Telefon açılmıyor :(

'Android One 4G Sorun & Yardım Bölümü' forumunda Kenshi tarafından 17 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Telefon güç tuşuna basınca tepki vermiyor veya recovery mod bootloader moda da geçmiyor bilgisayara takınca algılıyor ama napıcam git gide ciddileşiyor telefonun durumu telpaya gitsem yarım yamalak cm13 rom yüklemeye çalıştığım için garanti dışı derler heralde çaresizim

2. Celuk

Celuk Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.092
    599
    113
    Cihaz:
    Quatro M1453|Etab 5
    Eğer tamamen brick olduysa;

Tek sim için bu konu : http://forum.turkdevs.com/konu-6-0-1-stock-qfil-single-general-mobile-android-one-4g-mmb29k.html

Cift sim için bu konu : http://forum.turkdevs.com/konu-6-0-1-stock-qfil-dual-general-mobile-android-one-4g-mmb29k.html

Eğer cihaz üzerinde hala biseler yapabiliyosan;

Tek sim için bu konu : http://forum.turkdevs.com/konu-6-0-1-4g-general-mobile-4g-single-stock-rom-mmb29k.html

Çift sim için bu konu : http://forum.turkdevs.com/konu-6-0-1-4g-general-mobile-4g-dual-stock-rom-mmb29k.html

Cihazinin tek simli veya çift simli olmasına gore şu konulara bak :goodbye:

3. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cvp: RE: Telefon açılmıyor :(

Cihaz üzerinde tek yapabildiğim şey bootloader mod açmak hiçbirşey yapamıyorum linkteki şeyi indirmek ne işe yarayacak açıklarmısın :emoji_slight_smile:
    [hr]
    Linke şimdi baktımda rom yükleyebilsem keşke ::emoji_grinning: recovery mod açılmıyor twrp yüklemeye çalışıyorum olmuyor

4. Celuk

Celuk Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.092
    599
    113
    Cihaz:
    Quatro M1453|Etab 5
    Tek sim için bu konu : http://forum.turkdevs.com/konu-6-0-1-sto...mb29k.html

Cift sim için bu konu : http://forum.turkdevs.com/konu-6-0-1-sto...mb29k.html

Buna bak kesin ise yarar

5. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Tamamda nasıl rom atacağım recovery yüklü değil

6. Celuk

Celuk Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.092
    599
    113
    Cihaz:
    Quatro M1453|Etab 5

Konuyu okumadan yorum yapiyosun buna recovery gerekmez sadece özel bir kablo gerekir :slaphead:

7. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

çok uzundu üşendim ::emoji_grinning: kablo kötü oldu ya ama normal kablo ile fastboot ile de oluyormuş stock rom nasıl yapıldıgını bilsem yapacagım telefonumu kullanamıyorum :(

8. Celuk

Celuk Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.092
    599
    113
    Cihaz:
    Quatro M1453|Etab 5
    Konuyu oku yap diyorum usendim ama telim acilmiyor diyorsun o zaman yapma ve de kullanma :slaphead:

9. Dr.Razor™

Dr.Razor™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

996
    1.346
    93
    Cihaz:
    Nokia 6020
    30 lira ver serviste yaptır. Mümkünse bi daha rom yükleme

10. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

yanlış yaptığım şey twrp 3.0 kullanmamak eski sürüm kullandım olanlar oldu yanlış anlattım ben fastboot ile stockrom atılabiliyormuş normal kabloyla onun nasıl yapıldıgını versem para vermemede gerek kalmayacak
    [hr]
    ben napcam verebileceğiniz taktik varmı :emoji_grinning:

11. Ömer Caner

Ömer Caner Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cvp: Telefon açılmıyor :(

Kardeşim merhaba..Öncelikle aynı sorun bende de oldu ve işin içinden nasıl çıkacağımı bilemedim..ROM u paylaşan arkadaşa yazdım ama cevap gelmedi..Kendi başıma bişeyler yapmaya çalıştım. Öncelikle telefon kapalıyken ses açma+güç tuşuna basılı tut ve bekle açılana kadar..Cynegenmod un bootloader menüsü gelcek. Açılınca telefonu usb ile bilgisayara bağla. Forumda paylaşılmış olan stock marsmallow romunu Komut dizini üzerinden yüklemen laızm. Fakat sorun çözülmüyor..Böyle yaparak stock rom u yükledim ama açılış animasyonunda kalıyor. En azından garantiye bu şekilde gönderebilirsin, ben de yarın ilk iş garantiye gitcem..Eğer bi çözüm bulduysan paylaşırsan mutlu olurum. İyi akşamlar kardeşim.

12. lordexelion

lordexelion Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

OEM kilidi kapalı mıydı acaba

13. Ömer Caner

Ömer Caner Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Kardeşim merhaba..Öncelikle aynı sorun bende de oldu ve işin içinden nasıl çıkacağımı bilemedim..ROM u paylaşan arkadaşa yazdım ama cevap gelmedi..Kendi başıma bişeyler yapmaya çalıştım. Öncelikle telefon kapalıyken ses açma+güç tuşuna basılı tut ve bekle açılana kadar..Cynegenmod un bootloader menüsü gelcek. Açılınca telefonu usb ile bilgisayara bağla. Forumda paylaşılmış olan stock marsmallow romunu Komut dizini üzerinden yüklemen laızm. Fakat sorun çözülmüyor..Böyle yaparak stock rom u yükledim ama açılış animasyonunda kalıyor. En azından garantiye bu şekilde gönderebilirsin, ben de yarın ilk iş garantiye gitcem..Eğer bi çözüm bulduysan paylaşırsan mutlu olurum. İyi akşamlar kardeşim.

14. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

kapalıydı oem ne rom dan sonra öğrendim zaten :emoji_grinning:

15. lordexelion

lordexelion Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Kapaliysa sıkıntı ya o dedikleri kabloyu bulacaksın yada telpa vip gönder gitsin 3 güne gelir benim basimada geldi

16. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Zahmet olmassa bana cmd ile nasıl stock rom atacağımı anlatırmısın olursa bende yarın servise gideyim iyi olur :emoji_grinning:
    [hr]
    bizim burda 1 saate veriyorlar oraya versem alırlarmı cm13 yarım yamalak kurmaya çalıştım teli açınca wileyfox çıkıyo siyah ekran kalıyo recoveryi başlatınca cm bootlaoader falan garanti dışı değilmi bu

17. lordexelion

lordexelion Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bende temasek yüklüydü sıkıntı çıkmadı kasma kendini fazlada uğraşma iyice kötü olmasın kısa devre veya yanar manar elektronik sonucta

18. Kenshi

Kenshi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Yarın gideyim o zaman inşallah sorun çıkmaz bi stock rom atarlar ::emoji_grinning: sorun olarak ne diyeyim tel açılmıyoröylemi desem  korkuyom bi yandanda bu cihaza rom atılmış biz bişey yapamayız demelerinden ::(

19. lordexelion

lordexelion Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Form doldur vip onlar sana kod verecek o kodu not al sonra anlaşmalı kargo ya ver telpa ödemeli telefon kutusunun içine kâğıt yaz cihaz açılmıyor diye en sonda vipten aldığını kodu kargo paketinin üstüne yapıştır kesin

20. Ömer Caner

Ömer Caner Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş