Bir Türlü Decompile Edemedim

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda yunusemre168 tarafından 11 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. yunusemre168

yunusemre168 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Merhaba arkadaşlar s3 için 4.4.4 md4 romundaki SecSettings.apkı bir türlü decompile edemedim. Java yüklü, apktool , advanced apk tool vb denedim olmadı. Nerede hata yapmış olabilirim? framework-res ten başka apk tanıtacak mıyım?

Hata şu:

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]C:\apktool>apktool d SecSettings.apk[/font]

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]I: Baksmaling...[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]testI: Loading resource table...[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Exception in thread "main" brut.androlib.AndrolibException: Could not decode ars[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]c file[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.decoder.ARSCDecoder.decode(ARSCD ecoder.java:55)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.AndrolibResources.getResPackages FromApk(AndrolibRes[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]ources.java:315)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.AndrolibResources.loadMainPkg(An drolibResources.jav[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]a:50)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.AndrolibResources.getResTable(An drolibResources.jav[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]a:43)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.Androlib.getResTable(Androlib.java:4 4)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.ApkDecoder.getResTable(ApkDecoder.ja va:148)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.ApkDecoder.decode(ApkDecoder.java:98 )[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.apktool.Main.cmdDecode(Main.java:128)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.apktool.Main.main(Main.java:65)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Caused by: java.io.IOException: Expected: 0x001c0001, got: 0x00000000[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.util.ExtDataInput.skipCheckInt(ExtDataInput.j ava:48)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.decoder.StringBlock.read(StringB lock.java:45)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.decoder.ARSCDecoder.readPackage( ARSCDecoder.java:97[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif])[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.decoder.ARSCDecoder.readTable(AR SCDecoder.java:82)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]at brut.androlib.res.decoder.ARSCDecoder.decode(ARSCD ecoder.java:48)[/font]
    [font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]... 8 more[/font]

2. Tamer18

Tamer18 Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

303
    202
    43
    Cihaz:
    Lenovo Vibe S1
    ROM:
    Vibe UI v3.1_MM_Row
    twframework varsa onuda tanıt

3. yunusemre168

yunusemre168 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

deniyorum teşekkürler :emoji_slight_smile:
    [hr]
    Yine olmadı :( Apk versem decompile edip bana gönderebilecek var mı

W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=label, value=0x7f09058e

W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=label, value=0x7f091833
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=theme, value=0x7f100038
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=label, value=0x7f0901bb
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=icon, value=0x7f030000
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=hardwareAccelerated, value=0x7f0c0013
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=label, value=0x7f0901bc
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=enabled, value=0x7f0c0024
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=label, value=0x7f0901bc
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=enabled, value=0x7f0c0026
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=resource, value=0x7f070022
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=theme, value=0x7f100013
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=label, value=0x7f0901be
    W: Could not decode attr value, using undecoded value instead: ns=android, name=enabled, value=0x7f0c001f

4. SmiLeToLiFe

SmiLeToLiFe Administrator

1.433
    1.284
    113
    Cihaz:
    Redmi Note 4 4/64
    ROM:
    Miui Global 9.5 | Stable 9.5.4.0 (NCFMIFA)
    Log dan anlaşılıyor gerekli olan tüm framework leri yükletmemişsin apktool a. kodları ayıklayamıyor 

5. yunusemre168

yunusemre168 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

framework-res ve twframework yükledim başka framewok yok ki?

6. SmiLeToLiFe

SmiLeToLiFe Administrator

1.433
    1.284
    113
    Cihaz:
    Redmi Note 4 4/64
    ROM:
    Miui Global 9.5 | Stable 9.5.4.0 (NCFMIFA)
    adı framework olmasa da gerekli apk lar olabilir. nereden biliyorsun dersen miuiv6 da bunu tecrübe ettik :emoji_slight_smile: google de arat çıkar bir şeyler xda vb yerlerde.

7. yunusemre168

yunusemre168 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2 gündür uğraşıyorum bulamadım :/ Romun base'i olan dn4ün frameworklerini bile denedim olmadı artık pes ediyorum

8. Tamer18

Tamer18 Administrator

303
    202
    43
    Cihaz:
    Lenovo Vibe S1
    ROM:
    Vibe UI v3.1_MM_Row
    framework klasöründeki bütün apk dasyalarını ve decompile edeceğin dosyayı upload et bakayım bi açılıyormu.

9. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    xxxxxxx res. apk adında res varsa yükle yun os da 3 tane var 3 unude yükledim ancak gene hataları alıyorum
    app priv app bide framework klasörlerine bak adında res olan tüm apkları yükle

10. yunusemre168

yunusemre168 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

secvisualeffect-res ve minimode-res buldum ekledim yine olmadı

framework-res : https://mega.co.nz/#!ZshShC4a!uainq6muaTD_JU-AhTMesnDt1E0M2RfYpNS876iR9ek
    twframework : https://mega.co.nz/#!dtxnWZQY!vLtDswcWItwqnvdlbiqqEoSTCzbKHU8DC_KqVY691Jw
    secsettings : https://mega.co.nz/#!B8JF0BjR!BButioLbPFdKmjh6ex3uignai1TUF_41OW3UxpIt7as

11. Tamer18

Tamer18 Administrator

303
    202
    43
    Cihaz:
    Lenovo Vibe S1
    ROM:
    Vibe UI v3.1_MM_Row
    [font='Open Sans', sans-serif]secsettings korumalı apk dosyası bile açılmıyor.[/font]

12. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    Sanirim sec security oluyor :emoji_grinning:

13. Tamer18

Tamer18 Administrator

303
    202
    43
    Cihaz:
    Lenovo Vibe S1
    ROM:
    Vibe UI v3.1_MM_Row
    samsung ahım şahım bi romun olsa gam yimiycem hazine saklıyor sanki :emoji_grinning:

14. yunusemre168

yunusemre168 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Hiçbir yol yok mu? Geliştirici nasıl açtı dosyayı :emoji_grinning:

15. yunusemre168

yunusemre168 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Decompile etmeden şuradaki yazıları değiştirebilirmiyim?

[img=361x643]http://i.hizliresim.com/VVYyLB.png[/img]

16. maraza

maraza Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Developer değişmez gerisi build.prop tan halledilir.

17. SERH@T22

SERH@T22 Aktif Üye
    Aktif Üye

Aynı sorun bende de var bir türlü decompile edilmiyor

18. NightyFrozen

NightyFrozen Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

827
    496
    63
    Cihaz:
    Samsung Galaxy S3 In
    ROM:
    The FrozenROMS Project (hala yapamadık, ama bir gün)
    Etmen gerek developer yerini kaldırmak için res/xml/about developer falan filan tam emin değilim ama oradaki xml leri karıştır elbet çıkacaktır oradan

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş