Şebeke kayboldu sim1 sim2 algılanmıyor

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda master008 tarafından 31 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. master008

master008 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşlar çok büyük yardıma ihtiyacım var gm discovery, 2 sim yuvasıda yok görünüyor şebeke çubukları bile yok sim 1 ve sim 2 algılanmadı hatası alıyorum, çalışan bir recovery.img ararken çok fazla recovery denedim bir tanesinden sonra bu sorun meydana geldi recovery buldum işimi hallettim düzelmedi jelly bean'a döndüm yok bi custom rom attım gene yok tekrar kitkat'a aldım yok tekrar jelly bean'a döndüm yok oğlu yok ama sorunu gayretlerim sonucu buldum çaresini bulamadım sorun şu ki telefon sistemi tablet olmuş yanlış duymadınız tablet olmuş tabletlerde sim kart kullanılmadığından en azından benim tablet görünümlü telefonumda öyle olduğundan simler aktif olmuyor denediğim recoverylere baktım note3'ün recoverylerini denemişim bir kaç tane gerçi onlarda sim var tabiki ama benim telle çakıştı sanırım simler yok yuva yok 'unknown' yazıyor gözünüzü seveyin bulun derdime bi çare !!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Asderdd

Asderdd Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.049
    3.761
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    ROM:
    Stock CAF 8.0.0
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    buradaki anlatım ile stock rom yükleyin çok büyük ihtimalle imeiler ve şebeke gelecektir.
    Bu işlemi yapmanıza rağmen gelmez ise mtkdroidtools ile imei yazmanız gerekir.

3. master008

master008 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Stock rom kurdum kardeş olmadı 20 kere ROM attım customda attım yok şuan jelly bean'da mobileunchle tools'dan atiyordum ben IMEI orda unknown yazıyor pc'ye bağlayıp atiyim dedim sanırım dediğin programdı IMEI atılıyor oradan ama şebeke gelmiyor yuva yok resmen şaka gibi olmayan şeyemi IMEI attı bu hard reset flan her bişi yaptım stock ROM ile nasıl duzelmez tel anlayamıyorum mesajlarınızı bekliyorum teşekkürler

4. gokhantatlici133

gokhantatlici133 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

buradaki kilit nokta flash tool ile dönmen. recoveryden dönersen olmaz. flash tool ile pcden çevireceksin

5. maraza

maraza Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Cvp: RE: Şebeke kayboldu sim1 sim2 algılanmıyor

Aynen, daha önceleri imeilerim silindi bir rom yüklemesinde, spflastool ile 4gb için V6000 sürümünü yükleyince geri geldi.
    Teli fazla kurcalamadan stock yükleyin.

6. gokhantatlici133

gokhantatlici133 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cvp: RE: Şebeke kayboldu sim1 sim2 algılanmıyor

aynen recovery meselesinde benimde başıma çok geldi en az 30 kere olmuştur

7. master008

master008 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Flash tool ile pcden donucem şimdi saolun ama şuan jelly bean zaten stock rom atmak için kitkata yukseltiyimmi boylede olurmu ?

8. Asderdd

Asderdd Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.049
    3.761
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    ROM:
    Stock CAF 8.0.0
    Sürüm fark etmeksizin SP FLASH TOOL ile stocka donmelisin, ilk mesajımda özellikle belirttim.  

9. burakbjk48

burakbjk48 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşlar aynı sorun bende de var ve benim soket çalışmadığı için bilgisayardan yaşamıyorum. Lütfen yardım edin. Soket yerini yaptırmaya çalıştım koca İzmirde 40-50 tane telefoncu dolaştım bir tanesi bile yapamadı. Telefondan yapmam gerekiyor lütfen çok acil yardım edin. Bu arkadaştaki aynı sorun

10. burakbjk48

burakbjk48 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

arkadaşlar yokmu yardım edebilecek biri

11. master008

master008 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

telefondan stock rom atmayı dene recovery menüden bende olmadı belki sende olur benimkide pc görmüyor pc biraz eski bugün enişteminin laptopunu aldım ondan denicem şimdi sen yaz bildiğim kadarıyla yardım etmeye çalışırım

12. Hayrullah Özacarlar

Hayrullah Özacarlar Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Benim sokette bozuk cozum yok mu

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş