MT6582 ye MT6589 romu portlanma Hatası

alptrek

Yasaklı Üye
Discoverynin stock kitkat romunu casper via v5(MTK6582) cihazıma portlanmıyor, nedendir ve sorun çözülebilirmi ? Portladığımda bootanimation reset atıp duruyor.

D

Darkqnez

RE: Neden MT6582 ye MT6589 romu portlanmıyor?

konuyu yanlıs yere açmıssın casper sorun yardım bölümünü boşuna açmadık konu casper sorun yardım bölümüne taşınacaktır.

I

Incredible™

Darkqnez®' Alıntı:
konuyu yanlıs yere açmıssın casper sorun yardım bölümünü boşuna açmadık konu casper sorun yardım bölümüne taşınacaktır.
mt6582 olan tek caspermı var dostum? :sigaraiciyor:

D

Darkqnez

aslında bir keresinde bende discovery portlamayı denedim sorun cıktı sanırım portlanmıs rom bidaha portlanmıyor.

I

Incredible™

Darkqnez®' Alıntı:
aslında bir keresinde bende discovery portlamayı denedim sorun cıktı sanırım portlanmıs rom bidaha portlanmıyor.
piyasada portun portu olan rom çok, onunla alakası yok

D

Darkqnez

neden olmuyor dersin mt6592 yede portlanmıyor ama romu direk needromdan indirince portlanıyor.

Tamer18

Administrator
Bende mesela forumda discovery için olan romları mtk 6592 ye portlayamıyorum. discovery için turkdevs ekibi tarafından özel hazırlanmış romlar , Ne yaparsan yap boot olmuyor ya donuyor ya kitliyor  ımeıyi siliyor atılmıyor vs vs uzuyor gidiyor. bende portlamıyorum :D

Tamer18

Administrator
GG Taban discoverinin yani amigo.os un ise mtk92 olan gionee g5 romu donanım hatası veriyor, iki romun yapısıda aynı aslında. Bana sorun libandroid_servers.so gibi geliyor. Aslında forumdaki bazı romları gione E7 mini için portlayan olmuş. E7 mini den portladığım zamanda donup reset atıyor. sıkıntı.

umutcan323

Geliştirici Üye
http://mtk-developers.blogspot.com.tr/2015/06/tut-mt6582-to-mt6582-rom-porting.html?m=1

Bu yöntem olabilirmi acaba? Mt6582 ye mt6582 demis ama denemende fayda var.