Telefon Açılmıyor (build. Prop)

'Discovery II Mini Sorun & Yardım Bölümü' forumunda BlackSlayer tarafından 24 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

376
    31
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5
    Telefonumda doogee 6.0 romu var gayet güzel 1 aydır kullanoyorum fakat bir arkadaşım sanal tuş ekle dedi gemu.hw.mainkeys=0 yazdım es dosyadan oldu ben biraz daha kurcaladım sınıftaki bilmeyenlere hava atmak için android sürümüne bişeyler vb. Yazdım akşam eve geldim ilk olarak yedekledim build propu sonra yine kurcaladım bu sefer "Orochi" yazan  kısmı değiştirdim kapattım açtım oldu fakat sanal tuşlar gitti onlarıda silip bida yazmıştım ama yanlış yazmadığıma eminim öylede diğilmiş gittim  doğru yazmışım birde 0'ı 1 yapim dedim yaptım yeniden başlat deeim yine gelmedi tuşlar bende build propu silip yedeklediğimi geri koyim dedim sonra yeniden başlat dedim ama boot logoda takılı kaldı bataryayı çıkarıp taktım bikaç kere açmayı denedim olmadı birde twrpden girip başlatim dedim yine olmadı acaba build.i twrpden fix şeklinde düzeltme imkanımız varmıdır varsa sabah pc ye takcam fixi indirip tele atarım twrpden fixlerim olur heralde bana yardımcı olabilicek varmı fixe gerek kalmadan twrpden de yapma ihtimalimiz varmıdır (15-20 dakkadır hala bootlogoda bekliyorum)

2. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    Twrp açılıyor mu anlamadım da tam

3. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

376
    31
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5
    Cvp: RE: Telefon Açılmıyor (build. Prop)

Açılıyor evet

4. ninjassasin45

ninjassasin45 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

:emoji_grinning: :emoji_grinning: :emoji_grinning: 
    Güldürdün beni backup varsa onu al yoksa indirdiğin romun build.propunu twrpden kendininki ile değiştir

5. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

376
    31
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5

Diyorumya 1 ay oldu bende sildim romun zip dosyasını backupda yok alaydım iyidi ama(bida baktım dosyayı silmemişim zip hala duruyo nasıl yaparım dediğini)

6. ninjassasin45

Yasaklı Üye

romu tekrar indir ::troll1::emoji_grinning:

7. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

376
    31
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5

Bida baktım rom dosyaşı duruyo nasıl yaparım şimdi
    [hr]

8. ninjassasin45

Yasaklı Üye

istiyosan wipe atıp tekrar kur romu :emoji_grinning:
    benimö  dedğim indirdiğin romun system klasörüne git ve buil.prop dosyasını masaüsütne çıkart sonrada onu ext-sdcarta at (telin sdcartını farklı tele tak ole at.)
    twrpde advanced bölümünde file managere bas orda system klasörüne git ve build.prop'u sil sonrada ext-sdcarta attığın build.propu oraya taşı bitti.
    :emoji_grinning:

9. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

376
    31
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5

Hyse bu biraz karışık sanırım pc de lazuiım bende şu an pc yok olsa yaparım zaten pcye bağlayıp hallaederim yad
    zdıklarımı eski halin getiririm ama yok (twrpde systemde buil.prop gözükmüyo o yüzden pcyi kastediyosun diye düşünüyorum)

10. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    Mesut abı yanı rom sahıbınden ıstersen flashlamalık hal getırebılır buıld dosyasını
    Ben scrıpt kodlarını bılmıyorum yoksa bende yapabilirim

11. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

376
    31
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5

Bende onu diyicektim ama geçti artık sıfırlayıp tekrar kurdum şimdi 1 aylık emeği tekrar inşa edicem :emoji_slight_smile:

12. Celuk

Celuk Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.092
    600
    113
    Cihaz:
    Quatro M1453|Etab 5

Galiba 6 ya 8 ama bende tam bilmiyorum buyuk ihtimalle arkadas izinini ayarlamadan kapatmis ve bootta kalmis

13. psychopath_alone

psychopath_alone Aktif Üye
    Aktif Üye

Cvp: Telefon Açılmıyor (build. Prop)

Twrp den mtp modu ile sistem dosyalarını bilgisayarda paylaş ve build prop u düzenle

14. azad

azad Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Twrp den Build.prop bas sonra chmod 755e bas
    %90 olcak

15. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

376
    31
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5

Rom atıp hallettim zaten

16. azad

azad Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Tmm

17. manyaqs

manyaqs Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

6
    0
    1
    Cihaz:
    elite
    ROM:
    4.4.2
    beyler benim arkadas benden habersiz almis sanal tus eklemek icin kod eklemis telefon açılıyor com.systemiu durduruldu diyor öyle kaliyor ve telefonda islem yapamiyorum telefon rootlu ama twrp yok model : discovery elite 4.4.2 bilgisayardan nasıl duzeltebilirim?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş