İlk Kez Rom Atmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

'Sony™ Genel' forumunda Captain tarafından 1 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

[img=453x340]http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/large_wm_brw/public/article_images/2014/09/z-1.jpg?itok=sV5cc4Oq[/img]

Evet arkadaşlar forumda neyin nasıl yapılacağının konusu var fakat sıfırdan yapmak isteyen ve bilgisi olmayanlar için işlem sırasını anlatacağım.

İlk olarak telefonu rootlayıp DRM keylerimizi yedeklememiz gerekiyor çünkü bootloader kilidi açıldığında DRM keyleriniz kaybolur bu da kamera kalitesine ve bazı sony özelliklerine yansır

Başta  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.telefonumuzu rootluyoruz ve busybox yüklüyoruz (eğer stockta kalmayacak ve rom yükleyecekseniz konudaki son adım olan recovery yüklemeyi yapmayın )
    Ardından Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.DRM keylerimizi yedeklemek için anlatılanları yapıyoruz.

DRM keylerini yedeklediysek sıra geldi can alıcı nokta bootloader kilidine :bazuka:

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. anlatılanları yaptıktan sonra bootloader kilidimiz açılmış olacak

Daha sonra Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. konudan recoverymizi yüklüyoruz ve hazırlıklarımız tamam :emoji_slight_smile:
    Şimdi gönül rahatlığı ile romları indirip custom recoverynizden yükleyebilirsiniz :sigaraiciyor:

2. Herakleitos

Herakleitos Aktif Üye
    Aktif Üye

Teşekkürler atıcam sayende :emoji_grinning:

3. balabanos

balabanos Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye Kayıtlı Üye

Stok yazılıma nasıl dönülebileceği ile ilgili anlatım yok mümkünse ekleyebilir misiniz?

4. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Yarın halledeceğim aslında konular var fakat ne yapılacağı hakkında bilgi vermemişim

5. 07kral07

07kral07 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Teşekkürler

6. Kronos

Site Yetkilisi Yönetici

Eline sağlık.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş