Kargo Teslimatı Hakkında

Wes

Administrator
#1
Arkadaşlar merhaba. Bugün yaşadığım olaydan bahsederek sizleri bir konuda bilgilendirmek istiyorum. Mutlaka bilenler vardır ama bilmeyenler için önemli bir konu.


Bugün cihazım garantiden geldi. Kargoya cihazı almaya gittim. Kontrol etmeden teslim almam ve bu bizim de en büyük hakkınız. Bunu görevliye söylediğimde "kağıdı imzalatmadan teslim edemem" diye saçmaladı. İmzalatacağı kağıt "Kargoyu sağlam teslim aldım" kağıdı. Yani onu imzaladığınızda ürün kargodan çıkıyor. İmzalayıp kutuyu açtığınızda ürün hasar görmüş olsa bile bir hak talep edemezsiniz, imzalı kağıt var.


  Geleyim sadede; kargonuzu teslim almadan önce, yani kağıdı imzalamadan önce mutlaka kontrol edin. Kapıda veya şubede, farketmez. Bu sizin yasal hakkınız. Vasıfsız kargo çalışanların sözlerine itimat etmeyin. Kağıdı imzalamadan teslim etmemekte diretirlerse de hemen çağrı merkezini arayın. Hakkınızı yedirtmeyin.
 

lovecraft

Kayıtlı Üye
#4
O da bişey mi, adamlar teslimat istatistiklerini iyi göstermek için daha teslim etmedikleri kargoya "teslim edildi" notu düşüyorlar. Takip sayfasına açıp bakıyorum "teslim edildi" yazıyor daha gelmemiş şey için. Ama ucuz etin yahnisi bu kadar olur. Resmen bedavaya taşıyorlar. Aras ve yurtiçi.
 
Üst