Avgo And-1500 Android 5.1 Üniversal Double Din Oem Multimedia Oto Teyp Custom ROM Yükleme

'Android Genel' forumunda atesnet tarafından 23 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. atesnet

  atesnet Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  5
  0
  1
  Cihaz:
  S3
  ROM:
  oRJİNAL
  #1 atesnet, 23 Haziran 2018
  Son düzenleme: 6 Ağustos 2018
  Avgo And-1500 Android 5.1 Üniversal Double Din Oem Multimedia

  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  ROM hakkında görüşlerim;

  ROM'u cihazıma kurduktan sonra yaşamış olduğum sorunların bir çoğundan kurtuldum. Örneğin donma olayı kayboldu, Cihazı başlattığımda volüme çubuğu hemen tepki vermezdi cihaz 2-3 dk açılıp kendine geldikten sonra oda tepki verirdi bazen müzik dinlerken takılma da yapardı bu yazılımda bu sorunu hiç yaşamadım. En önemlisi youtube üzerindeki yayınlanan yazılımdan sonra bass seslerinde azalma yaşamıştım bu yazılımda basslar normale döndü. Bluetooth ile kopma sorunu yaşamadım. Cihaz çok akıcı çalıştı.

  Yorumlarda sizinde görüşlerinizi bekliyorum.

  Saygılarımla.

  Avgo Firması hakkında küçük bilgi;

  Amacım burada Firmayı kötülemek değil aslında üründen memnunum sadece yaşamış olduğum/olduğumuz sorunlar can sıkıcı. Firma sesimizi duyar da faydalı şeyler düşünür. Kullanıcıları bu yollara sevketmezler inşallah.

  Firma bu satın alınan ürünün arkasında durmayışı ister istemez kullanıcıları rom arayışına sokuyor.

  Bu cihaz’ın 3 varyantı (4.4/5.1/7.1.2) bulunmakta hepsi de piyasada aynı fiyatlardan satılıyor. Bende 5.1 olan versiyonunu almıştım fakat 7.1.2 olan bir versiyonu piyasaya sürülmüş aynı model aynı kasa iç donanım tarafını bilemiyorum. Donanım tarafı MCU sürümleri farklı olabilir detaylı araştırmadım. Android 5.1 olan sürümüne yeni çıkan modelin android 7.1.2 sürümünün yazılımını kuramıyorsun. Bu durumu da firmaya sordum olmadığını belirttiler. 7.1.2 sürümünü satın almanız gerekir dediler. Bu taraf sorgulanabilir belki ne derece doğru 7.1.2 Sürümü ile 5.1.1 olan donanım özellikleri ve yazılım özelliklerini birebir karşılaştırmak gerekir.

  Avgo sitesine girdiğimde avgo 1500 modelini sitede bilgilerine ulaşamıyorum. Örnek vermem gerekirse diyelim Pioneer double din cihazınız var Pioneer sitesine girdiğinizde ürünün modelini siteden bulup kullanıcı klavuzu yazılım ile ilgili buglar olduğunda yazılım dosyalarına ulaşabiliyoruz. Bu durum Avgo da yok kısacası ürünün arkasında değiller sanki yada farklı bir sebepleri var satış politikası orasını bilemiyorum artık. Artık birçok üretici sattığı ürünün yazılımını web sitesine koyuyor mobil telefonlar örneğin. Avgo harici farklı Android Auto ürünleri de aynı şekilde fabrika romundan tutun MCU update dosyalarına kadar kullanıcıya sunabiliyorlar.

  Fabrika ROM’unu kullandığımdan bu yana cihazda çok sorunlar yaşadığım için bu konuyu açmak istedim. Kısaca özetleyecek olursam Bluetooth bağlantı sorunları, Cihazda kasılmalar donmalar, Uygulamayı açtığında yanıt verememe gibi sayamadığım bir çok sorunları vardı. Cihazımı wipe yapıp fabrika ayarlarına döndüm sorun değişmedi. İlk zamanlar cihaz hızlı çalışıyor gibi olsa da bir zaman sonra tekrar şişiyor kilitlenme donma vs. kısacası cihaz lag olmaya başlıyor. Youtube üzerinde 5.1.1 yazılım linki verilmiş bu yazılımı da kurdum sorunlarımı çözmemişti. Youtube üzerinden bahsi geçen yazılımı kullandığımda basslarda azalma oldu EQ ayar bölümüne Bass çubuğu eklenmiş oradan sona çektiğim halde bu durum değişmedi. Uygulamalarda belli bir kullanımdan sonra donmalar daha da arttı cihazı ilk açtığında bekleme süresi ve cihazın kendine gelmesi en basidinden volüm çubuğunu arttırdığında tepkiyi geç vermesi takılması gibi sayamadığım bir çok sorunlar tekrar etti. Benim firmadan beklentim bu cihazın kronik sorunlarını ele alıp kullanıcıya bu sorunların fix’i ni web sitelerinde yayınlamaları lazım 3. Parti kişiler aracılığıyla bu sorunları kullanıcılardan çözüm bulunması bence saçma olur. Bunu söylememin nedeni avgo yu aradığımda youtube daki yazılımı denediniz mi onu yükleyin olmazda cihazı bize gönderirsiniz. Bu cihazdan arkadaşımda da var gönderdi bir şey değişmedi. Benzer sorunlar onda da var. Firmanın bu bahsettiğim durumları ele alıp bu konuyu değerlendirmesi lazım diye düşünüyorum.


  Malaysk Custom ROM Kurulumu

  ROM’un Getirdiği Yenilikler eklenen bir çok özellik var. (ViperFX, Launcher, Xposed,.. Sayamadığım bir çok APK gömülü aynı zamanda OEM altında çok farklı launcher, Tools APK ları mevcut)

  ROM dan bazı ekran görüntüleri Yazılım atma ve bilgilendirme dökümanında yer alıyor aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

  Döküman İndirme Linki:

  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  Yazılımı atmadan önce Uyarı ve Bilgilendirmeleri Okuyunuz!


  İlk yüklemeye çalıştığınızda bir hata oluşabiliyor cihazı yeniden başlatıp aşağıdaki yöntemlerden işlemleri tekrar yapın.

  MTCD 1024X600 ve 800X480 PX3 1GB Android 5.1.1 RK3188 !!!

  Avgo Markası Dışında kafa ünitesi RK3066 ve RK3188 olanlar içinde kullanabilirsiniz.!!! Diğer markalarda kesinlikle MTCD 1024 yada 800 1gb ram Android 4.4/5.1 olması lazım.

  Üreticinin belirlerdiği bir yazılımı var ise sadece onların haricinde Bu cihazlarda kesinlikle MCU yazılımı değiştirmeye kalkmayın.

  Bu yazılımda MCU yazılımı değişmiyor standart fabrika MCU versiyonunuz kaç ise aynı kalır yazılım attığınızda MCU yazılımına müdahale etmez.


  Kurulum Rehberi;

  Teyp ayarlarına ulaşmamız gerekiyor.

  Ayarlar> Cihaz hakkında> Sürüm bilgisi>

  MCU sürümü MTCD veya MTCE ile başlar. Sonraki iki, üç, dört herhangi bir harf olabilir - önemli değil.


  Eğer teybinizin Android sürümü 5.1 ile Yapı numarası rk3188 ile başlıyorsa problem yok demektir. Belirtilen sürümler farklı ise bu yazılımı kesinlikle kullanmayınız. Cihazınız Brick olabilir.

  Şimdi buraya kadar herşey tamamsa kuruluma geçiyoruz.

  Öncelikle 1 adet 8gb yada 4gb lık telefonlarınız da kullandığınız sdkart lazım.

  Aşağıda belirttiğim yazılımı bilgisayarınıza indirin.


  ROM İndirme Linkleri:

  MicroG Mod Sürümü:
  (MicroG nedır kısa özet anlaşılacağı üzere play servislerinin değiştirilmiş halidir ram ve performansını etkilemeyen sisteme yük bindirmeyen play hizmetleri klonudur. Daha detaylı bilgiye google dan aratabilirsiniz.)

  Download: Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  Official Google Market Sürümü:

  Download: Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.


  SD kartınızı FAT32 formatında biçimlendirin. İndirmiş olduğunuz zip içindeki yazılımı çıkartın dupdate.img dosyası flash diskin kök dizini içine kopyalayınız.

  Buraya kadar da herşey tamamsa şimdi Oto teybimize yazılımı atmaya geliyoruz.

  Ön Bilgi: Kontak kapalı iken cihazınız açılıyorsa kontak enerjisi bağlanmamış teybiniz sürekli çalışmaya ayarlıdır sürekli uykuda bekler. Akünüzü sürekli kullanır. Teybin ömrünü kısaltmış olursunuz bağlantı problemleri vs. yaşayabilirsiniz. Bu durumu teyp montajı işinden iyi anlayan birine düzelttirmeniz gerekir. Aşağıdaki adımlardan recovery moduna geçemezsiniz geçmeniz içinde teyp enerjisini teybin arkasından çıkartıp power tuşuna basılı tutup enerji kablosunu geri takmanız gerekir. Bu durumu tavsiye etmiyorum. Cihazınızı riske atmayın.

  Bu yazılımı kullanmakta bir risk sonuçta fabrikanın belirlediği farklı bir yazılımla geliyor. Risk size aittir. Bu durumdan oluşabilecek sorunlarda beni sorumlu tutmayınız.

  Yazılımı 2 Türlü yükleyebilirsiniz.

  İlk Yöntem (Önerilen):

  1. Aracın Kontak kapalı teyp kapalı olması lazım. Burası önemli Teyp üzerinde usb flash disk vs takılı ise hepsini sökün teyp üzerinde takılı hiç bir şey kalmasın.

  2. SD karta kaydettiğimiz yazılımı teybin sol altta 2 tane sd kart girişi var soldaki gps dir. GPS olan bölüme takıyoruz.


  3. Teybin Sol üst köşedeki power açma düğmesine basılı tutuyoruz. Kontağı açıyoruz teybin ışıkları yandıktan sonra 5-6 sn power tuşunu basılı tutmaya devam ediyoruz sonra bırakıp 1 kez power tuşuna basıp çekiyoruz cihazın ekranı geldiğinde kurtarma alanına geçmiş oluruz.

  4. update/mcu image from sdcard and clear all alanına gelmek için teybin sağ radyo frekanslarını ayarladığımız çevirilen düğme var seek yazan ona basıp çekiptiğimizde aşağıya kaydırabilirsiniz. Seçimi açmak içinde aynı tuşa basılı tuttuğunuzda seçimi yapmış olursunuz. Yazılım kurulumu başlar.

  [​IMG]

  5. ROM kurulumu tamamlandığında HU önyükleme işlemini başlatır. Önyükleme tamamlanana kadar BEKLEMEYİN (hiçbir şekilde tamamlanmaz) Kurtarma modu menüsüne gidin ve “Wipe all data/factory and cache reset” seçeneğini seçin.

  [​IMG]

  Birinci yöntem bu kadar keyfini çıkarın.

  İkinci Yöntem:

  1. HU açıkken Teyp üzerinde usb flash disk vs takılı ne var ise hepsini sökün teyp üzerinde takılı bir şey kalmasın.

  2. SD karta kaydettiğimiz yazılımı teybin sol altta 2 tane sd kart girişi var soldaki gps dir. GPS olan bölüme takıyoruz.

  3. Ayarlar menüsüne gidin, menünün en altına gidin, “Tablet hakkında” yı seçin.

  [​IMG]

  4. “Sistem Güncellemeleri” ni seçin.


  [​IMG]

  5. “Wipe data and format flash”” seçeneğini işaretleyin. “Install” a basın.

  [​IMG]

  6. Cihazınız yeniden başlatılacak ve Malaysk ROM kurulumu başlayacak. ROM yüklemesi tamamlandığında, Cihazınız önyüklemeye başlar güncellenmiş Malaysk ROM’u kullanıma hazır olmuş olur. Bu kadar!
   
 2. memozon09

  memozon09 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  1
  0
  1
  Cihaz:
  Avgo and 1500
  ROM:
  5.1
  İyi günler. Dosyayı indiremiyorum erişim isteği diyor yardımcı olabilir misiniz?
   
 3. atesnet

  atesnet Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  5
  0
  1
  Cihaz:
  S3
  ROM:
  oRJİNAL
  #3 atesnet, 6 Ağustos 2018
  Son düzenleme: 6 Ağustos 2018
  İş yoğunluğundan ilgilenemedim. Linkleri Güncelledim. Kullandıktan sonra yorumlarını bekliyorum.
   
 4. ramazankilinc

  ramazankilinc Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  1
  0
  1
  Cihaz:
  M6
  ROM:
  8
  Bu değerli paylaşımın için teşekkür edrim.
   
 5. ozdilo

  ozdilo Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  3
  0
  1
  Cihaz:
  avgo
  Merhaba anlattiginiz sekilde yapiyorum ama bahsettiginiz menu ye girmiyor kontaga bagli acinca acikiyor kapayinca kapaniyor teyp
   
 6. atesnet

  atesnet Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  5
  0
  1
  Cihaz:
  S3
  ROM:
  oRJİNAL
  Recovery alanına girebiliyor musun? Orda denedin mi bu işlemleri. Teybin sağ üst tarafta reset düğmesi var bi kürdan ucu yada ataçla resette basılı tutup power tuşuda aynı basılı olacak reseti bırakıp power tuşunu 5 sn kadar basılı tutmaya devam et sonra bırak recovery alanına girmiş olursun. Buda farklı bir yöntem.
   
 7. ozdilo

  ozdilo Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  3
  0
  1
  Cihaz:
  avgo

  Kontak açıkken mı kapalı iken mı yapacağım bunu
   
 8. atesnet

  atesnet Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  5
  0
  1
  Cihaz:
  S3
  ROM:
  oRJİNAL
  Kontak açıkken denemen lazım.
   
 9. ozdilo

  ozdilo Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  3
  0
  1
  Cihaz:
  avgo
  Maalesef olmuyor kapanıp açılıyor başka da olan bir şey yok
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş