Kendi kendine ekrana basma sorunu

cengizz

Kayıtlı Üye
#1
6.0.0 stock rom dayım. Bugün telefon kendi kendine ekrana tıklıyor genelikle üst tarafa. Ekran tertemiz yani yaglanma gibi bi sebepten ötürü olduğunu düşünmüyorum. Son zamanlarda yaptığım anormal iki şey var. Biri uyumlu xposed flashlamam ama birturlu uygulamalarıma gelmemesi, diğeri ise bugün avea bedava internet kullanmak için sürekli kullandığım vpn ve http inject uygulaması. Sebep ne bilmiyorum ama sanırım rom ile de alakalı olabilirmiş. Olmadı son çare uygulamaları kaldiricam. 

------------
Sorun supersu binary telefonu açıp kapatınca kendi kendine silinmesi veya hasar görmesinden kaynaklanıyor. Root için kullandığım supersu sürümü android versiyonumla uyumlu olan. Supersu dosyalarının telefon açıp kapatma gibi bi sebepten ötürü bozulmasınnı anlayamıyorum var mı bi çözüm.
 
R

Rygebin

#2
cengizz' Alıntı:
6.0.0 stock rom dayım. Bugün telefon kendi kendine ekrana tıklıyor genelikle üst tarafa. Ekran tertemiz yani yaglanma gibi bi sebepten ötürü olduğunu düşünmüyorum. Son zamanlarda yaptığım anormal iki şey var. Biri uyumlu xposed flashlamam ama birturlu uygulamalarıma gelmemesi, diğeri ise bugün avea bedava internet kullanmak için sürekli kullandığım vpn ve http inject uygulaması. Sebep ne bilmiyorum ama sanırım rom ile de alakalı olabilirmiş. Olmadı son çare uygulamaları kaldiricam
Rom ile alakalı bir sorun olabilir de ekran alakalı da olabilir. Bunu anlamak için stock romu kurabilirsin.

Xposed modülleriyle telefonu şisirme o da etki edebilir.
 

cengizz

Kayıtlı Üye
#3
Ekranda sorun olduğunu düşünmüyorum çünki sorun gelip geçici. 5 dk bozuluyor sonra düzelir belirsiz Aralıklarla yine tıklamaya başlıyor. Acaba bu xposed modulunu flashlarken nereye yazıyor dosyaları? Soylersen o klasörleri dikatlice bi temizleyeyim @"Rygebin"
 
R

Rygebin

#4
cengizz' Alıntı:
Ekranda sorun olduğunu düşünmüyorum çünki sorun gelip geçici. 5 dk bozuluyor sonra düzelir belirsiz Aralıklarla yine tıklamaya başlıyor. Acaba bu xposed modulunu flashlarken nereye yazıyor dosyaları?  Soylersen o klasörleri dikatlice  bi temizleyeyim @"Rygebin"
Elle temizleyemessin. Romun dosyalarını değiştiriyor. Romu değiştirmen daha mantıklı.
 

cengizz

Kayıtlı Üye
#7
Stock rom u temiz şekilde tekrar kurduktan sonra düzeldi zannetmiştim tekrar olmaya başladı sorun. Fakat bu sefer kesin sebebi bulabildim. Telefonu kapatıp açtığım bi seferden sonra super su binary yüklenmemiş veya silinmiş gibi bişey oluyo super su uygulamasına girince supersu yüklenmemiş diyor. Bende supersu app kaldırıp telefonu tekrar başlattım sorun düzeldi. Peki şimdi ne olucak ben her root attığımda su binary kendi kendine silinip silinip durucak mı ? 6.0.1 sürümlü telefonuma 2.62.3 versiyon supersu ile root atıyorum bu arada. @"Rygebin"
 
Üst