[ANLATIM] İmza Kontrolunu Devre Dışı Bırakma DEODEX Romlar için]

'Android Anlatımlar' forumunda Orochi™ tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  1. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.148
    3.355
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    Custom Rom Yapan Arkadaşların işine Yarayacak Bi Anlatım  :eek: DEODEX ROMLAR içindir Romunuz Odex ise Deodex yapmanız Gerekir
    çoğunuzun Bildiği gibi Romlarda İmza Kontrolu vardır
    nedir bu imza kontrolu diye soracak olursanız  
    Romun Kendisine Ait bir Uygulamanın örnek : Settings.apk   bu apknın Androidmanifest.xml dosyasından Bi karakter silseniz yada eklesiniz
    uygulama bozulur yeniden imzalasanızda sorun çözülmez burdaki anlatım ile
    sisteme ait uygulamaların Androidmanifest.xml dosyasında oynayıp uygulamayı Yeniden imzaladığınızda
    uygulama sorunsuz şekilde çalışır (tabiki doğru komutları girmek kaydıyla )
    Stock romda ayarları tek satır yapmak için bu  işlem gerekir

imza kontrolunu kapadıktan sonra Farklı bir roma ait uygulama Romunuzda çalışabilir  uygulama hata versede İkonu Menuye gelir
    Hatalarını çözmek Sizin Bilginize kalmıştır  
    neyse Lafı uzatmadan Anlatıma geçeyim
    işleme başlamadan mevcut romunuzun CWM den yedekleyin
    işlem sonrasında cihaz kendisini optimize edecektir veri kaybı yaşamamak için yedek almanızı önerrim
    ben yedek almıyorum ancak sorun çıkarsa mesuliyet kabul etmem bilginize :emoji_slight_smile:

Aşağıdaki Konudan Apktool hakkında bilgileri edinip BAKSMALI-SMALİ anlatımını okuyun  
    http://forum.turkdevs.com/showthread.php?tid=8

Kullandığınız Romun System/Framework klasöründen Services.jar dosyasını Pcden masa üstüne Ekleyin
    jar dosyasını Winrar ile açıp içindeki Classes.dex dosyasını  Dışarı Çıkarın
    Yukardaki Konudaki Baksmali-Smali işlemindeki gibi Classes.dex dosyasını Decomp edin decomp işlemi bitince
    apktool JB/other/classout  klasöründen com/android/server/pm klasörüne giriyoruz
    bu klasörde PackageManagerService.smali dosyasını bulun ve notepad plus programı ile açın
    Dosyanın içinden şu Satırı arayın

Kod:
    .method static compareSignatures([Landroid/content/pm/Signature;[Landroid/content/pm/Signature;)I
    bu satırı bulunca Bu Satırı Takip Edin ve  satırın sonunda  .end method hepsini seçip silin
    satırın uzunluğu Her Romda Farklı Olur

silinen satır yerine aşağıdakini ekleyin  işlem bitince Dosyayı kayıt edin

Kod:
    .method static compareSignatures([Landroid/content/pm/Signature;[Landroid/content/pm/Signature;)I
     .locals 7

const-string p0, "DSA:"

const-string p1, "Skip signatures check"

invoke-static {p0, p1}, Landroid/util/Log;->v(Ljava/lang/String;Ljava/lang/String;)I

const/4 v6, 0x0

return v6 
     .end method

işlem bitince Baksmali-smali anlatımındaki gibi Dex dosyanızı Kapatın
    new-classes.dex dosyasının ismini classes.dex olarak değiştirin
    masa üstündeki services.jar dosyasını winrar ile açıp jarın içindeki dex dosyasını değiştirin
    bu işlemden Sonra jar dosyasını System/framework klasöründeki ile değiştirin izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın
    yüklemeyi zip ile cwm den de yapabilirsiniz

işlemin Test Edildiği Romlar :
    Stock Rom v6375-6576
    Xperia C v4
    Gidgat ve Bir Çok AOSP Rom

2. Tamer18

Tamer18 Administrator

302
    199
    43
    Cihaz:
    Lenovo Vibe S1
    ROM:
    Vibe UI v3.1_MM_Row
    Eline sağlik cihaz kendini optimize etti, oldu sanirim. :emoji_slight_smile:

3. Tamer18

Tamer18 Administrator

302
    199
    43
    Cihaz:
    Lenovo Vibe S1
    ROM:
    Vibe UI v3.1_MM_Row
    Merak ettiğim başka bir cihazın örneğin samsungun bir uygulamasını kurulamadı dediği halde yukarıdaki anlatımı uyguladığımızda uygulamayı normal yoldan kurabilecekmiyiz.

4. mbtt

mbtt Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

55
    0
    6
    Hocam apktool'u açıp frame ve media dosyalarını yüklüyorum classes.dex dosyasını decomp menüsünde görmüyor sebebi ne ola ki?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş