[RECOVERY] TWRP Recovery for ZenFone2

'Zenfone 2' forumunda RidersOfAnatolia tarafından 10 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. RidersOfAnatolia

RidersOfAnatolia Aktif Üye
    Aktif Üye

317
    252
    0

Merhaba arkadaşlar sizlere Zen2 için en iyi recovery olan TWRP'yi tanıtacağım. Bu işlemleri yapmak için telefonunuzun bootloader kilidinin kaldırılmış olması ve telefonumuzun rootlu olması gerekiyor. Kaldırmadıysanız Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir..
    CWM ile karşılaştırdım, bu recoverymiz gerçekten müthiş arkadaşlar.

Linkler
    Z008 modeli için Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    Diğer modeller için Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

[size=xx-large]Kurulum[/size]
    [size=xx-large]Kurulum için 2 farklı yol vardır arkadaşlar ben size bizzat 2. yolu tavsiye ediyorum.[/size]

[size=xx-large]1.YOL[/size]

.img dosyamızı indirip SD Kartınıza atın.

Google Play Store'dan Terminal Emulator indirin ve açın.

Sırasıyla şu kodları girin.

Kod:
    su
    dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/block/by-name/recovery 
    reboot recovery

2.YOL

.img dosyamızı bilgisayarımıza indirip Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. klasörümüzün içine atıyoruz.

Telefonumuzu bootloader moduna alıyoruz.(Kapatıp ses açma+güç tuşlarını basılı tutarak)

USB Kablomuzu bağlıyoruz.

fastboot klasörümüzde SHIFT tuşu basılı olacak şekilde sağ mouse tuşuna tıklayarak KOMUT PENCERESİNİ BURADA ÇALIŞTIR diyerek CMD ekranını açıyoruz ve şu kodu giriyoruz.

Kod:
    fastboot flash recovery twrp.img

Bu kadar...

İyi kullanımlar...

KAYNAK:
    http://forum.xda-developers.com/zenfone2/development/alpha-tethered-twrp-asus-zenfone-2-t3123532

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş