Sony xperia Z1 root

creals

Kayıtlı Üye
#1
Merhaba arkadaşlar xperia z1 telefonum var rootlamaya çalışıyorum. aşağıdaki gibi bir hata alıyorum nedeni ne olabilir root konusunda yardımcı olabilecek varmı?
error: only position independent executables (PIE) are supported.
 

creals

Kayıtlı Üye
#3
evet 5.1.1 sürümündeyim. Fakat ilk defa root işlemini yapacağım çok bir bilgim yok nasıl 5.0.2 ye dönebilirim biraz araştırdım aslında fastboot programı ile yapılabiliyor ama kullanımı biraz karışık çözemedim yardımcı olurmusunuz?
 

BoomCat

Kayıtlı Üye
#4
Kendinden Rootlu 5.0.2 Stock Rom : http://forum.xda-developers.com/xperia-z1/general/stock-rom-14-5-0-270-customized-sg-t3113543
[hr]
Buda Root : http://xperiaturkiye.net/alproot.html
[hr]
Eğer Tam Stock İstersen :http://xperiaturkiye.net/flashtool.html
 

creals

Kayıtlı Üye
#5
[font='Open Sans', sans-serif]Kendinden Rootlu 5.0.2 Stock Rom'u flashtool programı ilemi kuracağım bu arada yanlış yazmışım fastboot diye flashtool olucaktı oda.[/font]
 

creals

Kayıtlı Üye
#6
Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak varmı flood olucak ama kimse cevap vermedi yapmak istediğim şudur telefonumun komple yedeğini alıcam bunun içinde sanırım root yapmam gerekiyormuş.xperia z1 için öncelikle bootloader kilidi açtım.şuanda telefon sürümüm 5.1.1. 5.0.2 yi kurmam gerekiyormuş bunun için xperifirm programı üzerinden 14.6.a.0.368 / R1D yi indiriyorum eksik veya yanlış birşey yapıyormuyum yardımcı olurmusunuz root yaptıktan sonra yedek almam gerekiyor yanlız bunuda göz önünde bulundurursak sevinirim çünkü uygulamalarım save dosyaları falan mevcut bunlar gitsin istemem.
 

Captain

Aktif Üye
#7
Komple yedek almanıza gerek yok stock romlar mevcut sizin DRM yedeği almanız gerek 

http://forum.turkdevs.com/konu-ilk-kez-rom-atmak-istiyorum-ne-yapmaliyim.html 

Bu konuyu inceleyin @"creals"
 
Üst