dokunmatik sorunu

'ETAB 5 Sorun & Yardım Bölümü' forumunda taymaztrkmn tarafından 21 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. taymaztrkmn

taymaztrkmn Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

arkadaşlar bugün burda yayınlanan twrp ile cihazımı rootladım fakat rootchecker.apk yı silmeyi unutmuşum 
    stok rom yükledim ve şimdi dokunmatik çalışmıyor ama kendi kalemi kullanılıyor.Yardım edin lütfen acil

2. şu anlatımı uygulayın: http://forum.turkdevs.com/konu-rehber-etab-5-sistem-yazilimini-kirma.html

3. taymaztrkmn

taymaztrkmn Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

şu an tablette twrp var kırdım çoktan fakat hala parmak algılamıyor sadece kalem algılıyor
    [hr]
    çözüm bulan arkadaş paypal hesabı fln atarsa 30 tl kadar bağış yapıcam çok önemli benim için

4. Rainmert

Rainmert Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bana da aynısı oldu burada yazan her şeyi yaptım acil bi çözüm bulun

5. Asderdd

Asderdd Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.058
    3.815
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    ROM:
    Stock CAF 8.0.0
    Stock roma dönmeyi denediniz mi? Stocka döndüğünüz halde bile sorun devam mı ediyor?
    Daha detaylı bigi vermelisinizki yardımcı olayım.

6. taymaztrkmn

taymaztrkmn Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

stock roma geçtim ve dokunmatik kullanılamıyordu kalem kullanrak tekrar twrp yükledim şu an tablet kırık duruyor kalibrasyon da bir şeye yaramadı

7. taymaztrkmn

taymaztrkmn Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşlar fikri olan yok mu

8. alihaydar2003

alihaydar2003 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşlar kalibrasyon sürümü farklı, arkadaşlarım tabletinde VD yazıyor yüklediğimiz stokromda Va6 yazıyor.Ben kalibrasyona basıyorum yaptıktan sonra unknown touch ıd:168 hatası veriyor. Ögretmen tableti olduğunuda belirteyim.

9. Kenan

Kenan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Kalibrasyon yapilmiyor v17 kalibrasyonu check rav data fail dio ne yapayim??

10. jsnow492

jsnow492 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

bendede bir tane tablet var dokunmatik kalibrasyon yapiyor ama hicbir şekilde kalem harici algılamıyor

11. adikom

adikom Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Hortlatmış gibi olacağım fakat rootchecker programının yapmış olduğu bir şey midir?

12. battleroyal

battleroyal Aktif Üye
    Aktif Üye

Açıkçası pek sanmıyorum. Hem kurumsala hem de root detector'a birer kez yakalandım, kurumsala yakalanışımda daha stock rom falan yayınlanmamıştı hatta servise vermiştim, diğerinde de stock rom atarak düzeltmiştim. Şu an herhangi bir sorun yok, gördüğün gibi zaten kalibrasyon versiyonu da V19 gözüküyor. Bi de bu dokunmatik, twrp'deyken kapasitif tuşların çalışmaması vb. sorunlarına genellikle 2. parti e-tab 5'lerde rastlanıyor.

13. adikom

adikom Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

@"battleroyal" 

İkinci partiden kastın nedir?

14. battleroyal

battleroyal Aktif Üye
    Aktif Üye

[font='Open Sans', sans-serif]Çevre okullara göre biraz daha geç dağıtılan tabletler. Ayaklı kap, kulaklık vb. aksesuarlar da dağıtılıyormuş sanırım 2. partilerde.[/font]

15. zehir

zehir Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

hocam çözümü nedir aynı sorun bende de var stock roma da döndüm ama hala sorun var nasıl bir yok izlenmelidir?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş