Telefonum Hard Brick mi oldu?

'Android One 4G Sorun & Yardım Bölümü' forumunda oregecti tarafından 16 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. oregecti

oregecti Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

telefonum hiç açılmıyor bilgisayara taktığımda bir sürü sürücü olarak görmeye çalışıyor formatlayım mı diyor çözüm nedir arkadaşlar

2. PoleStar

PoleStar Guest

Aynısı Benimde başıma Geldi Servise Yolla 5-6 günde gelir. :emoji_slight_smile:

3. oregecti

oregecti Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

çözüm yok yani :(
    [hr]
    tool ile stock roma dönmek isterken oldu

4. oregecti

oregecti Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

tools olayını kaldırın herşeyi düzgün yaptığım halde telefonum brick oldu

5. eskiyapar

eskiyapar Aktif Üye
    Aktif Üye

Çözüm cihaz softbrick servise gidip anakartini değiştimi aslan gibi olur. Ne biliyon dersen aynısını yaşadım.

6. oregecti

oregecti Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

valla moralim bozuldu şimdi belki beni forumdan atacaklar ama olsun yinede söyleyeceğim miui yükledim beta olduğu için sorunlar var o konuda birşey demiyorum ama tool yapılmış hadi burdan stok roma döneyim dedim herşey güzel romu indirdi rom yükleniyor kabloyu çıkarmayın mesajı geldi ok buraraya kadar da herşey normal sonra telefon kapanıp açılmaya penguen gelmeye başladı yine birşey yapmadım saatlerce bekledim böyle sonra telefon kapandı açılmadı
    yani tool da problem var

7. mustioo

mustioo Aktif Üye
    Aktif Üye

Merak etme toolu eleştirdin diye banlamazlar. Sorumluluk sana ait diye belirtiliyor zaten. Ayrıca tool ile ilgili değil fastboot da bir çok telefona oluyor. Servise gönder ücrretsiz yapılır. Hemde yeni anakart ile daha fazla performans alırsınız. V.İ.P ile gönderin en geç 5-7 günde elinde. En erken 3 gün. Hatta servise sabah kendi elinde bırak bu V.İ.P ile akşam al.

8. caneray

caneray Guest

@"oregecti"  Hangi tool'da problem yaşadınız?
    Edit ekrana linux (penguen) resmi geliyor ise durum hardbrick değil softbrick'tir. Hardbrick olsaydı cihazınız bootloader veya boot'ta iken hiç bir tepki vermezdi.

9. oregecti

oregecti Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Telefon şu an hiç açılmıyor pc ye takınca bir sürü partition görüyor bootloader driver gözüküyor aygıt yöneticisinde ama telefon hiç bir şeye tepki vermiyor (tool dediğim android one tool)
    [hr]
    vip servis derken ne demem gerekiyor

10. mustioo

mustioo Aktif Üye
    Aktif Üye

http://onkayit.telpabayi.com/

11. PoleStar

PoleStar Guest

Telpa Vip Servis

http://onkayit.telpabayi.com

12. nefah

nefah Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşım telefonu kabloyla bilgisayara bağla bataryayı çıkart açılması gerekiyor. O diskleri formatlama tamamen gider. telefon açılırsa stock romu normal olarak flashla (yükle).

13. Rygebin

Rygebin Guest

Yardım İstiyorsanız Yardım bölmüne açmanzı gerekiyor neden genele açıyorsunuz?

Taşındı..

14. satiricon4545

satiricon4545 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Oem kilidini acmadin demi?

15. ahmetgs16

ahmetgs16 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşım anlattıklarına bakılırsa linüx pengueninden sonra uzun süre beklemişsin telefonun şarjı bitmiş olabilir bir ihtimal,bataryayı çıkarıp pc ye tak tepki verecekmi bakalım

16. Rygebin

Rygebin Guest

6.0 Yükleyin Lütfen. Bugün kısmetse 6.0.1'in son versiyonunu vericem. O zaman hiç sorununuz kalmayacaktır.
    [hr]
    Teamwier verin halledelim, sorun yok çok kez başıma geldi.

17. oregecti

oregecti Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

cihazı servise verdim anakart ile ilgili bir sorunsa istanbula gönderecegiz dediler 1 hafta 10 gün sürermiş

18. Rygebin

Rygebin Guest

Ana kartlık bi problem zaten ama sürücüler geliyorsa çözebilirdik.

19. Mustafa0707

Mustafa0707 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

[font='Open Sans', sans-serif]Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. merhaba aynı sorun bendede var team la yardım etme sansın varmı[/font]

20. sea_demon

sea_demon Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

merhaba ıyı forumlar dılerım aynı sorun benım basımada geldı recovery modulu açılıyor ama acılıstakı küreler donup duruyor tel açılmıyor yardımlarınızı beklıyorum

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş