Rom yüklemek

'Android One 4G Sorun & Yardım Bölümü' forumunda TheThinker tarafından 13 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. TheThinker

  TheThinker Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Telefona custom rom yüklemek garanti dışı edermi ?
   
 2. ercansenturk2834

  ercansenturk2834 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  26
  14
  3
  tabiki neden dersen root yapman lazım .ama [font='Open Sans', sans-serif]custom rom dan sıkılıp orijinal stoc roma geri dönebilirsin.o zaman cihaz ilk aldığın gibi olur.yani garantiye girer.not: bunu yapabilmen için  biraz meraklı olup internette araştirma yapman lazım.biraz yardımcı olabildiysem ne mutlu saygılarımla [/font]
   
 3. TheThinker

  TheThinker Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Teşekkürler.General mobile 4g için cyanogenmod önerebilirmisin şuan 6.0.1 deyim
   
 4. ercansenturk2834

  ercansenturk2834 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  26
  14
  3
  bildiğim kadarıyla zaten son güncellemeyi aldınız sanırım.bana sorarsan stoc tan vaz geçme.custom romlarda cihazın bazı ozellikleri çalışmaya biliyor.örnek veririsek bildirim ışığı vs. ha bu arada ben alcatel kullanıcıyım burdaki amacım bir nebze sana yardımcı olmak.
   
 5. TheThinker

  TheThinker Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  tamam ben ozaman stockta kalıyim tavsiyeniz için sağolun
   
 6. Rygebin

  Rygebin Guest

  Custom Rom yüklemek garanti dışı bırakmaz. Root işlemi hem gerektirmiyor hemde zaten rootlu olsa da telpa kabul ediyor
   
 7. ercansenturk2834

  ercansenturk2834 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  26
  14
  3
  1. Custom ROM telefonda yüklü olduğu sürece telefon garanti dışındadır. Bu süreçte bozulan telefon tamir edilmeyebilir. ROM'u siler, Bootloader kilidini tekrar devreye sokarsan cihaz garantiye girer. Ama bazı telefonlarda ROM sayacı var. Custom ROM tespit ediliyor ve garantisi devre dışı kalıyor.
  2. Dönebilirsin. Fakat hem CM'ye geçiş, hem de geri dönüş sıkıntılı olabilir.
  3. XDA Developers en iyi kaynaktır: Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. sizierden özürdileyerek bu paylaşımı yapma ihtiyacı duydum açıklayıcı olmuştur umarım.
   
 8. Rygebin

  Rygebin Guest

  Bana bilgilerle gelmeyin. Telpaya birlikte gidelim hard brick telefonla onlar yapıyor mu yapmiyor mu görün. 4 Kez hard brick ettim ve yaptılar..
  [hr]
  Prosedürleri bende biliyorum.
  [hr]
  Bakın , Ben garanti veriyorum defalarca göndermeme rağmen sorun yaşamadım. Her firmanın prosedürünün abı olmadığını bilin. Telpa anakartı değiştirdiğinden bu tip işlemleri göz ardı ediyor.
   
 9. ercansenturk2834

  ercansenturk2834 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  26
  14
  3
  Spam mesaj yapmayalım , silindi.
   
 10. ercansenturk2834

  ercansenturk2834 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  26
  14
  3
  sizin şansınıza iyi niyetli insanlarla karşılaşmışsınız .inşallah şansınız böyle devam eder.ben sizin gibi şanslı değilim tam aksi benim başıma geldi o yüzden bu paylaşımı yapma isteği duydum.bilmeyen arkadaşlara olumlu veya olumsuz yardımcı olabildiysek ne mutlu.insanlar istedikleri romu yüklemekte özgür iradeye sahiptir. sadece allah katında biz acaba bugün hangi insana ne verebilmişiz manevi olarak onun huzuru ve mutluluğu içinde başımızı yastığa koyduğumuz zaman bunun istişaresini yaparak huzur içinde uyumak isteriz.saygılarımla
   
 11. Rygebin

  Rygebin Guest

  Sizde haklısınız :emoji_slight_smile: , ama tek bana olan bir sonuç değil tavsiye ettiğim herkeste olan bir sonuç. Alchatel kullanıyormuşssunuz bizim cihazımızla uzaktan yakından alakası yok. Bazı şirketleri root'a dahi izin verebilirler. Protokolleri farklıdır. Htc kendi root yönetimini M7de kendi vermiştir. Ama bana olanı bir başkasına olacağını tabi garanti edemem.
   
 12. ercansenturk2834

  ercansenturk2834 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  26
  14
  3
  [hr]
  asla burda bilmişlik yapmak istemem ben zaten cihaza göre değil genel bir mesaj vermek istemştim.herhalde yanlış anlaşıldım.sizde kendi durumunuza göre haklısınız.sizlerden özür dilerim arkadaşımız istediği rom u yüklemekte özgür herşeyin tabiki bir bedeli var sonuçlarınada katlanıcak.Stock ROM cihazınızı herhangi bir garanti dışı uygulamaya tabi tutmazken, Custom ROM’ları  çoğu üretici garanti dışı bırakma sebebi saymaktadır. Hatta HTC firması “Security ON/OFF ” (S-ON/OFF) ve “CID” gibi tedbirler almıştır cihazın üzerinde işlem yapılıp yapılmadığını anlamak için.
  O hâlde cihazınızı servise gönderirken ne yapmalı ?
  En basiti orijinal ROM’u tekrar geri yüklemelisiniz. Eğer çok gelişmiş bir güvenlik sistemi yoksa genelde servisler bunu anlamaz. Tercih size kalmış.
   
 13. Rygebin

  Rygebin Guest

  M8 de S On Off kullanıldı gerçi M7 buildi de çok karmaşıktı :emoji_slight_smile:
   
 14. TheThinker

  TheThinker Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  sağolun verdiğiniz cevaplar için
   
 15. ercansenturk2834

  ercansenturk2834 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  26
  14
  3
  biraz fikir verebildiysek ne mutlu.istediğin custom romu yükle.ama dönüp dolaşıp yine stoc rom atacaksın eminim çünki yaklaşık 8 yıldır android kullanıyorum.ilk günlerde bende senin gibi ne yüklesem ne kursam diye araştırmalar yapıyordum 4 cihaz pert oldu bu yüzden artık bıraktım stoc romdan şaşmam.sizlere hayırlı geceler allah c.c yar ve yardımcımız olsun.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş