[xPOSED][REHBER] Performans'dan Taviz Vermeden Güç Tasarrufu

#1
Merhaba arkadaşlar,

Bundan önceki konum performans dan biraz feda ederek batarya süresini önemli miktarda uzattık. Şimdi ise gereksiz işlemleri engelleyerek CPU kullanımı azaltacağı var %15'e varan batarya tasarrufu elde edeceğiz.

Gerekenler

İlk olarak telefonumuza twrp ile xposed flashlamamız gerekmekte. 6.0 ve 6.0.1 için tıklayın. 5.1.1 için modding kısmında gerekli döküman mevcut.

Xposed kurulunca telefon açılışında uygulamalar optimize edilir.

Uygulama Ayarları

Adım 1:Google Play'dan Greenfy adlı uygulamayı indiriyoruz. Bağış paketi daha iyidir. Öneririm.
Adım 2:Xposed'den Greenfy'i aktif edip telefonu yeniden başlatıyoruz.
Adım 3:Uygulamayı kurup açıyoruz sağ üst köşeden ayar seçeneğine tıklayıp deneysel özellikler diyoruz. Daha sonra ayarları resimdeki gibi yapıyoruz. İlk resim için ilk seçenek olan çalışma modunu tıklıyoruz. 2. Resim sadece bağış paketi olanlar için geçerlidir.Mesela : Facebook, Twitter, Haber uygulamaları, Oyunlar

Kesinlikle uyutulması gerekenler : Dökümanlar, Drive, E Tablo, GM-Asistan, Storoid, Google Play Kitaplar, kullanmıyorsanız Google Play Müzik, Google+, Haberler ve Hava Durumu, Hangouts, Haritalar, Slaytlar, Street View, YouTube, kullanmıyorsanız Takvim.

Deneysel özelliklerden system uygulamasını uyut diyerek diğer bir çok gereksiz uygulamayı uyutabilirsiniz. Bu size %15'e kadar extra tasarruf sağlar. Sistem uygulamaları ile dahada artabilir. Sakın telefon, SMS(messenger) ve sistemin çalışmasını yürüten uygulamaları uyutmayın.

Bunları yaptıktan sonra telefonun az ısındığını fark edeceksiniz.

Facebook ve Facebook Messenger telefonunuzu sömüren, kastıran,ısındıran uygulamalardır. Facebook sürekli uykuda kalsın. Siz açınca çalışsın.

2. Parça

Ayarlardan hesaplara giriyoruz ve Google'dan rehber hariç kullanmadığımız tüm senkronizasyonu kapatın. Örneğin : Google FİT

Böylece hem performans artar hem de pil daha uzun gider. Daha az ısınır %15 e kadar pil tasarrufu sağlar.
 
R

Rygebin

#2
RE: [xPOSED][REHBER] Performans'dan İstifade Etmeden Güç Tasarrufu

Teşekkürler , zaman bulursanız biraz daha gözçarpıcı hale getirin :)
 

Nhmanas

Yasaklı Üye
#4
RE: [xPOSED][REHBER] Performans'dan İstifade Etmeden Güç Tasarrufu

5 aydır bağış paketini kullanıyorum. Eski galaxy s2 mi yaşatan şey oydu. 1gb RAM lollipopa zor yetiyordu. Sonra zram açmıştı geliştirici de rahatladık. Ahh eski günler :D
 

burakhan60

Kayıtlı Üye
#8
Arkadaşlar,eğer nova launcher gibi hareketler kısmını destekleyen launcher kullanıyorsanız.Çift tıklama özelliği ile hem ekranı kapatabilir hem de greenfy'dan arkaplandaki uygulamaları kapatabilirsiniz.
Nova Ayarları>Hareket&Girişler>Hareketler>Çift dokun kısmından>Kısayollar sekmesi>Uyut+Ekranı kilitle adımlarını uygularsanız nova launcher üzerinde hem ekranı kapatırsınız,hem de tasarruf sağlarsınız.
 
Üst