[6.0.1][STOCK][QFIL][SINGLE] General Mobile Android One 4G MMB29K

'Android One 4G Stock Romlar' forumunda Dr.Razor™ tarafından 2 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. seso.samo

seso.samo Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    4g genral mobile
    ROM:
    6.0.1
    tank you :emoji_rose::emoji_rose::emoji_rose:

2. OttomanEmpire06

OttomanEmpire06 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Kardeşim GM 5plus için qfil atarken load xml de rawprogram0 seciyorum dowland diyorum fail diye hata veriyor bad sparse diyor nasıl çözülür biliyormusun rawporgam_unsparse yada rawprogram_upgradede gayet güzelce yüklüyor ama rawprogram0 ile yüklemem lazım yardım edermisin
    --- Mesajlar Birleştirildi, 15 Ocak 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2018 ---
    Kardeşim GM 5plus için qfil atarken load xml de rawprogram0 seciyorum dowland diyorum fail diye hata veriyor bad sparse diyor nasıl çözülür biliyormusun rawporgam_unsparse yada rawprogram_upgradede gayet güzelce yüklüyor ama rawprogram0 ile yüklemem lazım yardım edermisin

3. ramazan2003

ramazan2003 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    1
    3
    Cihaz:
    general mobile 4g
    ROM:
    custom rom
    ben yaptım benim telefonu ''Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM15)'' yerine ''android phone'' olarak gördü
    yani anlayacağınız bir halta yaramadı

4. erciyes

erciyes Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Bu yöntem ve verdiğiniz bu programlar ile gm5 için (plus olmayan) rom dosyalarını gm 4g telefona yükleyebilirmiyiz.

5. DDEMR

DDEMR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

106
    6
    18
    Cihaz:
    GM 4G
    ROM:
    Stock Rom (7.1.1)
    Aygıt yöneticisinde "Bağlantı Noktaları (COM ve LPT)" diye bir yer var ona tıklıyorum alta 2 seçenek çıkıyor:
    -> "İletişim Bağlantı Noktası (COM1)"
    -> "Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1)"
    Telefonun bataryası çıkık, normal şekilde takıyorum ve telefon 3-4 saniyede bir dızt diye titreşim yapıyor. Ancak herhangi bir yerde "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM15)" diye bir yazı veya seçenek çıkmıyor.Ne yapmam gerek ?
    --- Mesajlar Birleştirildi, 29 Nisan 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 28 Nisan 2018 ---
    *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
    Arkadaşlar sorunumu hallettim herkese teşekkürler. Önce Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. Qualcomm driverlarını kurdum.Daha sonra QFIL programını açıp telefonu bağlarken sadece ses açma tuşuna basılı tutarak bağladım. Program direkt olarak cihazımı tanıdı ancak ses açma + ses kısma kombinasyonu bende işe yaramadığı için denedim. Siz ilk olarak bunu deneyin çünkü Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. öyle diyor. Daha sonra dosyaları seçtim ve download diyerek kurulumu yaptım. Tekrardan herkese teşekkürler. :emoji_slight_smile:
    *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

xxx3000 ve onur5488 bunu beğendi.
  6. erciyes

erciyes Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

usb kabloyu bilgisayara takmadan önce telefona bağla sonra telefonun ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağla Qualcomm sürücülerini doğru olarak yüklediysen telefon HS-USB QDLoader 9008 olarak görülecektir. Bütün bunlara rağmen görünmüyorsa sağlam bir usb kablo ile yeniden dene sıkıntı kabloda olabilir. Ayrıca bağlanırken basılı tuttuğun tuş kombinasyonları telefonuna göre değişik olabilir ses açma ve kısma tuşlarına aynı anda basmak gibi.

7. DDEMR

DDEMR Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

106
    6
    18
    Cihaz:
    GM 4G
    ROM:
    Stock Rom (7.1.1)
    Sorunu çözdüm, mesajın alt kısmına düzenleyerek yazmıştım. Yine de sağolun. :emoji_slight_smile:

8. general g4g

general g4g Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    3
    3
    Cihaz:
    gm 4g
    Elinize sağlık brick olan cihazımı paylaşımınız ile kurtardım :emoji_grinning:

L3v0 bunu beğendi.
  9. Ömer NGŞ

Ömer NGŞ Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

21
    9
    3
    Cihaz:
    Türkcell T70
    ROM:
    B07
    #69 Ömer NGŞ, 9 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2018
    .

10. erciyes

erciyes Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

arkadaşın 4g sine yükledik ayar ekranı gibi birşey çıktı test diyo failed diyo restart diyo buradan normal sisteme nasıl geçeceğiz. Bu ekranda dokunmatik çalışıyor.

11. samil12

samil12 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

etiketlere hard brick soft brick stock rom yükleme falan da ekleyin bulmam uzun sürdü ama çalıştı teşekkürler

12. lazenes

lazenes Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    GM E3
    romu attım beyler cihaz ekranı cizgiler iniyor ekran denedim başka cihazdada aynı anakart dan yanı bu yazılımı yuklerken oldu varmı her hangibir fix yama vs

13. Utkureis31

Utkureis31 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    Merhaba telefonum hardbrick oldu snaırım sadece gm yazısı geliyor.Download ve rcovery moda batarya çıkarma teknikleri de dahil ulaşamadım.En son bunu denedim konudaki gibi yaptım ama telefonum ssadece şarj için bağlanıyor.Pc aygıt yönetiicisinde android phone olarak görüyor.Download butonu birtürlü aktifleşmedi.

14. OttomanEmpire06

OttomanEmpire06 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Kardeşim telefon kapalıyken seç açma tuşuna basılı tutarak pcye bağla qfilden rom at sonra

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş