HTC ONE X internet sorunu

BreaKing

Kayıtlı Üye
#1
PHP:
ALINTI
Bir arkadasimin sorunudur yardimci olurmusunuz
birdost' Alıntı:
benim telefon bozuldu, daha doğrusu en çok kullandığım kısmı olan "internet" bozuldu. Bazen bağlanıyor, bazen çok geç baglaniyor, bazen baglanmiyor. Genel olarak sorunlu yani. Simkart ya da hatta bi sorun olmadığı kesin.

Kendi deneyimlerimi yaziyim önce. Sorun 5 gün önce durup dururken başladı. Format, tuslarla format falan hepsini denedim. Whatsapp çalışıyor, facebook sorunlu, tarayıcılar sorunlu.

Ama mesela opera mobile turbo özelliği devredeyken sorun yok. Çünkü istekler tek bir adrese gidiyor, (videolar hariç) bu yüzden sorfte sorun yok ve whatsappta aynı sebepten dolayı sorunsuz.

Hatta emin olmak için apn ayarlarina bir proxy ekledim, bunu yapınca herşey sorunsuz, tarayıcılar da uygulamalar da.

Ama normal bir tarayıcı ile sörf yaparken farklı farklı birçok adrese istek yapılıyor bu yüzden çoğu zaman sayfa yuklenmiyor,facebook uygulamasında da aynı.

Benzer bir sorun için donanım haberde konu açılmış, konuyu açan "erase cache" diye bişey öğrenip çözdüğünü söylemiş. Ama ben bunla ilgili bişey bulamadım

Bence bu donanimsal bir sorun değil ama ne? Mesela telefonum wifi hotspot yaptığımda bana baglananlar sorunsuz kullaniyor. Ya da ben wifi ile sorun yaşamıyorum.

Telefonum htc one x, root yok. Şimdiden teşekkürler ;)
 
Üst