[Anlatım] SpFlashTool ile recovery.img Yükleme

#1
Anlatımlarla sizlere bilgilendirmeye devam edelim arkadaşlar :bazuka:

Bu yöntemle custom ve stock tüm recovery leri yükleyebilirsiniz.


İhtiyacınız olanlar materyaller

1. SpFlashTool: https://yadi.sk/d/nEe_zbq-eMRLm  --> SpFlash ın bu sürümü RUS sürümüdür. Yani sorun çıkarmayan sürümdür

2. Scatter dosyası: https://yadi.sk/i/BrmHhxFFeMRPU

3. SpFlashTool cihazınızı görmüyorsa gerekli driverlar: https://yadi.sk/d/N-3biiYReMRV8

4. Recovery: http://forum.turkdevs.com/forum-recovery --> istediğiniz recovery indirip SpFlash ile yazabilirsiniz

Nasıl yüklenir?

1. Telefonunuzu kapatın ve bataryasını çıkarın2. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi indirmiş olduğunuz scatter dosyasını ve recovery bir klasör açarak içine atın. 
3. SpFlashTool indirmiş olduğunuz rar dosyasını ayrı bir klasöre çıkartın ve spflashtool programını açın ve aşağıdaki resimde anlatılanları aynen yapın4. Recovery moda geçmeyi deneyin. SpFlash recovery yüklememişse ki %99 yükler tekrardan yüklemeyi deneyin
 

SmiLeToLiFe

Administrator
#4
@Erkam Kumru bende de win8.1 var fakat bende driver sorunu olmuyor. bu sorunu yaşayanlar win8.1 de imza kontrolüydü sanırım yanlış hatırlamıyorsam kapatıyorlardı. google da arayın çıkar mutlaka.
 

huseyingunes

Kayıtlı Üye
#5
download'a bastıgımda "NOT All İmages are correctly loaded , which may couse boot up issue! Do you stil want to go on downloading anyway." hatasıyla karşılaşıyorum telefonumu görüyor bilgisayar.
 
#6
o bir hata değil. sadece recovery yüklemek istediğiniz için program size tüm img dosyalarının seçili değil eğer devam etmek istiyorsanız bootloop alabilirsiniz diye uyarı veriyor yani açılış animasyonunda kalırsın demek istiyor. Fakat sen sadece recovery yükleyeceğin için uyarı tamam diyip geç.
 

SeLimYuce

Kayıtlı Üye
#9
Anlatım için teşekkür ederim. Saatlerce internette yazılan yolları denedim bir sonuç alamadım. Sizin bu anlatımınızla iki dakika bile sürmedi Recovery yüklemek.
 
#10
Gm'nin kendi verdiği yükleyici ve http://forum.turkdevs.com/konu-recovery-discovery-icin-tum-recoveryler.html bu konudaki CWM ziplerinin içindeki recovery.img dosyaları ile yapmanın bir sakıncası olur mu ?
 
I

Incredible™

#12
elinize sağlık sıfırdan yazılım yükleme aracı ile telefona stock attım ve bu yöntemle recovery flashladım.Bakalım kitkat romlardaki wifi sorunum düzelcek mi (umarım düzelir :D)

Edit : farketmedi :(
 
Üst