Soft Brick

'Android One 4G Sorun & Yardım Bölümü' forumunda nefah tarafından 27 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

 1. nefah

  nefah Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Arkadaşlar CyanogenOs 12.1 rom atarken  bi anda  biçimlendirme yazıları geldi telefon açılmadı bataryayı çıkarttım açıldı fakat açılış ekranında kaldı stock rom atmayı denedim null hatası verdi modemst0 ve modemst1 dosyalarını bulamadı ben yedeklemiştim twrp kurarak yedeği geri yükledim fakat stock romu kurunca marshmallow ekranında kalıyordu geçmiyordu ne yapmam gerek ?
  Gelişme: Wileyfox v2 romunu kurabildim açıldı fakat stock rom kursam yine aynı hatayı alırmıyım ?
   
 2. caneray

  caneray Guest

  Stock flashla, sorun oluşturacağını sanmıyorum. Wileyfoxta img dosyalarının hepsi olduğu için açmana yardımcı olmuştur.
   
 3. nefah

  nefah Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Normalde cyanogen de hata veriyordu fakat şansıma bu sefer yüklendi stocklardan birçoğunu denedim fakat açamadım yada marshmallow ekranında yeteri kadar beklemedim ama 10 15 dakika bekledim ve yüklerken null hatasıı veriyordu
   
 4. caneray

  caneray Guest

  Partitionlara zarar verdiğin için yükleyememişsin. Wileyfox yüklemek sorununu çözmüş. Onda tüm partitionlara ait img'ler var. Fixlediği için tekrar düzgün hale gelmiş. Stock vs. diğer tüm romları yükleyebilirsin. Artık sorun olmaz.
   
 5. nefah

  nefah Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim arkadaşım. Wileyfoxta kalsın şimdilik. Wileyfoxun son güncelleme dosyası var 40 mb felan onu nasıl yükleyeceğiz yanı el ile.
   
 6. caneray

  caneray Guest

  @"Rygebin"  veya @Atakan58 'den bu konuda yardım alabilirsin. Wileyfox gayet stabil os'dur. Öneririm..
   
 7. nefah

  nefah Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Birde şey şuan telefon bilgisayara bağlı değil, yani bağlı değilken rom flashlama bat dosyasına tıklayınca error: device '(null)' not found yazıyor
   
 8. caneray

  caneray Guest

  Bat dosyaları fastboot methodunu kullanır. Bu sebeple cihazın bağlı olması gerekir. Cihazı bulamadığı için error vermiş.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş