GM Discovery Format Atma

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda slica17 tarafından 3 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. slica17

slica17 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    GM Discovery
    ROM:
    Stock
    Merhaba,
    Elimde GM Discovery 16 GB var. Bildiğiniz gibi depo problemi yüzünden Orochi'nin Partition Tool'unu kullanmak istedim ancak root yetkileri gerektiği için önce telefona root kurmaya çalıştım.

Hazır uygulamalardan KingoRoot, KingRoot (One click root rootlayamadı) vs. denedim ancak bu uygulamalar yüzünden telefonuma sistem reklamları doldu. Bu reklamlara sebep olan hizmetleri kaldırsam dahi tekrar bunları .jar .apk şeklinde indirip yükleyip reklamları gösteriyor.

Hem KingoRoot telefonda root olduğunu gösterirken RootChecker uygulamaları telefonda root olmadığını söylüyor.

Bu telefona defalarca wipe reset atmama rağmen her defasında bu reklamlarla karşılaşıyorum.

Bundan kurtulmanın yolu nedir? Temiz bir sistemi tekrar nasıl yükleyebilirim ve temiz bir şekilde root yetkilerini nasıl alıp depolama alanını yeniden bölüntüleyebilirim?

Arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim. Biliyorum telefon eski ama şuan için kullanmak zorundayım yenisini alamıyorum. Beni başka sayfalara yönlerdirirseniz çok sevinirim. Bu konulara aşina olmadığım için neyi tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum.

iyi günler.

2. bager09

bager09 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

6
    4
    3
    Cihaz:
    Mİ6-GM DİSCOVERY
    ROM:
    MIUI 9
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    Bu konudan telefonuna uygun stock romu indirip yükleyebilirsin.

NightyFrozen ve slica17 bunu beğendi.
  3. slica17

slica17 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    GM Discovery
    ROM:
    Stock
    Dediğiniz gibi stock rom'u yükledim. Daha sonra EBR dosyalarını değiştirdim ve depolama probleminden de kurtulmuş oldum. Teşekkür ederim.

4. xxomurxx01

xxomurxx01 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Depolama problemini nasil cozdun detayli anlatir misin.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş