Arkadaşlar acil yardım lütfen bakın !!

'Android One 5 Sorun & Yardım Bölümü' forumunda daedra135 tarafından 11 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. daedra135

daedra135 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

18
    2
    3
    Cihaz:
    General Mobile 4G Dl
    ROM:
    Google
    Arkadaşlar telefonum benim anroid 8 oreoydu. Bootloader yardımı ile nougat 7.0 kurdum ve şu an telefon mefta oldu. Siyah ekran hiç bir şekilde açılmıyor ne bootloader ne de telefon. Yardım edin kafamı duvarlara vuruyorum.

2. erciyes

erciyes Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Telefonun modelini belirtmemişsin GM5 konusuna yazıyorsun ama bu modele daha oreo gelmedi. Bu yüzden tavsiyem modeline göre qfil rom lardan uygun olanını forumda bulup qfil programı ile yüklemendir. Konuları iyi oku modeline göre rom dosyasını dikkatli seç halledersin. Bunu yaparsan içindeki bütün bilgi ve dosyaların silinecektir. Umarım yedeğin vardır.

Dr.Techno™ bunu beğendi.
  3. Arcturus

Arcturus Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    2
    3
    ROM:
    GM5 Plus
    Oreo güncellemesinde fixlenmesi gereken çok şey var.Bende aynı şekilde güncelledikten sonra stok rom attım.Şu anda recovery moduna giremiyorum ve telefon general mobile yazısında takılı kalıyor.Bootloader moduna girebiliyorum farklı stok rom dosyaları ile denedim sorun hala gitmedi.Sanırım oreo'dan kaynaklı bir sorun oreo'nun dosyaları yayınlanınca tekrar deniyecem.

GM5 PLUS D

Poseidon ve Dr.Techno™ bunu beğendi.
  4. Poseidon

Poseidon Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    GM 5+
    Çözümü bulabildin mi aynı hata banada oldu.

5. OttomanEmpire06

OttomanEmpire06 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

kardeşlerim öncelikle oreodan noagut roma geçmek istiyorsanız sadece 7.1.1 sürümüne geçebilirsiniz 7.1.1 nnj34 sürümü en sorunsuz sürümdür bu sürümün fastboot dan atılan stock rom dosyalarını bu siteden indirin daha sonra oreo da iseniz bootloader modunu açın daha sonra pcye bağlayın telefonu ve başlattan cmd açın açtıktan sonra cmdye fastboot flashing unlock_critical yazıp entere basın telefonda yes no gelecek ona ses kısma ile basılı tutarak daha sonra ses açma kapama ile yes in üzerine getirip power tuşu ile seçin telefon kapanıp açılacak daha sonra açıldıktan sonra telefonu kapatın ve yine fastboot moduna alın pcye bağlayın bu sefer cmd ye fastboot oem unlock-go yazın yine telefon kapanıp açılacak daha sonra açılınca tekrar kapatın fastboot moduna alıp pcye bağlayın ve gm 5 plus android 7.1.1 nnj34 stock rom dosyasını fastboottan flashlayın pcden telefon sorunsuz geri 7.1.1 sürümüne dönecektir

Arcturus bunu beğendi.
  6. Poseidon

Poseidon Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    GM 5+
    #6 Poseidon, 14 Nisan 2018
    Son düzenleme: 14 Nisan 2018
    Şimdi deniyorum

7. Arcturus

Arcturus Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    2
    3
    ROM:
    GM5 Plus
    Sonuç?
    --- Mesajlar Birleştirildi, 15 Nisan 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 15 Nisan 2018 ---
    Teşekkürler işe yaradı

8. OttomanEmpire06

OttomanEmpire06 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

kardeşlerim benim söyledigim her motut allahın izniyle işe yarar burda size yardımcı olmak için varim

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş