[Port][N][UPDATE]MIUI 9.1 Stable v7.12.7 for Xiaomi Redmi Note3 Pro

'Custom Romlar' forumunda Orochi™ tarafından 21 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Cemka

Cemka Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    Redmi Note3 Pro
    #121 Cemka, 4 Aralık 2017
    Son düzenleme: 4 Aralık 2017
    Selamlar,

dün foruma üye oldum. Miui yapısı altında android 7 kullanmak istiyordum. Bu başlıktaki çalışma ile bunun olabilecek olmasına sevindim. Emeği geçenlere teşekkürler.

Fakat ne yaptıysam yüklemeyi başaramadım.
    TWRP açık, kilit açık. bir aydır linage-RRemix ve Nitrogen arasında gezip duruyorum. Hepsinin yüklemesini de sorunsuz yapıyorum.

Telefon üzerinden SD kart'a hem miuPro hem EU versiyonlarını indirdim. 4'lü wipe yapıp yüklemeyi yapıyorum. Yükleme sonrası kısa wipe yapıp telefonu yeniden başlatınca MI logosunda takılıp kalıyor. 4 kere deneme yaptım, bir keresinde 20 dakika bekledim ama logo aşamasını geçmiyor.

Telefondan indirirken hatalı indiriyordur diyerek şimdi işyerindeki bilgisayrdan indirip SD karta yükleyip tekrar deneyeceğim.

İyi ki yükleme öncesi Nitrogen OS yedeğimi almıştım. Sorun olunca ona dönüyorum.

Logoda kalma sorununu daha önce yaşayan var mıdır? Varsa yardımcı olursa sevinirim...

Edit1: Bilgisayardan indirip telefonun SD kartına attığımda da aynısı oldu. MI logosunda takılıp kaldı. Ben birşey atlıyorum galiba...

Edit2: Yönergelerde tek farklı yaptığım şey şu: Benim TWRP versiyonum standart en son versiyon. Ama kurulum yönergesinde ZCX veya Redwolf recovery kullanarak flaşlayın diyor. Bu fark ettirecek birşey midir?

2. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.229
    3.451
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    Ben ZCX kullanıyorum
    Wipe.menusunden oku kaydirin ve install menusunden
    Romu yükleyin 10-15dk içerisinde açılacaktır.
    Root.icin ister magisk ister supersu kullanın size kalmış ben supersu kullanıyorum.

3. mukohan

mukohan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    0
    1
    Cihaz:
    redmi note 3 pro
    ROM:
    xiaomi eu
    Sayın orochi, en son sürümü ben de yukleyemedim.yedeğe geri döndüm. Yükleme bittikten sonra uzun bir sure logoda takılıyor.ışıklar yanıp yanıp sönüyor.telefon çok aşırı isiniyor ancak bir turlu boot olmuyor.iki defa denedim.hem wipe ile hem de yedeği yükleyip telefonu açıp yeniden Zcx e girip bu sefer wipe olmadan denedim.ikisinde de durum ayni.ROM olayına yeni birisi değilim.mi3 zamanından beri rom recovery IMEI vs ugrasiyorum

4. Cemka

Cemka Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    Redmi Note3 Pro
    Selamlar,

iki üst mesajda göreceğiniz gibi ben de kuramamıştım. Az önce ise MiuiPro logounu gördüm ve cihaz açılıyor.
    Buradaki önemli fark, miui için özelliştirme barındıran ZCX twrp programını kullanmak.
    Önceki denemelerimi herşeyin en güncelini deneme hastalığım olduğu için ZCX versiyonunu genel twrp ile güncellemiştim.
    Onunla bütün diğer romları (miui romları hariç lineage os, RRemix os, nitrogen os vs) kurup yedek alıp yedekten dönebiliyordum.

Siz de ZCX twrp ile denemediyseniz önce cihazınız ile uyumlu zcx twrp kurulumu yapıp sonra kurmanızdır.

İyi geceler...

5. mukohan

mukohan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    0
    1
    Cihaz:
    redmi note 3 pro
    ROM:
    xiaomi eu
    Ben proyu denemedim hocam,ancak EU ROM denedim. Ben de zcx kullanıyorum ancak mevzu nedir anlayamadim

6. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.229
    3.451
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    #126 Orochi™, 7 Aralık 2017
    Son düzenleme: 7 Aralık 2017
    Bende ZCX TWRP kullanıyorum şuana kadar paylaştığım tüm romları sorunsuz olarak kuruyorum .
    dediğim şekilde ek bir işlem yapmadan wipe okunu kaydırıp romu yüklüyorum
    recovery den çıkmadan cihazı Supersu veya Magisk ile rootluyorum
    cihaz 10-15 dk da açılıyor

Ayrıca Her Hafta 3 farklı sürüm paylaşmak zor olduğundan
    tek bir sürüm üzerinden devam edeceğim bunun hangi sürüm olduğuna
    karar vermek için anket oluşturdum sizlerde hangi sürümü istiyorsanız oyunuzu aşağıdaki linkten verebilirsiniz.
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

neolaki bunu beğendi.
  7. TigerKHaN

TigerKHaN Administrator

367
    196
    43
    Cihaz:
    Redmi Note 3 Pro
    @Cemka Bende ZXC Twrp ile az önce kurdum sorunsuz.10 dakikada açılıyor.
    Anlattiklariniza göre nerdeyse sizin cihazin Redmi Note 3 Pro Snapdragon oldugundan bile
    Şuphelenecem :emoji_slight_smile:

8. neolaki

neolaki Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

34
    1
    8
    Cihaz:
    REDMİ NOTE3 PRO
    ustam daha öncede sordum ama herhalde görmediniz. xda da da veya diğer formlarda da RMN3 pro romlarını agni kernel ile kullananların pil açısında daha memnun kaldıkları yazılıyor. ankete baktığımda işte özelleştirmeleri tercih sebebi olan Miui.pro nun madem pil sorunu var bunu Agni kernel ile giderebiliyormuyuz? yani rom yayınlama açısından yeni bir sürece geldiyseniz bu romu agni ile portlamanız iyi mi olur kötü mü olur? Eu kerneli ile devam veya Miui.pro ama agni dahil edilerek???
    merakımı affedin

<<<<

???
    --- Mesajlar Birleştirildi, 7 Aralık 2017, Önceki Mesaj Tarihi: 7 Aralık 2017 ---
    üstadlar xda dakiler tepki verdi ama hala sizde tık yok
    cevabınız ve değerlendirmeniz (Miui.pro 9.1.2.0 agni veya başka bir destekle nasıl pil durumu en az EU kadar iyi olur) kullanıcılar için harika olacak

9. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.229
    3.451
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    Agni kernel I bir kaç kez kurdum ancak hiç beğenmedim
    Cihazda takılma ve donmalara neden oluyordu
    Bu yüzden agni kernel kullanmıyorum
    Pil süresi için yapmanız gereken şey kernel auditor veya exkernel.manager yükleyip
    Dokunmatik hızlandırıcısı devre dışı bırakın
    İşlemin kalıcı olması için programlardan açılışta uygulayi açıp
    MIUI başlatma ayarlarından programı otomatik başlatma listesine ekleyin.

neolaki bunu beğendi.
  10. neolaki

neolaki Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

34
    1
    8
    Cihaz:
    REDMİ NOTE3 PRO
    #130 neolaki, 7 Aralık 2017
    Son düzenleme: 7 Aralık 2017
    sağolasın ustam
    kernel auditor u pil açısından hangi değerlerde kullanmak daha olacaktır. birçok kombinasyon var kafa karıştırıyor. sizin tecrübeniz nedir?
    mesela Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    linkteki modlu olanı nasıl kullanalım?
    teşekkürler

11. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.229
    3.451
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    Ek işlemler size kalmış pilin daha uzun gitmesi için
    Çekirdeklerin maximum hız değerini düşürüp
    İsterseniz 2 büyük çekirdeğin 1.ni devre dışı bırakın
    Ayrıca işlemci için powersave modunu kullanın

Ben dokunmatik hızlandırma haricinde herhangi bir ek işlem yapmiyorum . Ortamala 7-8 saat ekran süresi alıyorum
    Tabiki bu süre kişiye ve kullanıma göre değişir ancak 6 saatten az alıyorsanız cihazinizin pilinde sorun vardır .

neolaki bunu beğendi.
  12. Siddharthdas8765

Siddharthdas8765 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    Redmi note 3 Kenzo
    ROM:
    MIUI 9.1.2.0 OROCHIXXX BUILD EU BASE
    sir, just loving your Rom. It's smooth and feels like an official rom by Xiaomi.I have flashed the Agni kernel 11.6 and now it's unbeatable.
    I know it's not an ideal thing to compare to other ROMs and I respect the other Devs but when I was on ported rom miui 9 7.12.1 by jamflux my phone is used to lag very bad so I lost the hope of using N on miui 9 but someone in telegram group of Agni kernel I am loving it.
    I am looking forward to hearing from you. Thank you very much. I am looking forward to hearing from you. Thank you very much.
    So finally my main point is I love you and I want to use it if you can give me the new notification shade ASAP it would be great.Hope I did not say something wrong and offended anyone and if I did not am sorry.
    Hope you look into this @Orochi™
    Edit- I am using 2gb model kenzo so it's lagging for me on jamflux! 'S build, it's fine for other model.But your Rom is great for 2gb model too

13. mukohan

mukohan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    0
    1
    Cihaz:
    redmi note 3 pro
    ROM:
    xiaomi eu
    Acaba benim bu romu yukleyememe problemim şu an kullandığım sürümden kaynaklı olabilir mi? Şu anki rom 7.2.5.0

14. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.229
    3.451
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    #134 Orochi™, 10 Aralık 2017 00:22
    Son düzenleme: 10 Aralık 2017 00:29
    Ben Bu Roma Geçmeden Önce MIUI8 8.1.6.0 kullanıyordum
    Sizdeki Sürüm baya Eski Güncel Fastboot Romu yükleyip deneyin
    Hi Bro thanks for your comments :emoji_slight_smile:
    Sharing a Trial Version in a Short Time Global Base port ,but after this , I will with continued MIUI.pro Base :emoji_slight_smile:

yeni Sürüm Eklendi Miui.Pro Tabanlı v7.12.7 ve Ek Olarak Global Tabanlı 7.12.1
    Yeni Bildirim Panelini Denemek istiyorsanız global 7.12.1 denemenizi Önerrim
    Nubia Z17 Mini cihaza geçtiğim için bundan sonraki Sürümler 2 veya 4 Haftada bir verilecektir tüm kenzo kullanıcılarının bilgisine .

neolaki ve Dr.Techno™ bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş