Asus ME176CX CWM Yükleme ve Root Rehberi

darx

Yasaklı Üye
#1
Arkadaşlar bu konuda Asus Memopad 7 (ME176CX) modelinin lollipop sürümü cwm yükleme ve rootlama yöntemini anlatacağım.

İndireceğimiz Dosyalar:

Adb Drivers : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/ME176C/ADB_driver.zip
CWM : https://www.androidfilehost.com/?fid=23991606952604606
SuperSU : http://download.chainfire.eu/supersu

Dikkat! Bu işlemleri yapabilmeniz için bootlader kilidinin açık olması gerekmektedir. Bootlader kilidini açmak için önce 
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
 indirdiğiniz programı bilgisayarınıza kurun. Tabletinizi "SES AÇMA + POWER" tuşlarına basarak recovery moduna alıp "reboot to bootlader" seçeneğine tıklayın. Ardından bilgisayara kurduğunuz "Minimal ADB and Fastboot" klasörüne girip "shift tuşuna basarak sağ mouse tuşuna basın". Açılan menüde "komut penceresini burada aç"a tıklayın. Açılan komut penceresinde "fastboot getvar unlocked" yazıp enterlayın. Böylece bootlader kilidi açılmış oldu.


1- Cihazınızın USB hata ayıklama modunu aktif edip, USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
2- İndirdiğiniz güncel UPDATE-SuperSU zip dosyasını arşivden çıkarmadan hafıza kartınıza, kartınız yoksa cihazın dahili hafızasına atın.
3- IntelAndroid-FBRL-05-16-2015-PTR dosyasını arşivden çıkarın.
4- “launcher.bat” dosyasına çift tıklayıp, çalıştırın.
5- Karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi gelecek. Devam etmek için “ACCEPT” yazıp enter tuşuna basın. (6.adıma geçmeden önce alt taraftaki uyarıyı mutlaka okuyun!)
6- Onayladıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere ile karşılaşacaksınız. Bizim işimize yarayacak yöntem T4 yani Trigger 4. Konsola “T4” yazıp enter tuşuna basın. 7- Yukarıdaki adımdan sonra cihazınız yeniden başlatılacaktır ve gerekli dosyalar cihazınıza kopyalanacaktır, işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. (Bu adımda “Komut yok” hatası alıyorsanız bu yöntemi cihazınız desteklemiyor demektir)
8- Yukarıdaki işlemler başarılı olarak tamamlandığında CWM recovery menüsü otomatik olarak açılacak.
9- Açılan menüde tabletinizin ses açma/kısma tuşlarını kullanarak “install zip > choose zip from external sdcard” seçeneğinin üzerine gelin ve güç(power) tuşuna basın. (Dahili hafızaya attıysanız “choose zip from sdcard > 0/ yolunu seçin”) Cihazınıza kopyaladığınız “UPDATE-SuperSU-vX.Xx.zip” dosyasının üzerine gelin ve güç tuşuna basın. “Yes” seçeneğini seçin, gerekli onayları verin.
10- Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra CWM ana menüsünden “reboot system now” üzerine gelin, güç tuşuna basın, cihazınızın yeniden başlatın. Cihazınız açıldığında root yetkisini almış olacaksınız. “reboot system now” dedikten sonra karşınıza uyarı gelirse “no” deyip devam edin.


UYARI!!!

5.adımdan sonra konsol penceresini kontrol ettiğinizde;

“DEVICE STATUS: ADB-ONLINE” veya “DEVICE STATUS: FASTBOOT-ONLINE” yazıyorsa sorun yok demektir. İşlemlere devam edebilirsiniz.
Eğer “DEVICE STATUS: UNKNOWN” uyarısı alıyorsanız USB bağlantınızı kontrol edin ve USB sürücüsünü yüklediğinizden emin olun.
Eğer “DEVICE STATUS: UNAUTHORIZED” uyarısı alıyorsanız cihazının ekranındaki USB hata ayıklama uyarına izin verin.
 
Üst