Acil Yardım Custom ve Orjinal Rom!!!

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda omrfrk35 tarafından 15 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

arkadaşlar recovery custom rom orjinal rom işlerinde yardıma ihtiyacım var..

2. UnmoveD

UnmoveD Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

ihtiyacım var demene gerek yok sorunu anlat yardımcı oluruz tüm arkadaşlarla

3. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

telefonu orjinal olarak kullanıyodum.sonra bu custom rom olayını gördüm.internette araştırdım.gidgat flux edition v1.5 ve v2.0 olarak üst üste kurulan sistemi buldum bi sitede.ilk başta framaroot ile rootlayamadım pcye bağlayıp kingoroot ile rootladım telefonu.recoveryi mobileuncletools ile kuramadım belki olur diye orjinal recoveryi kurcaladım.sonra mtkdroidtools ile cwm kurdum.yönergeleri izleyip custom romu kurdum.açıldı çalışma stabil filan ama apollo eqolayzer açılmıyodu ve kamera odaklama yapmıyodu.custom rom kurarkan izlediğim yolu izledim ve 4.2 JB kurdum.sonra 4.4 kitkata güncelerken cvm moduna girdi otomatik.bnde hiçbişe yapmadan inen güncelleme dosyasını chose install zip'ten kurdum.telefon çalışıyo.root otomatik kalktı.orjinal recovery kuramadım.hatalı bişeyler yapmış olabilirim diye düşünüyorum.ne diyosunuz?

4. UnmoveD

UnmoveD Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

http://tr.generalmobile.com/kitkat15/ burdan 16gb veya 4gb olan kitkat hangisiyse telin
    ordan indir uygylananları yap olur

5. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

bunu yaparsam telefon recovery ile rom ile yani herşeyiyle orjinale dönermi üstad.

6. UnmoveD

UnmoveD Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

evet orjinaline döner ama herşey sıfırlanır

7. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

peki bu gidgat ultimate sürümünde kamera ve eqolayzer sorununu yaşarmıyım kurasım var çünkü beğendim.

8. UnmoveD

UnmoveD Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

http://forum.turkdevs.com/konu-rom-art-gidgat%E2%84%A2-ultimate.html orochi hocanın romunu krdum herhangi bi sorun olmadı sende kur eğer çalışmazsa ki çalışır temiz kurulum yaparsan tabi

9. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

hocam müsaitsen kısaca bana kurulumu anlatabilirmisn hani rootlama cwm ve cwmden kurulum işlemleri.

10. UnmoveD

UnmoveD Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

iroot googleden arat rahatlıkla pcye kurup teli rootlarsın rotladıktan sonra çince uygulama yüklenir daha sonra mobileuncle yükle ve recovery-Phrilz-6.27.4_cyber71khan ordan gösterir yüklersin rootu kabul ettirirsin herşey tamam cwmye geçer kendisi Wipe Data/Factory Reset - Wipe Cache Partition - Advenced/Wipe Dalvik Cache - Mounts and Storge/Format/System - instal zip ten romu seçip kurarsın ben bu şekilde kurarım herhangi bi sıkıntı olmuyor umarım anlatabilmişimdir :emoji_grinning:

11. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

bahsettiği bu dolby ne onuda kurmak gerekiyomu.
    [hr]
    Cwmden

-wipe data
    -wipe cache
    -mounts and storage+format system
    -advanced+wipe dalvik
    -install zip+choose zip

-gidgat ultimate.zip

böyle yapcam dimi cwm'de.

12. UnmoveD

UnmoveD Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

evet öyle yapıcan dolby bunuda kur cwmden bunları yaparsan gerçekten bu romdan vazgeçmezsin

13. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

dolby i hiçbişe yapmadan direk mi kurcam.chose zip install.

14. Snake

Snake Guest

Evet Hiçbir Sıfırlama Yapmadan Ama GG Ultimate Deki Dolby Değil Mesut Hocanın Açtığı Başka Konu Var Ordakini Yüklücen.

15. omrfrk35

omrfrk35 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

valla ben direk;

http://forum.turkdevs.com/konu-rom-art-gidgat%E2%84%A2-ultimate.html 

burdaki gidgati kurdum telefonu açmadan dolby'i de install yaptım açtım tıkır tıkır çalışıyo kamera tamam dolby ekolayzer tamam sistem tamam sorun çözüldü çok sağol kardeşim. :goodbye: :rool:

16. UnmoveD

UnmoveD Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Sorunun çözüldüğune sevindim :emoji_slight_smile:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş