Mikrofon Sorunu

'Konu Dışı' forumunda Mr. ATT tarafından 13 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Mr. ATT

Mr. ATT Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Merhaba arkadaşlar 

snoppy sn4388 mikrofonlu kulaklık aldım.Laptop kullanıyorum laptop da tek giriş var fakat kulaklık iki girişli.Aparat aldım yine aynı.Mikrofonu taktıgımda hıcbırı calısmıyor.Kulaklığı taksam mıkrofon calısmıyor.Bimekse götürdüm adam bilgisayara taktı bişiler yaptı çalıştı.eve getirdim yine aynı.driveri vs yok.Yardımlarınızı beklıyorum.

2. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    hiç kulaklığı başka pcde de denediniz mi başka pcde çalışıyorsa pcnde sorun vardır :emoji_slight_smile:

bide sesi ses jakına mikrofonu mikrofon jakına taktığınızdan emin misinz

3. Mr. ATT

Mr. ATT Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

kardeşim yazıyı dikkatli okuyunn lütfen tek jak girişi var laptopda.ama kulaklık iki jaklı .

4. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    İste iki jakdan biri mikrofon diğeri ses için ses için olan jaki taktiginizdan emin misiniz diye sordum

5. Mr. ATT

Mr. ATT Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

bak şimdi dostum ses olanı taktığımda mikrofon calısmıyor mıkrofonu taktıgımda ıkısıde calısmıyor.

6. SuperDroid

Pembe giriş yok mu oraya tak mikrofonu

7. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Bilgisayarında mikrofonu destekleyen giriş yok o yüzden mikrofonunu kullanamazsın malesef
    Sorun kulaklıkla değil bilgisayarda
    Bilgisayarda mikrofon ve kulaklık birbirinden bağımsız olarak çalışır bu yüzden iki girişi var kulaklığın zaten birini takınca diğerinin çalışmaması da gayet doğal

8. Mr. ATT

Mr. ATT Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

peki çalıştırabılmemızın bır yolu var mı ?
    [hr]
    ses kartı vs vs başka yolu var mı

9. mustafacandan211

mustafacandan211 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bimeksteki arkadaş yapmışsa oluyordur.

Tek hat üzerinden hem çıkış hem giriş sağlanabilir ayrıca . Eski nokia telefonumda araba sürerken kulaklıkla konuşuyordum. Tek giriş vardı ama hem kulaklık hem mikrofon çalışıyordu.

Ben xp bilgisiyarımda Hd audi deck adlı bir programla istediğimde mikrofonu istediğimde kulaklığı kapatıyordum , istediğimde hem kulaklıktan hem hapörlörden ses veriyordum baya bi ayarı vardı o tarz bir program bakabilirsin.

Bimekse tekrar gidip adama 2.kez sorabilirsin ama bu sefer daha iyi dinleyin :emoji_grinning:

10. Mr. ATT

Mr. ATT Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

en sonunda laptop ile birlikte gitcem

11. Tmp341

Tmp341 Aktif Üye
    Aktif Üye

335
    47
    28
    Cihaz:
    Iphone 7 128GB
    O telefon yalnız. Telefonlarda işler farklıdır. Öyle basit olsa iki çıkışlı mikrofon satmazlardı.

Bilgisayarda tek giriş varsa, ve oradan sadece ses geliyorsa yapacak bir şey yok. Laptopu ters çevir, modelini en ince ayrıntısına kadar yaz bir kağıda. Sonra nette araştır, donanımında dahili mikrofon soketi var mı?

12. Mr. ATT

Mr. ATT Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

hm tmm en son çare bu bunu deniycem

13. Tmp341

Tmp341 Aktif Üye
    Aktif Üye

335
    47
    28
    Cihaz:
    Iphone 7 128GB
    Anakartta mikrofon girişi yoksa, anakartı değiştirmeden olmaz. Laptopta anakart değiştirdiğin kadar yenisini alman daha mantıklıdır zaten.

14. Mr. ATT

Mr. ATT Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

anladım saol.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş