Telefonum Açılıp Kapanıyor

'Android Sorun & Yardım Bölümü' forumunda SplassheR tarafından 24 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    Telefonumu 2-3 defa flashlamama rağmen telefonumunu açmaya çalıştığımda general mobile yazısı geliyor gidiyor geliyor gidiyor.Daha sonra flash yoluyla cwm yükledim.Rom attım tekrar aynı şey oldu.Rom boot logosu açılıp kapanıyor.Cwm yoluyla stock rom denedim gene aynı sorun.Stock orj romunu flashladıktan sonra teleofnu garantiye vermeyi düşünüyorum.Garantiye vermeden yapabileceğim birşey var mı?
    Garantiye verirsem bana ne kadar ücret patlar?

2. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Geçen gün aynı problem ile karşılaştım cwm recovery yüklerken yanlışlık oldu sanırım bendede general mobile yazısı geliyor grilik geliyor solup gidiyor sp flash tool ile telefonu komple formatla gmd tarafından yayınlanan orjinal yazılımı ve sp flash tool'u kullan düzelecektir.. :utandim:

3. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    Sp flash tool ile yaptım ancak olmadı.Orj yazılım yükleme aracını kullandığımda hata veriyor.Napsam bilemedim...

4. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Hocam hangi sürüm bu flash tool'un ??

5. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    Rusların kullandığı sürüm.Açılınca siyah yeşil olan.Normal sürümü önceden çalışmıyordu.Ama orjinalinde denemek lazım birde.Sendeki sürümü nedir? Ona göre indireyim

6. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Bi dakika yada şöyle bi soru sorayım hangi hata kodunu veriyor ?

7. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    Sendeki flash toolu upload edebilir misin?

8. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Tabii ki yaptım bile  :p https://yadi.sk/d/1wI0lF8licuVd

9. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    Senin verdiğin flash tool ile yaptım ama bu sefer hiç açılmıyor telefon :emoji_grinning: Yazı bile gelmiyor

10. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Orda format yazan bölüm var hocam oraya bas teli bağla format atsın sonra sıfır gm flashıyla yüklemeyi dene ama bence gm flashını komple sil yeniden indirmeni tavsiye ederim bilgilendirirsen yardımcı olurum yaşadım çünkü aynısını :emoji_grinning:

11. nitrogen

nitrogen Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

68
    13
    0
    Merhama arkadaşım cihazın 4 gb mı 16 gb mı?

12. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    @"berkehan6161"  Şimdi senin dediğin yöntemi yaptım.Sonra recovery menüsüne girdim wipe cache wipe data yaptım.Şuan telefon açıldı Allah'a şükür.Servise vermekten kurtuldum :emoji_slight_smile: Yardımın için sağol..  :emoji_grinning:

@"nitrogen"  16 gb versiyonu ama halloldu sanada sağol :emoji_slight_smile:
    [hr]
    Son olarak aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım için:

SP Flash Tool v5.1352.01 klasörünün içinden flash_tool u yönetici olarak açın

scartter loading çıkarttıgımız dosyaların içindeki v6000 - 16gb klasörünün içindeki MT6589_Android_scatter_emmc dosyasını seçin.gelen ekrandaki tüm tikler işaretli olsun. sonra DOWLOAND butonuna tıkayın. hemen ardından bataryasını çıkardıgımız telefonu usb ile bilgisayara baglayın. otomatik yüklenmeye başlayacaktır. sonra yeşil işaret çıkınca başarılı demek oluyor. pili takıp telefonu açın eger açılmazsa aynı uygulamanın format sekmesine gelip auto format flash diyip ardından start diyip bataryası çıkarılmış telefonu usb ile bilgisayara takın otomatik format atacak bitince usbden çıkarıp yukarıda dedigim işlemleri yeniden baştan yapın. telefon açılacaktır. ses açma veya kısma tuşu (hatırlayamadım) ve açma tuşuna beraber basıp wipe data diyin işlem tamam. ölmüş brick olmuş telefon hayata gözlerini yeniden açıyor. Daha da anlaşılmayan yer olursa özel mesajdan da sorabilirsiniz

13. nitrogen

nitrogen Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

68
    13
    0
    Geçmiş olsun hallettiğine sevindim kardeşim :emoji_slight_smile:

14. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    Çok sağol ::emoji_slight_smile: Şimdide imei atmaya uğraşıyorum hadi hayırlısı ::emoji_grinning:

15. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Dostum halletiğine sevindim insallah aynı durumu yaşamazsın :emoji_slight_smile: :rool:

16. SplassheR

SplassheR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

51
    13
    8
    İnşallah kardeşim :emoji_grinning:

17. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

İmei atmayı bulursan bana da onu söyle kardeş :emoji_grinning:

18. nitrogen

nitrogen Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

68
    13
    0
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. anlatımım var.

Kolay gelsin

19. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

@"nitrogen" discovery customizer yedeğim var onunla nasıl bi işlem yapabiliriz ?

20. nitrogen

nitrogen Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

68
    13
    0
    googlePlay'den indirebileceğin Mobileuncletools ile imei düzenleyebilirsin.

Kolay gelsin

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş