[Fastboot tıkantısı] uzun zamandır çözülemeyen Fastboot Hatası.

Omer7272

Kayıtlı Üye
#1
Öncelikle S.aleykum Arkadaşlar. Arkadaşlar Bende bir E-tab4 var. İlk zamanlar tablet general Mobile yazısına takılıyordu ve Recovery Moduna Hiçbir şeye giremiyor du. böylece tablete erişimin sifirdi full biricik olmuştu. Bende netten bir caresini aradım. Buldum da. Tableti kısa devreyle Fastboot menüsüne koydum. Üst tarafta general Mobile sağ alt kısımda Fastboot yazısı vardı. Kilik simgesi yoktu. Sonra adb sürücülerini indirip Fastbootun OEM kilidini aktiflestirdim. Kilid geldi ve açıldı. Buraya kadar sıkıntı yoktu. Ondan sonra videosunu izlediğim arkadaş twrp dosyasını tablette attı. Bende aynısını yapayım dedim. Tablette twrp yi attım. Başarılı dedi. Bende OEM kilidini kapattip adb den Fastboot reboot yazdım. Tablet resetlendi ama yine Fastboot modunda kaldı. Recovery tuşlarıyla da denedim ama yine Fastboot modunda başladı. Ama Bu defa sadece Fastboot yazısı yoktu yanında kapalı oem kilid işareti de vardı. Neyse dedim bir daha deniyeyim. Tekrar tableti açıp kısa devreye yapmaya gerek yoktu zaten tablet Fastboot modundaydi. Tableti kapatıp tekrar açtım otomatiken Fastboot modunda başladı zaten. PC ye bağladım. Adb den OEM kilidini tekrar açtım. Açıldı. Sonra twrp Recovery tablette attım. İşlem başarılı oldu yine. Sonra kilidi yine kapattım. Fastboot reboot yazdim tablet yine Fastboota açıldı. Bu arada kullandığım tablet 30 pin girişli tabletlerden. Micro-USB değil yani. Ne yapayım ne yapayım diye düşünürken son bir defa deniyeyim dedim neyse bu defa da kapatip açtım tableti. Yine Fastboot yazısı yanında da OEM kilidi. Başladım kodları yazmaya. Fastboot OEM unlock willow_2013 (kilid açıldı) Fastboot flash Recovery recovery.img (dosyayı attım başarılı oldu). Fastboot OEM lock-go veya veya Fastboot OEM lock ( kilid kapanmadi). Yani adb de kilid Fastboot kapandı yazısı geliyor ama tabletteki kilid kapanmiyor hep açık. Adb de Total finish 00.1 yazısı geliyor. İşlem başarılı yazıyor ama tabletteki OEM kilidi kapanmiyor hep açık. Belki 1000 defa kapatmaya çalıştım ama sadece adb de işlem başarılı diyor. Tabletteki OEM kilidi kapanmiyor. Adb den tek yapabildiğim işlem Fastboot reboot işlemi. Başkada birşey yapamıyorum. Sadece adb den Fastboot reboot yazınca tablet kendini resetliyor yine Fastboot a başlatıyor. Ayriyeten bu defa da dosya atmaya kalktığımda ise bu hatayı veriyor. Fastboot flash Recovery Recovery.img yazıyorum böyle kalıyor. 1 gün bekledim yine birşey olmadi. https
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
yardımcı olabilecek varmı ? 5 aydan fazla çözüm için yol arıyorum ama kimseyi bulamıyorum. Umarım en kısa zamanda yardımcı olabilecek birileri çıkar gerçekten kafayı siyirdim.
 

ferhat44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
#2
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
buradan rom u indir.Bilgisayarındaki kurulu driver ı da silip arşiv in içindeki driver ı kur.Ardından arşiv içindeki thinkdownloader ile rom u kurmaya çalış.Denemedim ama tahminen çalışabilir.
 
Üst