[Anlatım][Samsung]Exynos Sıfırdan Rom Nasıl Derlenir Nasıl Geliştirilir

bysalihidriscan

Samsung Yönetici
Yönetici
@bysalihidriscan Merhaba Deodex Olayını Çözdüm Fakat Ufak Bir Hata Alıyorum Baştada Söylediğiniz Gibi Exynos Zor Bir İşlemcidir Dediniz Ben Herşeyi Yaptım Fakat Cihazım Bootta Kaldı J7 Core Yazısı
Çıktı Ve Sonra Samsung Yazısı Gelmedi Ekran Simsiyah Oldu Boot Animation Gelmedi Siz Altta Bir
Edit Yayınlamışsınız Her Cihazda Boot Etmek İçin Farklı Boot Bölümleri Olduğunu Sizin Boot Bölümünüzün mmcblk0p9 Olduğunu Yazmışsınız Şimdi Sorum Şu Olucakki Benim Boot Bölümüm Bildiğim Kadarıyla mmcblk0p10 Bu Boot Bölümünü Nerden Öğrenebilirim Ve Kendime Uygun Olanı Nerden Bulup Uptade_Scriptinden Yapıştırıcam Yani Kısacası Boot Etmek İçin Yöntem Ne J7 Core
Cihazınızın recovery.img dosyasını unpack edip etc klasörü içerisindeki
Recovery.fstab dosyasının içinden öğrenebilirsin.

Aslanfatih

Kayıtlı Üye
Merhaba ben note5 stock romunu rahatca editleyebiliyorum peki ben note5 e note7 fan edition stock romunu note5 e nasıl editleyebilirim

rapidos

Kayıtlı Üye
Anlatım için çok teşekkürler. İnternet sitelerindeki en iyi Türkçe anlatım bu ve yabancı kaynaklardan eksik yanı yok.

Bende bu işe çok amatör düzeyde başladım ve aklıma takılan birkaç soru mevcut. Samsung'un Android 9 sürümüne ait bir ROM'unu son güncellemesi Android 6 olan ve custom ROM'ları da Android 8'e kadar bulunan bir cihaz için yeniden derlemek mümkün olur mu?

bysalihidriscan

Samsung Yönetici
Yönetici
Anlatım için çok teşekkürler. İnternet sitelerindeki en iyi Türkçe anlatım bu ve yabancı kaynaklardan eksik yanı yok.

Bende bu işe çok amatör düzeyde başladım ve aklıma takılan birkaç soru mevcut. Samsung'un Android 9 sürümüne ait bir ROM'unu son güncellemesi Android 6 olan ve custom ROM'ları da Android 8'e kadar bulunan bir cihaz için yeniden derlemek mümkün olur mu?
Malasef mümkün değil mümkün yanı var ama sadece bir üst sürümü port edebiliyorsun oda kernel derlemen gerekiyor mesela android 6 olam cihaza 7 portlamak gibi..

Sadece sourceden rom derlersen üst sürümleri derleyebilirsin los resuurrection remix vs yazılımlar gibi.

mt44

Kayıtlı Üye
Malasef mümkün değil mümkün yanı var ama sadece bir üst sürümü port edebiliyorsun oda kernel derlemen gerekiyor mesela android 6 olam cihaza 7 portlamak gibi..

Sadece sourceden rom derlersen üst sürümleri derleyebilirsin los resuurrection remix vs yazılımlar gibi.
Merhaba konu baya eski ancak j7 2016 oreo romu anlatıldığı gibi yaptim hersey super oldu ancak twrp ile yuklerken zip dosyasini sorunsuz yukledi ve yeniden baslat dedi yeniden baslatinca j7 yazisi cikip yeniden baslatti surekli j7 yazip reset atip titretiyor samsung baslatiliyor yazisi gelmiyor
Yardimci olursaniz memnun olurum

6.0.1 marshmallow romu anlatildigi gibi duzenleyip yukleyince hic sorun yok.

Son düzenleme:

bysalihidriscan

Samsung Yönetici
Yönetici
Merhaba konu baya eski ancak j7 2016 oreo romu anlatıldığı gibi yaptim hersey super oldu ancak twrp ile yuklerken zip dosyasini sorunsuz yukledi ve yeniden baslat dedi yeniden baslatinca j7 yazisi cikip yeniden baslatti surekli j7 yazip reset atip titretiyor samsung baslatiliyor yazisi gelmiyor
Yardimci olursaniz memnun olurum

6.0.1 marshmallow romu anlatildigi gibi duzenleyip yukleyince hic sorun yok.
Merhaba yöntem oreo ile tam uyumlu değil oreo için ayrı düzenlemeler vs var.

mt44

Kayıtlı Üye
Merhaba yöntem oreo ile tam uyumlu değil oreo için ayrı düzenlemeler vs var.
Cevap için tesekkurler. Bu yontemleri nasil ogrenebilirim veya boyle bir konu baslatmaniz mumkunmu hic bir degisiklik olmadan j710fq U2 oreo romu deodex etmek istiyirum
Yardimci olursaniz cok ama cok memnun olurum. Tek istedigim j710FQXXU2CRK2 romu deodex yapip twrp ile yuklemek

bysalihidriscan

Samsung Yönetici
Yönetici
Cevap için tesekkurler. Bu yontemleri nasil ogrenebilirim veya boyle bir konu baslatmaniz mumkunmu hic bir degisiklik olmadan j710fq U2 oreo romu deodex etmek istiyirum
Yardimci olursaniz cok ama cok memnun olurum. Tek istedigim j710FQXXU2CRK2 romu deodex yapip twrp ile yuklemek
Oreo romlar bu tip toollarla deodex olmuyor deodex olmadığı için kitchen deodex üzerine düzenleme yapıyor bu yüzden bootta kalıyor services.jar özellikle deodex olmuyor deodex etmek için linux üzerinden yapmak gerekiyor zamanında biraz uğraşmıştım xda da vs araştırma yapman lazım yada telegramdan bana ulaşırsan sana bir dosya gönderebilirim oreo romu deodex etmek için.

xkrca

Kayıtlı Üye
Bilgilendirme için teşekkür ederim, Şuradaki konuda yapmak istediğim değişikler için bilgi talebinde bulundum. Ilgilenirseniz sevinirim.