Piranha IQ Plus

#1
Selamun aleyküm öncelikle,

Arkadaşlar bn bu telefonu kullanıyorum. Donanımı ve tasarımından memnunum. Bozulasıya kadar kullanmayı düşünüyorum ve bu telefonu alan çoğu kişi de aynı fikirde çünkü satsa adam akıllı bi para etmiyor.

Gelgelelim asıl konuya firma telefona yazılımsal olarak sorunlarını çözmüyecez dediler. Ve telefonu kullanan herkes bnm gibi yazılımsal sorunlarından şikayetci ve telefonu alanların içinden bi kişi bile Custom rom yapmayı bilmiyor denese bile pes edip bırakıyor.

Yazılımsal sorun olarak gördüklerim;
Kamera nın karanlık çekme sorunu, IR Sensörü olmasına rağmen programların görmemesi, gereksizce şişirilmiş arayüz, bataryanın %15 in altında iken birden kapanması, Aux kablosu takılı iken telefondan da ses gelmesi, Kulaklık ses çıkışı, gravitybox ın kurulaması arayüz den dolayı heralde, wifi nin kapalı olmasına rağmen hala açık gözükmesi ve şarj yemesi   ....
Aklıma gelenler bunlar

Şu telefonu 2. el bari forum için alıp Custom rom çıkarın bakın bu telefonu alanlar foruma nasıl akın ediyor face de 2 tane bu telefona ait grup var orda bi yayılsa buraya millet gelip faydalansa mutlu olsa hoşunuza gitmez mi?  

Hayırlısı olsun  :)  Herkese kolay gelsin.
 
#5
Rygebin' Alıntı:
Valla baktığıma göre haylice hata var. Daha ilk update'ini almadı mı ?
aldı da ona Update denilebilirse :D telefondan gram anlamıyor firma bi firma telefonu daha full türkçe hale getirememiş diğer kusurları nasıl örtecek ve örtemediler de zaten telefona diğer telefonları gibi desteği kestiler yani gene yalan söylediler inşallah hayla bekliyorum forumdan bişeyler çıkacağını çünkü çok kullananı var telefonu
 
#6
Bu telefonun yurtdışında ki modeli olan xolo q2100 telefonuna lolipop rom yapılmış bu telefonun Piranha ya göre fark ları işlemci ram ve hafıza o rom bu telefona yapılabilir mi?

Xolo Q2100
? http://www.lollipopupdate.xyz/tag/xolo-q2100-lollipop-rom
? http://droid-tips.net/tips-xolo-q2100.html
 
Üst