Driver bugları

Nhmanas

Yasaklı Üye
#1
Driver bugu deme sebebim tüm gm 4g resmi buildlerinde var. Güncellemeler bunları düzeltmedi 6.0.1 dahil. Fakat cm12.1 de bu hatalar yok.

Hatalar:

1.Snapchat resim uzaması.
Daha önceden de bu konu hakkında bir başlık açmıştım fakat o zaman sorun uygulama bazlı sanıyordum. ROM bazlıymış. Snapchatte foto çekmeden ekrana bakınca uzamış gibi gözüküyor. Çektikten sonra navigasyon butonlarının olduğu yer resmin en aşağı kısımlarını tek piksel sırası halinde uzatıyor. Kullanan bilir zaten.

2. Müzik dinlerken aniden durma.
Google play müzik ile dinlerken müzik birden kesiliyor. Bazen kulaklığı takıp çıkarınca geri geliyor fakat bazen reboot atmak gerekiyor.
Spotify mobil ağ ile dinlerken ise hafif parazit sesi geliyor veya çok ufak kesintiler oluyor (saliselik).

3. SoundFX
Bildiğiniz üzre tüm stock romlarda ses kontrolünü sağlar. GM 4g telefon hoparlörü için çok güzel programlamış fakat kulaklıkta dynamic normalizer bass dengesini kurabilmek için yanı ses çatlamasını önlemek için sesi kısıyor. Sorun ses kısıklığı değil. Ya dynamic bassı kaldırsınlar ya da normalleşme süresini uzatsınlar. Son ses şarkı dinlerken -hele ki alter bridge tarzı dinliyorsanız beni anlarsınız- ses bir kısılıp bir yükseliyor.

4. Oyunlarda loading ekranı çok uzun.

Bunlar dışında gm4g buildlerinde gayet stabil ve gerçekten sağlam romlar.

Çözüm sormuyorum zaten bunlar güncelleme ile düzelir :D
İstediğim şey stok rom kullananlar bu problemleri GM ye iletebilir mi? Ben cm kullanmaktayım asistan yok. Hem sayımız artsın farketsinler.
 
Üst