Custom rom yüklesem imeim çalınır mı

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda pioneer22 tarafından 28 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. pioneer22

pioneer22 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

arkadaşlar custom rom yüklerken imei kayboluyomus vs. Bide o root lama programlarının hepsinde virus var. Cihaza gidgat ultimate yüklemek istiyorum fakat imei çalınır mı diye soru işareti var kafamda ayrıca bankacılık işlemleri de yaparken bu romda sıkıntı oluyor mu işçep gibi

2. IMEI kaybolması kolay kolay olmaz, root programlarında da virüs yok o_O

3. pioneer22

pioneer22 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Virus totale yolladıgımda 15 civarı program virus görüyor ama dediğim gibi imei kopyalanmaası gibi bi durum olur mu sonra telefonu kullnamıyosun vs uzun işler oluyor öyle bişey söz konusu mu

4. Hayır imei kaybolmaz ve programda virüs olsa ben bilirdim.Hangi programdan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama başka programla rootlayabilirsiniz

5. pioneer22

pioneer22 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Rootlamak için hangi programı önerirsiniz

6. Iroot,Kingroot,Android Genius 

yukardaki üçlüden istediğinizi deneyebilirsiniz

7. pioneer22

pioneer22 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Üçünü de android markette bulamadım. Acaba nereden indirebilirim

8. Google amcadan aratarak kolayca bulabilirsiniz

9. RomMaster

RomMaster Guest

Evet biz heçkırız romlara imei çalan uygulamalar koyuyoruz :p

10. pioneer22

pioneer22 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Canım benim sen koymazsında rom yaparken kullandıgın programlara koyarlar anlıyo musun. Böyle bi risk var mı onu ögrenmek istedim.

11. RomMaster

RomMaster Guest

yok öyle bi risk merak etme :p

12. erensahan99

erensahan99 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Aman ha yedeğini al uçar muçar sonra benim gibi yana yana geri getirme yolu arasın. (Hala bulamadım.) :uzgun: Her bulduğum yolu denedim ama yok olmuyo :sadangel:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş