Gm 5 plus D 900e sorunu

İusta

Kayıtlı Üye
Beyler öncelikle selamun aleyküm. Gecen gun telefonuma stock rom atmak için masaya oturdum. Edl den rom yuklerken %80 de kablo çıktı fail verdi (o zaman qfil de hata vermeden önce 9008 olarak gözüküyordu hata verdikten sonra bakmadım) daha sonra tekrar denediğimde fail:sahara diye Bi hata almaya başladım. Neyse sonra asderd in ([FASTBOOT][5 MAYIS] GM 5 Android 7.1.1 Stock Rom) (tam olarak bu olmayabilir Baska Bi sayfa paylaşmıştı asderdd in programını atmakta Bi sorun yoksa paylaşırım) romunu yükledim driverleri falan yükledim rom yüklendi açtım Android 6 olarak geldi. Ayarlardan güncelleme ye geldim 8.0 Kasım güncelleme si vardı indirdim kurmak için başlattım telefon yeniden başlamak için kapandı daha sonra açılmadı. Şu an bilgisayar a başladığımda qualkomm... 900e olarak görünüyor telefon fastboot ekranına girebiliyorum açmaya calıştığımda general mobile yazısı 1 saniyeliğine ekrana gelip kapanıyor. Çözümü nedir? Okuyan herkese teşekkürler.

Muhammed 623

Kayıtlı Üye
Edl yap custom rom kur derken nasıl yapacağım zahmet olmazsa tek tek yazabilir misin? Teşekkürler
Edl indir ve qfil den seç edl yi dual sim seç qfil den ses açma tuşuna basarken pc ye tak telefonu ve başlat sonra twrp ekrani ile acilcak telefon açilmazsa 20 sn power tuşuna bas custom rom indir android 8 custom rom olsun sonra romu aç twrp den romu sil edl den tekrar orjinal android 8 romu kur hayırlı olsun gülle gülle kullan kardeşim :)

İusta

Kayıtlı Üye
Eyvallah amaqfil de Sahara fail alıyorum

Öncelikle okutan ve yardım eden herkese teşekkürler. Telefonu hayata döndürmeyi başardım . Şimdi sıra sıra anlatıyorum. İlk olarak 900e yıl 9008 e çevirdim. Bunu Google de arayarak videoları izleyerek yaptım. Aygıt yöneticisinden driver falan yükleyerek 9008(com4) olarak qfil in görmesini sağladım.daha sonra fail:sahara diye bir hata almaya başladım bunun da driver eksikliğinden kaynaklandığını söylediler. Qqloader imzalanmış sürücüleri tekrar kurdum ancak bu sefer ilk başta wvan ve ethernet gibi bir seçim sunuyor wvan değil de alttakini seçtim işte . Daha sonra qfil den edl twrp yükledim. Ve fail:sahara hatası almadan yüklendi .ve cihazim twrp de başladı. Elimde miui 10.2 rom vardı ben de hemen flashladim ve su an o romla bu yazıyı yazmaktayim. Umarım bu sorunu yaşayanlara yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme: