Hizmet Sözleşmesi ve Kurallar

TurkDevs Hizmet Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları

  TurkDevs Forum'a üye olma işlemini gerçekleştiren her kullanıcı, üyeliğin başlangıcından itibaren iş bu hizmet sözleşmesi ve kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır. Kullanıcının bu maddelerde açıkça anlatılan kuralları yok sayması, uymaması kabul edilemezdir. Söz konusu kullanıcı, kuralların ihlali durumunda kendisine yönelik ceza veya yaptırımlara tabiidir.
  TurkDevs Forum'a üye olan her kullanıcı yetkisi dahilindeki bütün forumlara ve bölümlere erişim hakkı kazanır. Kullanım hakları ve doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aidiyet gösterir.
  TurkDevs Forum'da kullanıcı tarafından gönderilen konu ve mesajların sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir. Bahsi geçen paylaşımlara yönelik hiçbir sorumluluk site yönetimine, moderatörlere yahut diğer üyelere ait değildir.
  TurkDevs Forum'da illegal içerik paylaşımı yasaktır. Forumda hiçbir şekilde warez, crack, serial, patch, yama, mod vs. ile birlikte telif hakkı bulunan müzik, video gibi ortam dosyaları, bunların yanısıra konser, ücretli yazılımlar ve oyunlar paylaşılamaz. Bu tür paylaşımlar yönetime bildirildiği takdirde gerekli düzenlemeler yapılır. Yönetim tarafından üye hesabı pasif hale getirilebilir. Mesajları silme, düzenleme, taşıma ve muhafaza etme hakkı tamamen TurkDevs Yönetimi'nin tasarrufundadır.
  • Forum görünümünü olumsuz etkileyen, görüntü kirliliğine neden olan; renk, resim, metin biçimi ve grafiğin kullanımı yasaktır.
  • Forumda tamamı büyük harflerden oluşan (Örneğin; TURKDEVS) metin kullanımı; 'bağırmak' anlamına geldiği için yasaktır. İlgili mesaj ya da konunun düzenlenmemesi halinde cezai sorumluluk kullanıcıya aittir.
  TurkDevs Forum'da her üye, sadece bir hesap sahibi olabilir. İsteyen her üye, forumdaki hesabını iptal ettirebilir. İptal talebi için forumdaki yetkili bir kullanıcıya ulaşılması yeterlidir. Bahsi geçen iptal talebi durumunda; üyenin e-mail adresi, şifresi ve verdiği diğer bilgiler silinir. Hesabı pasif hale getirilir. Ancak gönderdiği mesajlar sunucuda muhafaza edilir. Pasifleştirilen hesap tekrar aktif edilmez.
  • Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve İslamiyet karşıtı (İslamofobik) bir mesajın, TurkDevs Forum'da paylaşılması kesinlikle yasaktır. Ayrıca bu konuda; resim, ses, video, flash animasyon, gif ya da materyalin ve ortam dosyasının kullanımı yasaktır. Kullanımı durumunda cezai yaptırım uygulanır.
  TurkDevs Forum'da; ırkçı, kin ve nefret içeren, dini ve mezhepsel çatışmaya ortam hazırlaması muhtemel, ayrılıkçı, siyasi, sosyal ayrışmaya temel oluşturabilecek hiçbir mesaj gönderilemez ya da paylaşım yapılamaz. .
  • Bazı bölümler, içerikleri nedeniyle kendine özgü kurallar içerebilir. Bu kurallar ilgili bölüme sabitlenmiş olup, bahsi geçen bölümde paylaşım yapan üye bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. İhlal durumunda cezai sorumluluk kullanıcıya aittir.
  TurkDevs Forum'da reklam amaçlı link vs. paylaşımı yasaktır. Ayrıca link kısaltma; sadece moderatörlere ve özel yetkili kullanıcılara serbesttir.
  *** Üyeler forumda birbirlerine ve diğer üyelere saygı duymak zorundadır. Özel mesaj sistemi dahil olmak üzere; argo, küfür, hakaret ve etik olmayan ifadelerle birlikte kabalık, incitici söz ve ifade ile kişisel saldırılara tolerans gösterilmez. İhlal durumunda cezai sorumluluk kullanıcıya aittir.
  • Forum ile ilgili fikir ve görüşlerinizi ya da şikayetlerinizi ilgili bölümden yönetime bildirebilirsiniz.
  • Forumda karmaşa oluşmaması amacıyla; açılacak her konu ilgili bölüme açılmalıdır. Ayrıca açılacak konunun zaten forumda bulunma ihtimaline karşı, kullanıcı 'Arama' yaparak durumu teyit etmelidir.
  • İmza ve avatar kullanımı, bu metindeki maddelerde bulunan ifadelere kesinlikle aykırı olamaz.
  • Başkasına ait kişisel bilgilerin (Kimlik bilgileri, telefon numarası, hesaplar ve şifreler vs.) paylaşılması yasaktır.
  • Forumda mesaj sayısı artırmak için anlamsız, gereksiz mesajlar yazmak yasaktır. İhlal durumunda kullanıcı ihtar alır. Bu hak TurkDevs Yönetimi'nin tasarrufundadır.
  • Kural ihlali yapan kullanıcı uyarılır ya da ihlali gerçekleştirdiği mesaj/paylaşım/içerik düzenlenir, taşınır veya silinir. Uyarılan kullanıcının ihlalde ısrarcı davranması durumunda hesabı pasif hale getirilir.
  • Üye bilgileri bir veritabanında tutulur. TurkDevs Forum'a üye olan kişi, herhangi bir saldırıda bilgilerinin sızması sonucu oluşabilecek sorunların yükümlülüğünün TurkDevs'e ait olmadığını kabul etmiş sayılır.
  TurkDevs Forum'da 'Uyarı Puanı' sistemi bulunmaktadır. Kullanıcılar kural ihlalleri nedeniyle uyarı alabilirler. Uyarı Puanı 150'ye ulaşan kullanıcı otomatik olarak forumdan uzaklaştırılır. Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Ayrıca TurkDevs Hizmet Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları'nda (bu metin) yer alan 12. Madde'de *** açıkça belirtilen durumun ihlalinde kullanıcı, ihtar olmaksızın 150 uyarı puanı alır ve forumdan uzaklaştırılır.
  TurkDevs Forum üzerinde illegal isteklerde bulunulması yasaktır. Ayrıca kullanıcıların rumuzları da bu belgedeki hiçbir maddeye aykırı olamaz. Rumuzunda kural ihlali bulunan kullanıcı forumdan uzaklaştırılabilir. Ek olarak rumuzlarda hiçbir şekilde 'turkdevs' kelimesi bulunamaz.
  TurkDevs Forum'da profil bölümü üzerinden yardım istenmesi yasaktır. İhlali yapan kullanıcı, ihtar ya da uyarı puanı alabilir. Mesaj, moderatör tarafından düzenlenebilir veya silinebilir.
  • Yukarıda açıkça belirtilen maddelerin değiştirilmesi veya düzenlenmesi hakkı TurkDevs Yönetimi'nin mülkiyetindedir. TurkDevs bu hakkını saklı tutar.