Android için antivirüs gerekli mi??

'Konu Dışı' forumunda hasan55 tarafından 13 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. hasan55

hasan55 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Telefon için virüs programına ihtiyaç var mıdır?? Uzun zamandır android telefon kullanıyorum ne benim ne başkasının telefonuna virüs bulaştığını görmedim şüphelendiğimde ücretsizlerden birini kurup taratıyorum her zaman temiz çıkıyor.

2. SuperDroid

Bence gereksiz ama sen bilirsin

3. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    gereksiz android 2.3.6 dan sonra androidde virüs olmadığını belirten google amca var :emoji_slight_smile:

4. hasan55

hasan55 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Google çalışanları mı dedi demek istiyorsun?

5. Dr.Razor™

Dr.Razor™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

995
    1.345
    93
    Cihaz:
    Nokia 6020
    senelerdir androiddeyim antivirüs bir kere kurmadım :emoji_slight_smile:

6. telefona yükten başka birşey değil :sigaraiciyor:

7. mozden

mozden Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

49
    10
    8
    Eset kullanmıştım 6 aylık, şimdi de Dr web lisanslı kullanıyorum. Virüs olarak discoveryde jb de müzik, kitkatta hava durumu uygulamalarını buldu, onlar da sistem uygulaması olduğu için silemedi:emoji_slight_smile:
    Android güvenlik açıklarını da gösteriyor ama kapatamadıktan sonra...
    Tarayıcıda bazı sayfalara müsaade etmiyor bilinen virüs kaynağı vs. diyerek.
    VPN hizmeti var...
    Banka uygulamalarını kullandığım için rahatlatıcı etkisi var:emoji_slight_smile:

8. RomMaster

RomMaster Guest

android için virüs mü var da antivirüs kuracan o_O

9. hasan55

hasan55 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Kaspersky internet security for android ve diğerleri neden var?

10. cetinodinson

cetinodinson Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

63
    12
    8
    sadece yuk tele bencede ozellikle gmdye

11. RomMaster

RomMaster Guest

http://forum.donanimhaber.com/m_80859234/tm.htm DHde herkes gereksiz demiş   :bleh:

12. maraza

maraza Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Nasreddin hocanın türbesinin her yeri açıktır ama kapısında kocaman bir asma kilit vardır. Android antivirus programı tam olarak o asma kilit gibidir. Var veya yok farkeden bir şey olmaz. :rool:

13. hasan55

hasan55 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Kişiyi psikolojik olarak tatmin etmeye yararlar.

14. mustafacandan211

mustafacandan211 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bİr düşünelim bir visür diyelimki olsa ne ister ?
    Banka hesap nolarını vb
    Facebook twiter şifre vb
    Mail adres şifre 

Banka hesap noları önemli androidden bankacılık yapıyorsanız tedirgin ola bilirsiniz geri dönücez.
    Face twiter çalınsada olur mail den kapatır yada faceye mail atar kapattırırsın yeni açarsın kalıcı zarar yok
    Mail adresi şifre orta düzeyde önem arz eder herkes maile girer telefondan burayada dönücez

Şimdi androidde direkt bilgisiyarlardaki tarz virüs yok !
    Kurduğunuz uygulama arka planda bir şeyler yapabilir maksimum bu
    örneğin bazı uygulamaları indirdikten sonra sağdan soldan reklamlar fırlamaya başlaya biliyor bunlar gibi

Bankacılık yapıyorsanız ve içiniz rahat etmiyorsa önünüze gelen uygulamayı indirmiceksiniz.
    Bilgilerinizi bir uygulamanın ele geçirmesi için ya internet trafiğini onun üstünden sağlamalısınız yada klavyeden girdiğiniz şeylere erişebilmeli

Klavye uygulamalırı indirirken dikkat edin onlar bastığınız tuşları belki kaydedebilir.
    İnternet trafiğine gelince vpn,tunnel vb üstünden bankacılık yapmayın !
    Zaten browser olarak %90 safari , chorome , opera , firefox kullanılıyor bunlar güvenli işlem yaparken bunları tercih etmek içinizi daha rahatlatır.

Zaten bankacılık işlemlerinden önce telefona doğrulama kodu geliyor üstteki izinleri üstüne birde mesajlara erişebilmeli ve kodu sizden önce girmeli 

Birde farklı konumlardan hesap açınca şüpheleniyor sistem başka şeyler soruyor.

Mail adresleri içinde yukardakiler geçerli.

Kısacası Androidde virüs yok . İstenmeyen şeyler yapan uygulamalar var.(siz kurarken izin veriyorsunuz ama okumuyorsunuz)
    Bankaların güvenliği gayet sıkı
    Bu yüzden Anti virüs programına bence gerek yok  :|

15. Bilgilendirme için teşekkürler :sigaraiciyor:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş