
 3. Dr.Razor™

  Dr.Razor™ Administrator
  Site Yetkilisi Administrator

  996
  1.346
  93
  Cihaz:
  Nokia 6020
  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  şifre: forum.turkdevs.com
   
 4. sinanuzun

  sinanuzun Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  yine aynı hatayı verdi :(
   
 5. Celuk

  Celuk Yönetici
  Site Yetkilisi Yönetici

  1.092
  600
  113
  Cihaz:
  Quatro M1453|Etab 5
  Driver yukledin mi bu hata bozuk driver veya usb den kaynaklaniyor
  [hr]
  Bilgisayar in surucu imzalamasini devre disi birak ve şu driver i yukle: https://yadi.sk/d/01V6mGW6mMPXL
  Bunu dene bu da calismazsa aygit yoneticisinden mediatek usb vcom driver i sununla guncelle: https://yadi.sk/d/SC4eHFzDmMPfW
   
 6. sinanuzun

  sinanuzun Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Dediklerinizi yaptım güncel diyor. İşin ilginç tarafı Dr Razor un gönderdiği programla discovery kitkat 4gb yüklemesi yaptım proloadersiz  hata vermedi yükleme yapıp sarı bar çubuğu doldu ama telefon açılmadı da.
  [hr]
  Evet arkadaşlar hallettik çok şükür öncelikle dr Razor a teşekkür ederim. Az önce paylaştığı programla iş halloldu

  Peki nasıl yaptık anlatalım googleden tarama yapanlarda görsünler.

  Öncelikle Dr Razorun gönderdiği programı indirip kurdum.
  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  şifre: forum.turkdevs.com

  Programı çalıştırmadan önce telefonunuzu bilgisayarınızın görmesikazım bunun için eğer driver eksikse sevgili celuk un paylaştığı işlemi ve kurulumları yapmanız gerek
  Bilgisayar in surucu imzalamasini devre disi birak ve şu driver i yukle: Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  Bunu dene bu da calismazsa aygit yoneticisinden mediatek usb vcom driver i sununla guncelle: Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.            

  Sonrasında telefonu bir çok romla denedim kuramadım bende gittim General Mobile sitesinde paylaşılan kitkat 4gb uygulamasını bilgisayarıma kaydedip (Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.) Dr Razorun gönderdiği yukarıda paylaştığı programı açıp scatter - loding yazan yeri tıklayıp kitkat 4gb uygulamasının bilgisayarda kurulu olan yolunu seçtim (C:\Program Files\gm_sw_JellyBean_4GB\MT6589_Android_scatter_emmc.txt) ama kurulumda preloader i kaldırmadım oda diğerleri gibi seçili kaldı çünkü General mobile zaten güncellemeyi tüm çentikleri varken yapıyordu. 

  Sonrasında dowload tuşuna basıp ceptelefonumun usb sini bilgisayarıma bağladım. yükleme barı önce kırmızı sonra sarı olup %100 tamamladı ardından

  Telefonumun açma tuşu ve ses açma tuşuna birlikte basınca telefon açıldı sonrasını nasıl yapacağınız şu videonun (Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.) 7.07 'inci saniyesinden sonra var telefona yüklü programı nasıl kuracağınız anlatılıyor.


  Ve telefona kurulum yapılınca işlem bitmiyor. telefonun arama tuşundan =#06# tuşuna basınca ımei numaralarının olmadığını göreceksiniz. peki ne yapacağız ımei leri yükleyeceğiz bunu nasıl yapacağız: Burada önemli birsoru peki telefon ımei numaralarımızı nereden bileceğiz. Hemen gidip telefonunuzu ilk aldığınızdaki telefon kutunuzu alacaksınız ve üzerinde yazan ımei numaralarını kullanacaksınız. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Paylaşmak her şeyden güzeldir bu forumda paylaşanları görmek daha da güzel.

  şu linkteki siteye girip anlatılanları tek tek yapacağız : Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  site çalışmaz diye birde kopyala yapıştırla paylaşıyorum.


  1.) Adım
  Marketten yani Google Play Store’dan “Mobileuncletools” isimli programı indirerek telefonunuza kurulumu gerçekleştiriniz.
  2.) Adım
  İndirdiğimiz uygulamayı açarak gelen listeden “Engineer Mod‘a giriniz.
   
  3.) Adım
  Engineer Mod’a girdiğimizde karşımıza iki seçenek çıkacak ve biz buradan “Engineer Mode (MTK)“yı seçeceğiz.
  4.) Adım

  Burada karşımıza çok sekmeli bir menü çıkacak. Yukarıdaki menüden “Connectivity” isimli menüye geçiş yapacağız. Yani seçeceğiz.
  5.) Adım
  Connectivity seçtikten sonra gelen menüden en aşağıda bulunan “CDS İnformation“u seçiyoruz.
  6.) Adım
  Gelen Menüden “Radio İnformation“u seçiyoruz.
  7.) Adım
  Burada karşımıza Phone 1 ve Phone 2 seçenekleri çıkacak çünkü telefonumuz çift hatlı bu yüzden önce Phone 1′i seçiyoruz.

  8.) Adım
  En karmaşık adım burası arkadaşlar dikkatli takip ediniz.
  Karşımıza ‘AT+‘ yazan bir kısım gelecek buradaki ‘+’ işaretini silerek tekrar kendimiz, ‘+’ işareti koyuyoruz ve bize bir menü açılarak orada tavsiyelerde bulunuyor. Biz bu menüde en üstte yer alan   AT+EGMR=1,7,””  yazılarını seçiyoruz.  9.) Adım
  Şimdi imei numaramızı yazacağız. AT+EGMR=1,7,” ”  yazısında bulunan çift tırnakların içerisine telefonun kutusunda yazan yani kullanacağımız imei numarasını yazıyoruz. (Örnek olarak: AT+EGMR=1,7,”458964123478964” ) şeklinde yazıyoruz ve Send At Command düğmesine basarak tüm işlemleri tamamlıyoruz. Daha sonra telefonumuzu kapatıp geri açıyoruz. *#06# yaparak imei olup olmadığını kontrol ediyoruz.
  10.) Adım
  Şimdi diğer Phone 2 için imei girişi yapacağız. 7.Adıma kadar anlattığım tüm işlemlerin aynısını yapıyoruz ve bu sefer Phone 2’yi seçiyoruz.
  11.) Adım
  İlk yaptığımız gibi yine AT+ nın sonunda bulunan ‘+’ işaretini silip kendimiz tekrar yazıyoruz. Bize yine menüden yazılar önerecek bu gelen yazılardan bu sefer Phone2’yi seçtiğimiz için AT+EGMR=1,10,” ”  yazanı seçiyoruz.
  12.) Adım
  Yine çift tırnakların arasına 15 haneli imei numaramızı yazıyoruz. ( Örnek kullanım: AT+EGMR=1,10,”458964123478964” ) şeklinde yazıyoruz ve yine Send At Command düğmesine basarak tüm işlemleri tamamlayıp tekrar telefonumuzu kapatıp açıyoruz ve *#06# ile tekrar imei numaramızı kontrol ediyoruz.
   
 7. Dr.Razor™

  Dr.Razor™ Administrator
  Site Yetkilisi Administrator

  996
  1.346
  93
  Cihaz:
  Nokia 6020
  Sp flash tool ile rom atınca çok az ihtimalle imei silinir ve sizin yaptığınız geri getirme de yalnızca romu değiştirene kadar aktif olur
   
 8. Maui Meta 3g ile kalıcı imei yazılabilir, forumda anlatımları mevcut
   
 9. TigerKHaN

  TigerKHaN Administrator
  Site Yetkilisi Administrator

  444
  295
  63
  Cihaz:
  Redmi Note 3 Pro
  İmei Writer ile kalici yazdirilabilir.

  Yazdirdiktan sonrada her ihtimal göz önünde bulundurarak carliw ile Nwram yedeği alirsaniz ömür boyu telefon çürüyene kadar imei derdiniz olmaz. Mtkdroid toll nwram yedegini geri yükler. Tecrube ile sabittir.
   
 10. hllbdr

  hllbdr Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  4
  0
  0
  Cihaz:
  GM Discovery
  4032 hala çözemedim 1 hafta oldu
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş