Etab5 - Bilinmeyen kaynaklar

'Android Sorun & Yardım Bölümü' forumunda ahmetikbal tarafından 23 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. ahmetikbal

  ahmetikbal Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Merhaba arkadaşlar, 

  Liselerde MEB'in dağıttığı etab5in bir açığı sayesinde normalde dışarıdan hiçbir uygulama kurulamazken kurmanın bir yolunu bulmuşlar. EBA Market'ten bir dosya indirince adı örneğin 40.apk ise o inerken download klasörüne gidip kurulmasını istediğimiz şeyin adını 40.apk yapınca onu kuruyor. Bu açık sayesinde Clean Master kurup ayarlarda gözükmeyen güvenlik,uygulamalar vb.vb. bunları getirmeyi başardım. Önceden bunlar gözükmüyordu. Güvenlikten bilinmeyen kaynakları açıp istediğim gibi kurulum yapmayı hedefliyordum fakat güvenlikte bilinmeyen kaynaklara tıklanmıyor gri renkte deaktif yani.  Geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklama da öyle. Ama benim için önemli olan bilinmeyen kaynaklar. Apk şeklinde Kingroot, rootmaster... ile root da atabilirim ve xml dosyaları vb. üzerinde değişiklik de yapabilirim. O şekilde engellenmişse, biz de sistem dosyaları üzerinde değişiklik yaparak çözebileceksek onu da yapabilirim. Çok fazla uzattım kısaca güvenlikteki bilinmeyen kaynaklar yeri aktif değil tıklanmıyor bunu nasıl açabilirim? Şimdiden teşekkürler.
   
 2. Ryuxe

  Ryuxe Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Root atmanı önermem ama cleanmasterı dediğin şekilde kurmayı denedinmi
   
 3. ahmetikbal

  ahmetikbal Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Evet cleanmaster'ı dediğim şekilde kurdum. Şimdi böyle istediğim şeyleri tek tek apk olarak indirip eba marketten bir şey indirip adını değiştirip onu beklersem çok uğraşırım böyle zor da olur. Bilinmeyen kaynakları açsam yeter. Hemen kurulum yaparım.
  Etab5'te google play de kaldırılmış öyle de uygulama kuramıyorum internetten apk olarak kurayım dedim onu da o yol ile birisi uyumlu değil mi ne yazmıştı. Bilinmeyen kaynakları açmanın bir yolu yok mu ya  o_O ileride bu açık da kapanır kalırız öyle ortada hiçbir şey yapamayız
   
 4. Rygebin

  Rygebin Guest

  ETAB 4'teki gibi giriş ekranında kilit tuşuna tıklanma açığı gibi bir eksiği yok mu olmasa da belki gelir diye umut ediyorum :emoji_slight_smile:
   
 5. RomMaster

  RomMaster Guest

  Bana iki sene önce vermediler simdi e tab 5 verdiler.Ben root atmadan bilinmeyen kaynaklar da dahil bütün bölümleri açtım rootlamadan.
   
 6. Boringer

  Boringer Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  rootlamadan bilinmeyen kaynakları açamazsın root attıktan sonra bilinmeyen kaynakları açık olan birinin tabletinden settings apk ve odexi alıcaksın system/app a atıp izinlerini ayarlayacaksın yada root atıp Mobogenie ilede direk yükleme yapabilirsin. Ama ROOT ŞART.Ben kardeşimin rızasını alarak rootladım yükledim Google Play 32 GB hafızayı dolduramadım oyunlarla :emoji_slight_smile:

  Bu apkları nerde bulcam diyosan youtube a yaz Etab5 root diye 15-20 dklık bi video var orda nasıl yapacağın ve tüm dosyalar var.Bu arada disiplin olayı falan hikaye ;)
   
 7. ekomses

  ekomses Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  benim tablet root lu bilinmeyen kaynaklara gelip basılmıo tik işareti atılmıo yani devre dısı gibi bşi nasıl olucak bu
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş