VIA V3 build.prop DÜZENLEMESİ SONRASI DONMA SORUNU

'Via V3 Sorun & Yardım Bölümü' forumunda eyyuzame tarafından 20 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. eyyuzame

eyyuzame Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

elimde rootlu bi casper via v3 var. son günlerde çok takılmaya başladı. klavyede yazı yazarken bazen donuyor ve yetişemiyor. bazen sayfayı aşağı doğru kaydırırken donuyor ve son tıkladığım yeri basılı tutmuş gibi algılıyor. dakikada birkaç kez donması, bunun gibi birçok soruna yol açıyor. ana ekrandaki klasörlerdeki uygulamaların yerleri değişiyor. birkaçı uygulama güncellendiği zaman olması gereken gibi, klasörden çıkıyor ve son sayfaya yerleşiyor. play store'da otomatik güncelleme kapalı olduğu için normal şartlar altında böyle bi durumla karşılaşmam doğal değil. ve bunun gibi birçok sorun...
    birkaç gün önce build.prop dosyasını düzenleyip cihaz adı gibi yerlere kendi adımı da eklemiştim. ve ayarlara özel derleme numarası adı altında bi sekme daha eklemek amacıyla
    ro.build.display.id=V3_20150529_c1.01
    ro.build.version.incremental=1433757539

kodları arasına
    ro.custom.build.version=Eyyuzame
    kodunu ekledim. ama beklediğim gibi olmadı. Ayarlar'da "Telefon hakkında" bölümünde en üstte, tıklanıldığında "Ayarlar durdu" hatası almama sebep olan boş bi alan belirdi

sorunun bu olduğunu düşünerek build.prop dosyasını eski haline getirip telefonu yeniden başlattım ama ne ayarlar düzelmişti ne de donmalar. sorun, düşündüğüm gibi build.prop düzenlemesinden mi kaynaklanıyor? yoksa bi uygulamadan olabilir mi? son zamanlarda hafıza olmadığı için uygulama kurmuyordum ama birkaç gün önce ihtiyacım oldu, cm transfer uygulamasını apk olarak kurdum. ondan kaynaklanan bi sorun olduğu düşüncesiyle uygulamayı kaldırdım ancak hâlâ aynı sorunlarla karşı karşıyayım. tek çare format mı?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş