Apk Uygulamaları Türkçeleştirme

'Android Sorun & Yardım Bölümü' forumunda adnan609 tarafından 23 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. adnan609

adnan609 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Arkadaşlar apk editor pro uygulaması ile bir uygulamayı türkçeye çevirdim fakat daha sonra uygulama kurarken paketin ayrıştırılmasında bir hata oluştu diyor sebebi nedir şimdiden teşekkürler

2. krapanta

krapanta Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

RE: Türkçeye çevirme

Apkyı tam comple edememişsiniz tekrar deneyin zipsinger ile imzalayın

3. adnan609

adnan609 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Nasıl yani tam olarak anlamadım biraz daha açabilir misiniz yanı ben çeviriyi yaptıktan sonra ne yapmalıyım ve imzalamayı nasıl yapcam teşekkürler apk yı tam comple yapmamıssındir derken full çevirisini yaptım

4. krapanta

krapanta Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Ceviri yaptıktan sonra kaydedin ve yüklü olanı kaldırın sonra zipsigner ile apk yı imzalamanız gerekiyor zipsigner programına giriş yapın ve yukarıdan choose in/out diyin çevirisini yaptığınız apkyı seçin sonra alt kısımda bulunan key mode yi platform seçin ve sign the file seçeneğini seçin işlem bitince tekrar kurmayı deneyin türkçeleştirme yaparken yanlış yeri değiştirmemeye dikkat edin
    [hr]
    Konu başlıgında biraz daha açıklama yapınız rom sanılabilir
    [hr]
    Çeviri yaptınız ama kaydederken yanlış birşey yaptığınız için apk telefonunuz ile uyumsuz hale gelmis zipsigner kullanımını anlattım

5. adnan609

adnan609 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Ben otomatik çeviri yapıyorum uygulama da öyle bir özellik var onun sıkıntısı olur mu sizin dediğinizi denedim gene aynı hatayi verdi
    [hr]
    Denedim fakat gene aynı hatayi verdi uygulamada otomatik çeviri diye bir özellik var onu kullandığımdan olabilir mi

6. krapanta

krapanta Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Otomatik mi çevirdiniz :emoji_grinning: ondan kaynaklanıyor olabilir tek tek elle çevirmenizi öneririm
    [hr]
    İstiyorsanız uygulama adını söyleyin ben çeviri yapabilirim ?

7. hnakis

hnakis Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    1
    1
    Cihaz:
    samsung j3
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    Apk türkçeleştirme
    'Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.' forumunda Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. tarafından Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. tarihinde açılan konu

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    1. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
      Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Aktif Üye
      Aktif Üye

Elimde bi ingilizce apk uygulama var. ben bu apknın ingilizce yerlerini türkçe yapmak istiyorum. apk tool ile apkyı decomp ediyorum. daha sonra ne yapacağımı bilmiyorum. hangi dosyadan değiştireceğim bu kelimeleri veya cümleleri

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    2. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
      Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Yasaklı Üye
      Yasaklı Üye

Resources.arcs nin icinde yanilmiyorsam

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    3. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
      Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Aktif Üye
      Aktif Üye

bu hangi klasörde hocam

4. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
      Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Administrator
      Site YetkilisiAdministrator

Values klasörlerindeki string.xml ler kontrol eder dilleri.

res klasörü içinde bulunan values isimli klasör ana klasördür. Tüm dünya üzerinde konuşulan dil olan İngilizce bulunur. Diğer diller de örneğin şöyle eklenir

res klasörü içinde bulunan values-tr isimli klasör türkçe dili belirtir. İçindeki string.xml ana values klasörde bulunan string.xml in türkçeleştirilmiş halidir.

Yani yapcağınız şey
      1. res klasörü içinde bulunan values isimli klasörden string.xml içinde yazanları türkçeye çevirmek. satır yapısına ve kodlara dikkat ederek.
      2. res klasörü içindevalues-tr isimli klasör yoksa oluşturup türkçeleştirdiğiniz string.xml dosyasını içine atmak
      3. apk yı toplamak ve gerekliyse imzalamak :emoji_slight_smile:

5. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
      Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Yasaklı Üye
      Yasaklı Üye

Direk ana kisimda androidmainfexr meat inf fln bulundugu yerde

6. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
      Aktif Üye

peki hocam sağolasin. apknın ses dosyalarına nereden ulaşabiliriz

7. Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
      Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Kayıtlı Üye
      Kayıtlı Üye

arkadaşlar ben bir apk yı Türkçeleştirmek istiyorum. ancak menülerini değil sadece. içinde İngilizce metinler var. onların tamamını Türkçeye çevirmek istiyorum ancak ne bu işten anlıyorum nede dosyasını bulabiliyorum. yardımcı olursanız sevinirim. apk adresinide veriyorum. bir el atsanız. dosyasını bulabilsem metinleri Türkçeye çeviririm. teşekkürler

--- Mesajlar Birleştirildi, 18 Mayıs 2017, Önceki Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2017 ---
    Kimse bir cevap vermeyecekmi

BESİKTA-1903 bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş