D850 AT&T

'LG G3 Sorun ve Yardım Bölümü' forumunda Moistre tarafından 10 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Moistre

Moistre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Merhaba arkadaşlar, öncelikle elimde G3 at&t model d850 bir cihaz var çok memnunum ama gerçekten kitkattan sıkıldım.Benim telefonumda güncelleme merkezi yok ve telefonda yeni olduğum için rom atmayı falanda bilmiyorum ben bu cihaza nasıl ayar çekebilirim kurtarın artık beni şu kitkattan internetten çok araştırdım kdz bulamadım bu telefona göre bana detaylı bir şekilde uptade yaptırabilecek bi babayiğit varsa çok sevinirim teşekkürler

2. Dr.Razor™

Dr.Razor™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

996
    1.346
    93
    Cihaz:
    Nokia 6020
    Konu açtığın yerin farkında mısın? Taşıyorum tekrarında ceza alırsın!

3. Moistre

Moistre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Kusura bakma yeniyim olur boyle seyler :emoji_slight_smile:

4. sergen5885

sergen5885 Aktif Üye
    Aktif Üye

Hocam bendede d850 var bende lolıpopa geçtim açtığım konular arasında var bulabilirsin bulamazsan brn sana yardımcı olurum ne kurman gerektiğine dair

5. Moistre

Moistre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bulamadim hocam bi el atsan bide memnunmusun lolipoptan?

6. Disco.tech

Disco.tech Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cvp: RE: D850 AT&T

Yerinde olsam twrp yüklerim MM yüklerim. Lolipoptan çok daha iyi

7. Moistre

Moistre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cvp: RE: D850 AT&T

Nasil yapacam peki hocam?

8. ReeLperesT

ReeLperesT Administrator

244
    172
    43
    Cihaz:
    Redmi Note 3 Pro
    ROM:
    Global Stock
    http://sourceforge.net/projects/avicohh/files/Android/LG_One_Click_Root_by_avicohh.exe/download 

Linkte ki uygulamayı indirerek tek tıklama ile root işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Root işleminden sonra cihazınıza uygun AutoRec uygulaması ile(Google Play üzerinden indirilebilir) TWRP kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bu adımlardan sonra cihazınız için uygun KK,LP bootloader(bootstack) ziplerini bulup hafıza kartınıza kopyalayınız. İstediğiniz rom'a karar verdikten sonra gerekli bootloaderi yükleyerek rom kurulumu yapabilirsiniz. @"Moistre"

9. Moistre

Moistre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Tesekkur ederim hocam

10. ReeLperesT

ReeLperesT Administrator

244
    172
    43
    Cihaz:
    Redmi Note 3 Pro
    ROM:
    Global Stock
    https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=22377

Yukarıda verdiğim linkten D850 için verilen güncel TWRP zipini indirebilirsiniz. Tek tıkla root işlemini yapabilmeniz için cihaza uygun driverleri kurduğunuzu varsayıyorum. (Kurmadıysanız driverleri indirmek için Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. ) 

İndirdiğiniz zipten recovery.img dosyasını çıkartın ve dahili hafızaya kopyalayın. ADB yüklü değilse ADB yükleyin,cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve  aşşağıdaki komutları cmd üzerinden uygulayın. 

Kod:
    adb shell
    su
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery
    dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery
    exit
    exit
    adb reboot recovery

11. Moistre

Moistre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Rootladim hocam tesekkurler peki sonra:emoji_slight_smile:

12. ReeLperesT

ReeLperesT Administrator

244
    172
    43
    Cihaz:
    Redmi Note 3 Pro
    ROM:
    Global Stock
    TWRP yüklemen için gerekli adımları anlattım. TWRP yükledikten sonra istediğin romu kullanabilirsin. Modelinize uygun olanı ve hangi bootloaderin kullanılması gerektiğine dikkat etmeniz yeterli. @"Moistre"

13. Moistre

Moistre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Tesekkur ederim cok makbule gecti :emoji_slight_smile:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş