Mirai | Birçok Snapdragon İşlemcili Telefonların IMEI Tamirini Yapan Program

'Xiaomi Genel' forumunda Evilsocket tarafından 30 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Evilsocket

Evilsocket Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    4
    3
    Cihaz:
    LG G2
    ROM:
    Stock
    #1 Evilsocket, 30 Nisan 2018
    Son düzenleme: 30 Nisan 2018
    Merhaba,
    Python programlama öğrenirken IMEI tamir programına ihtiyaç olduğunu gördüm. Böyle bir program yazdım umarım işinizi görür.

Dikkat: IMEI Tamiri sırasında oluşabilecek sorunlardan ve herhangi bir illegal kullanımdan tamamen kullanıcı sorumludur.

Açıklama: Programın görevi birçok Snapdragon işlemcili telefonun qpst yedek dosyasını (xqcn dosyası) kolay bir şekilde manipüle etmeye yarar. Kısaca sizi Hex Editor ve IMEI Converter programlarının zahmetinden kurtarır.

Kullanım: QPST ile yedek alındıktan sonra programdan qcn veya xqcn dosyası seçilir eski imei ve yazılmak istenen yeni imei programa girilir. Daha sonra oluşan yeni qcn veya xqcn dosyası QPST aracılığı ile telefon geri yüklenir.

Not: İndirmek Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. yazısı üzerine tıklamanız yeterlidir.

Wes, LEE BLACKSEA ve Dr.Techno™ bunu beğendi.
  2. Dr.Techno™

Dr.Techno™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.644
    1.391
    113
    Cihaz:
    Cool 1/Huawei GR5
    ROM:
    Eui 5.9/EMUI 4.0.3
    Elinize sağlık :emoji_slight_smile:

3. Okdemir

Okdemir Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    Redmi note 5
    ROM:
    Miui 9
    Güzel ancak çift hatlı telefonlar için çift imei girmek lazım onu yapamayız bununla degilmi

4. Evilsocket

Evilsocket Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    4
    3
    Cihaz:
    LG G2
    ROM:
    Stock
    #4 Evilsocket, 13 Haziran 2018
    Son düzenleme: 13 Haziran 2018
    Değiştirebilirsiniz. Öncelikle qcn dosyasını seçip IMEI 1 i degistirip kaydeder. Daha sonra kaydettiğiniz dosyayı seçip IMEI 2 yi değiştirip kaydedersiniz.

LEE BLACKSEA bunu beğendi.
  5. LEE BLACKSEA

LEE BLACKSEA Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

20
    11
    3
    Xiaomi Mi Mix 2 de deneyecem bayram tatilinden sonra geri dönüş yaparim. Olup olmadigina dair.

Paylaşım için teşekkürler.

İyi forumlar.

6. Evilsocket

Evilsocket Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    4
    3
    Cihaz:
    LG G2
    ROM:
    Stock
    Programi Xiaomi Mi5 icin yazmistim. Fakat daha sonra Redmi 5 ve Mi6 da test ettim. Sıkıntı çıkmadi. Umarım sizde de çıkmayacaktır. Bir sıkıntı olursa veya değiştirilmesini istediğiniz bir yer varsa dönüşlerini beklerim.

7. LEE BLACKSEA

LEE BLACKSEA Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

20
    11
    3
    QPST ile yedek alma işi için bize birde qpst programı mi gerekiyor pc ye indirmek icin.
    Birde usb driverlar kurulu olmasi lazim dimi.

8. Evilsocket

Evilsocket Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    4
    3
    Cihaz:
    LG G2
    ROM:
    Stock
    Evet qpst yi ve gerekli sürücüleri maalesef şu an indirmeniz gerekiyor. Belki ileride otomatik qpst yedeği alma özelliğini eklerim.

Yukarıda belirttiğim gibi hex editor ve imei converter ile uğraşmamak için yazdım.

9. LEE BLACKSEA

LEE BLACKSEA Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

20
    11
    3
    Son birşey daha sorayim. Miui 8 lerde sorunsuz yaziliyordu. Daha dogrusu eski xiaomi cihazlarda. Yeni cikan Miui 9 ve Android 8 ile gelenlerde fabrika ayarlarina dönünce null oluyordu. Hele hele Mi 6 da oluyormuş diye okuyorduk forumlarda.
    Bununla öyle sorun yaşar mıyım.

10. Evilsocket

Evilsocket Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    4
    3
    Cihaz:
    LG G2
    ROM:
    Stock
    #10 Evilsocket, 13 Haziran 2018
    Son düzenleme: 14 Haziran 2018
    Açıkçası henüz mix2 de test etme şansım olmadığı için bu konuda herhangi bir garanti veremem. Ancak Mi6 yi MIUI 8 de test ettim. Sıkıntı çıkmadı. Ayrıca elinizde bir qpst yedeği olduğu sürece sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Zira null durumu oluşursa tekrar qpst yedeği yüklenerek sorun aşılabilir.

Yalnız burada önemli bir durum var qpst aracılığıyla elde ettiğiniz qpst yedeği (xqcn veya qcn dosyası) ni KESİNLİKLE kaybetmeyin. Çünkü olurda bir sıkıntı çıkarsa sizi kurtarabilecek yegane dosyadır.

11. LEE BLACKSEA

LEE BLACKSEA Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

20
    11
    3
    Peki telefonun Qpst yedegini alirken rootlu olması gerekiyor mu. Twrp kurulu olması gerekiyor mu. Bootloader kilidi açık olmasi gerekiyor mu. Siz daha once yaptıysanız ilk mesaja bunlarida eklermisiniz.
    Diyelim telefonu pc ye bagladik usb hata ayiklama acik olacak mi.

Bu Sayfayı Paylaş