Wifi Hack

Kard32

Aktif Üye
Aktif Üye
#1
Benim sorum şu.Wps wpa tester vb. programlar zararlımı?Gerçekten işe yarıyorlarmı?
 

Frankestein™

Aktif Üye
Aktif Üye
#2
Kardeşim ise yaramıyor hikaye sadece tek tek harflerle bulmaya çalıyor ki o da milyonda bir ihtimal. Ama böyle konuları açmak yasak diye biliyorum.
 

muratxxlarge

Paylaşımcı
File Uploader
#3
Yalnızca güvenlik açığı olan modemlerin şifresini kırıyor. Ya da eski modemlerin bazılarının güvenlik açığı var.
 

casfort

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
#4
Hocam o programlar wps acigi olan bazi modemler de default sifreleri deneyerek bulabiliyor. Ama cok az modem de ise yariyor. Onun disinda linuxlarda reave rile deneme yaparak wps kirilabilir. Sauanda wep sifrwleme disinda kirilma gerceklestirilemiyor.
 

Asderdd

Administrator
Yönetici
Administrator
#5
Kendi modeminiz üzerinde test yaptığınızı varsayarak cevaplıyorum. Wps özelliği olan modemlerin tümünde wps nin kendi yapsindan kaynaklanan bir güvenlik açığı var. Modeme 8 haneden oluşan wps pininin ilk dört hanesini doğru girdiğiniz zaman modem size bir paket yollayarak ilk dört haneyi doğru girdiğinizi söylüyor, bu da denemeniz gereken kombinasyon sayısını 6581 e düşürüyor ( ki bu oldukça düşük bir değer) . Tabi bunların hepsini Linux ortamında bir program yapıyor. Kali Linux bu tür işlemleri yapmanıza olanak sağlayan tüm yazılımları içerdiği için en uygun ortam diyebilirim.
 

tearszz

Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
#6
Hani ben backtrackla yapıyordum... %100 kesin sonıc aldım hep.. Dediğin programlar nedir bilemicem
 

Kard32

Aktif Üye
Aktif Üye
#7
Geçenlerde bir sitede gezerken buldum.Wps wpa tester isimli bir program.Cevaplarınız için teşekkür ederim.Yani bu programların şifre bulma şansları düşük diyebilirmiyiz.Bu arada bu program android için.
 
Üst