Nokia C1 İncelemesi

Apranax

File Uploader
#1
Android'li Nokia C1 geliyor

Bilindiği üzere kısa süre önce Microsoft, Nokia’yı satın almış ve Nokia modelleri yoluna Microsft çatısı altında devam etmeye başlamıştı. Fakat orjinal Nokia’nın Finlandiya’da kalan son fabrikasının hali hazırda açık olduğu da (hala alt düzey tuşlu telefonlar üretmeye devam ediyorlar) bilinen bir gerçekti.
IFA 2015’le birlikte Finlandiya’daki Nokia fabrikasında Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların geliştirme aşamasında olduğu söylentileri ortaya çıkmıştı. Çok geçmeden bu söylentilerin doğru olduğu lanse edildi ve yeni Nokia modelinin C1 ismiyle satışa sunulacağı belirtildi.Nokia C1 özellikleri

Sızdırılan bilgilere göre Nokia C1, 1080p çözünürlüğnde 5 inçlik bir ekrana sahip olacak. 2GB RAM’le geleceği iddia edilen telefonun Intel Atom imzalı bir yongaseti kullanacağı tahmin ediliyor.
Android 6.0 Marshmallow ile satışa sunulması beklenilen Nokica C1’in gövde kısmının plastik mi yoksa metal mi olduğu ise henüz netlik kazanmış değil.
Nokia’nın yeni modeli Nokia C1, firmayı akıllı telefon pazarında söz sahibi yapmaya elbette yetmeceyektir fakat Nokia gibi bir efsanenin hala oyunda olduğunu bilmek de güzel.

-Shiftdelete
 
Üst