Huawei Cihazların OEMINFO Koleksiyonları

'Huawei Genel' forumunda tnhnshn8181 tarafından 19 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. tnhnshn8181

tnhnshn8181 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

51
    27
    18
    Cihaz:
    Huawei P9 Lite 2017
    ROM:
    EMUI 8.0
    Toplayabildiğim tüm Huawei cihazlar için OEMINFO koleksiyonlarını forum üyeleri için derledim.

OEMINFO dosyalarını Huawei eRecovery sisteminde ''getting package info failed'' hatasını çözmek için kullanabilirsiniz. Bu hata en çok P9 Lite 2017 (C464) bölge kodundaki cihazlarda alınıyor.

Not: OEMINFO kurduktan sonra ''Bootloader'' kilitlenecektir. Her ihtimale karşı eğer bootloader kodu aldıysanız bir köşeye not etmeyi unutmayın.

Huawei Cihazlar

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Bulamadığınız Mate 10 Pro gibi cihazların OEMINFO dosyası henüz çıkmamıştır. Ayrıca GR3 gibi serilerinde de eRecovery olmadığı için OEMINFO dosyası paylaşılmamıştır.

İndirdiğiniz OEMINFO dosyalarını TWRP ile kurabilirsiniz.

Dr.Techno™ ve Asderdd bunu beğendi.
  2. yasin333

yasin333 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    Huawei p9 lite 2017
    ROM:
    Emui 8
    P9 lite 2017 için c432 oeminfı dosyası var ama benim bir arkadaşıma c464 oeminfo dosyası gerekli.Bu dosyayı bulmanın bir yolu var mıdır?

3. tnhnshn8181

tnhnshn8181 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

51
    27
    18
    Cihaz:
    Huawei P9 Lite 2017
    ROM:
    EMUI 8.0
    C
    C464 bölge kodu Huawei'nin ve geliştiricilerin bile önemsemediği küçücük bir alanı kapsayan bir bölge. Cihaz bize stok haliyle "C432" bölge koduyla geliyor. Bunu Decleration of Confirmity belgesinde bulabilirsiniz. Garanti açısından da sorun olmayacaktır.

4. yasin333

yasin333 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    Huawei p9 lite 2017
    ROM:
    Emui 8
    Arkadaşım yanlışlıkla oeminfo dosyasını silmiş ve c432 oeminfo dosyasını bulup erecovery den rom yüklemiş fm radyo falanda gelmiş ama c432 avrupa koduna geçtikten sonra parmak izi çalışmamış bunu düzeltebilmek için arıyordu c464 kodunu.c432 ile gelen telefonlar görmüştüm ama mesela benim p9 lite 2017 c464 koduyla geldi.Sanırım ithalatçılardan alınan cihazlarda c432 kodu var.

5. tnhnshn8181

tnhnshn8181 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

51
    27
    18
    Cihaz:
    Huawei P9 Lite 2017
    ROM:
    EMUI 8.0
    Bizim cihazlara bir şekilde mudahale edilip 464 kuruluyor. Arkadaşın eRecovery üzerinden rom kurup Wipe Data ve Cache yaparsa sorunu çözülür. Ayrıca Firmware Finder ile Oreo'ya geçmesini öneririm.

6. yasin333

yasin333 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    Huawei p9 lite 2017
    ROM:
    Emui 8
    Teşekkür ederim
    zaten kendisine oreo güncellemesi gelmiş ve yüklerken hata vermiş oda sd karta indirip recovery üzerinden kurmaya çalışınca oeminfo silinmiş Yani Avrupa koduyla bizim farkımız yok garanti falan devam ediyor öyle mi?

7. tnhnshn8181

tnhnshn8181 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

51
    27
    18
    Cihaz:
    Huawei P9 Lite 2017
    ROM:
    EMUI 8.0
    HiCare uygulamasıyla sorgulama yaptım, bir sıkıntı oluşmuyor. Garanti devam ediyor.

8. murat2258

murat2258 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    Nova 3e
    ROM:
    stock
    Nova 3e Lx2C636 için yok mu?

9. sarptan

sarptan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

71
    17
    8
    arkadaşlar, babacanlar herkeze selamın aleyküm;
    her zamanki gibi yine rom yükleme deneme çalışmalarımdan bir tanesi hüsranla sonuçlandı yani daha çözümü bulamadım
    yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen yardımcı olsun.
    sorun şu:
    cihazım mate 10 lite
    önce doğru şekilde bölge kodu değişimi için cihazı bi güzel rebrand yaptım herşey başarılı
    ama nougat kuruldu ve hiçbir şekilde ota güncellemesi alamadım erecovery den de güncelleyemedim force update de yapamadım canıma tak etti
    tekrar twrpden Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. burdaki romu kurdum ve en son türkiye oem.info dosyasını flashladım
    ve reboot ettim etmez olaydım
    telefonun ekran yok görüntü yok ama fastboot moduna giriyor
    bootloader kilidi açık ama frp kilidini açamadım
    iki kez dc unlocker denen piçlere 15 euro bayıldım
    hiç bi işe yaramadı allah belalarını versin inşallah zehir zıkkım olsun sizde beddua edebilirsiniz paramı iade edin diye kaç kez yazdım hiçbi cevap vermediler şerefsizler.
    neyse sorunum bu arkadaşlar
    fastbootdan yarım yamalak erişebiliyorum
    zaten ekranda yok ne yapıldığını anlayamıyorum
    box cihazıyla çözülür ama şimdi verip 3 ay cihazı beklemek istemiyorum.
    --- Mesajlar Birleştirildi, 10 Aralık 2018 11:36, Önceki Mesaj Tarihi: 6 Aralık 2018 ---
    uzun çalışmalar sonucunda sorunu çözdüm arkadaşlar tabiki sigmabox a girmese yine düzelmezdi box cihazının müdahalesinin şart olduğunu biliyordum ki başka alternatifde yokmuş herneyse..
    cihaz boxa girdi ve onarıldı eksik programları kuruldu yani
    ama açıldığında NEO-L01 olmuştu ve güncelleme alamıyordum

sd karttanda güncellenmiyordu çünkü başka bi cihazmış gibi görünüyordu
    tekrar doğru şekilde türkiye oeminfo dosyasını flashladım açtım kapattım ve HURupdater ile telefonu twrp ile sorunsuz güncelledim açtım ve güncelleme almaya başladı
    kodumda RNE-L01c432 ye geri dönmüştü
    şu an sorunsuz kullanıyorum.

bu arada telefonu brickten kurtarması falanı filanı 300liram boşuna gitti o dc unlockerın allah belasını versin 100lira alıyor tek seferde ama telafisi yok hadi telefon unlock yaparken kapandı gitti para.. çok derin araştırmadan o çakallara medet ummayın derim.. ben 1 hafta araştırdım ama en sonunda çözdüm, ve süper bir deneyim oldu.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş